Rüyada Öldürmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Öldürmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Öldürmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Öldürmek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Öldürmek görmek ne anlama gelir? Rüyada Öldürmek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Öldürmek dini rüya tabirlerinde Öldürmek anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada herhangi bir haşereyiöldürdüğünüzü görmek; düşmanınıza galip geleceğinize işarettir.

» AllameMeclisî: Birini öldürdüğünüzü görmek; öldürdüğünüz kimseye zulmedeceğinizeveya o kimse ölmüşse, onun eşine ve çocuklarına zulmedeceğinize…

Bir dostunuzu öldürdüğünüzügörmek; onu alt edeceğinize veya ona zulmedeceğinize işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Öldürüldüğünüzü görmek; ömrünüzün uzayacağına…

Birini öldürdüğünüzü veöldürdüğünüz kimsenin başını bedeninden ayırmadığınızı görmek; öldürdüğünüzkimseye hayrınızın dokunacağına işarettir.

» Kirmanî:Bir grup tarafından öldürüldüğünüzü görmek; menfaat elde edeceğinize… ["Haklıbir sebep olmadıkça Allah’ın muhterem kıldığı cana kıymayın. Bir kimse mazlumolarak öldürülürse, onun velisine (hakkını alması için) yetki verdik.Ancak bu veli de kısasta ileri gitmesin. Zaten o, (bu yetkiyle) alacağınıalmıştır."[153]]

Haksız yere öldürüldüğünüzügörmek; hakkınızın elinizden alındığına ve bu hakkı size geri vermek içinAllah'ın birini görevlendirdiğine işarettir. "Her kim, kendisineverilen eziyetin dengi ile karşılık verir de, bundan sonra kendisine yine birtecavüz ve zulüm vaki olursa, emin olmalıdır ki, Allah ona mutlaka yardımedecektir."[154]

» CabirMağribî: Kendi evladınızı öldürdüğünüzü görmek; helal rızk elde edeceğinizeişarettir. "Geçim endişesi ile çocuklarınızın canına kıymayın. Biz,onların da sizin de rızkınızı veririz."[155]

» ÇağdaşUlema: Kurşunlanarak öldürüldüğünüzü görmek; saygınlık elde edeceğinizeişarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Bir kimseyi öldürmek günah işlemeye yahut korku ve kederden kurtulmaya ya da namazı terk etmeye, Kendini öldürmek bir daha bozmamak üzere tövbe etmeye ve hayra erişmeye, Öldürüldüğünü görmek uzun ömre, çeşitli hayırlara ve mala, öldüreni biliyorsa düşmanına galip gelmeye,Birini boğazlamak o kimseye zulmetmeye, birini boğazlamaksızın öldürmek, ölen kimse için hayır ve mala, Birini öldürdüğünü itiraf ettiğini görmek rütbe ve makama, cocuğunu öldürmek rızka nail olmaya, Savaşta öldüğünü görmek şehadete yahut dünyalığa delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada bir kimseyi öldürmek; ona iyilik etmektir. Kendisinin katl edildiğini gören, uzun bir ömür sürer.
Kirmani bunlara ilaveten şunları söylüyor: Bir cemaatin zulmü sonunda katl edildiğini gören, devlet idarecilerinden hayır ve menfaat görür. Bir kimseyi zulmederek öldüren, asi olur ve Allah-ü Teala birini ona musallat eder.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Evladını öldürdüğünü gören, helal rızka kavuşur. Bir rivayete göre, mal ve makam için evladına zulmeder. Öldürdüğü kişiden kan aktığını görenin, eline mal geçer. Öldürdüğü adamın kanı içinde yuvarlanan, onun malından faydalanır. Öldürdüğü insandan beyaz kan çıktığını görenin, dini gider. Öldürüldüğü halde katili bilmeyen, şeriate pek uymaz. Kendini öldüreni tanırsa, düşmanına galip gelir. Öldürdüğü kişinin karnından pislik aktığını gören ona, kötülük yapar.
Tanımadığı birini öldüren, düşmanını yener ve gamdan kurtulur. Kendi nefsini öldürdüğünü gören, tevbeye muvaffak olur. Boynu vurulmak suretiyle öldürüldüğünü gören, bütün sıkıntılarından kurtulur, büyük mala nail olur. Köle ise hürriyetine kavuşur. Eğer kendini bu şekilde öldüreni tanırsa, ondan büyük hayır görür. Fakat, katil; kadın, köse, buluğ çağına gelmemiş çocuk vb. ise rüya sahibi vefat eder.
Ibn-i Sirin demiştir ki: Kocasını öldürdüğünü gören kadın, onu haksız yere suçlar. Bir çocuğu öldürüp, pişirdiğini gören; homoseksüellerle beraber olur.


MollaCami Tabiri : Rüyada bir kimseyi öldürmek, günah işlemeye işarettir.Rüyada kendi kendisini öldürdüğünü gören kimse "Tövbe-i nasuh" ile tövbe eder. Rüyada bir insan öldürdüğünü gören kimse büyük günah işler.Bir kimse rüyada öldürüldüğünü görse, o kimsenin Ömrünün uzun olmasına ve çeşitli kabilelerden çok hayra ve mala nail olmasına işarettir.Bir kimse rüyada, kesmeksizin bir kimseyi öldürdüğünü görse, öldürülene hayır ve mal isabet eder. Rüyada boğazlamak, zulümdür. Rüyada birisini öldürdüğünü gören kimse "Sen bir de adam öldürmüştün de biz seni o kandan kurtarmıştık"(Taha suresi. a.40) mealindeki ayet gereğince, korku ve kederden kurtulur.Rüyada kendisini öldürdüğünü gören kimse, hayra erişir.Bir kimse, rüyada öldüreni bilmediği halde öldürüldüğünü görse, dinini ihmal eder. Eğer katilini bilirse, düşmanına galip gelir ve katilinden intikamını alır.Bir kimse rüyada bir adamı öldürdüğünü ve şah damarından kan aktığını görse, maktulün, katilin dilinden hoşlanmayacağı bir şeye düşmesine işarettir. Bazı tabirciler de maktul, katil tarafından bir hayır ve menfaat gelir, şeklinde yorumlamışlardır. Bir kimse rüyada kasden ve haksız olarak bir kimseyi öldürdüğünü görse, o kimsenin günahkar olduğuna işarettir. Bazı tabirciler de birisini öldürdüğünü gören kimse, namazın faziletini inkar eder veya onu terkeder, demişlerdir.Rüyada kendi çocuğunu öldürdüğünü gören kimse, rızka erişir.Bir kimse rüyada iki yüz kişiyi öldürdüğünü görse, o kimsenin iki yüz dirhem olan borcu ödenir. Üzüntü ve kederi giderilir.Savaşta öldüğünü gören kimse, şahitlik yapmak arzusunda ise şahitliği kabul edilir. Bazen de o kimse, birçok dünyalığa ve zahiri nimetlere erişir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna