Rüyada Odun Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Odun Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Odun Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Odun görmek ile alakali tabirler, Rüyada Odun görmek ne anlama gelir? Rüyada Odun nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Odun dini rüya tabirlerinde Odun anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » AllameMeclisî: Çok sayıda odun görmek; bulunduğunuz bölgede yaşayan insanlarıninançlarında zayıflık olacağına ve çok yalan işiteceğinize…

Evinize çoksayıda odun getirdiğinizi görmek; bol miktarda gelir elde edeceğinize işarettir.

» Müellif:Yaş veya kuru odun görmek; savaşa…

Çölden odun topladığınızıgörmek; kötüye işarettir.


Diyanet Ruya : Genç bir erkeğin rüyasında bir ateşe odun atması; o kimsenin dost bildiği birisinin düşmanlığını kazanacağına, orta yaşlı birisinin rüyasında ateşe odun attığını görmesi; o kimsenin makam sahibi olacağına, genç bir kızın rüyasında ateşe odun attığını görmesi; o kızın orman memuru veya teknik bir elemanla evleneceğine yorumlanır. Kirmâni'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında sahradan veya ormandan odun toplayarak arkasında taşıdığını görmesi; o kimsenin hasetçilik, halka iftirada bulunmak ve birtakım kötü işler yaptığına, kişinin rüyasında bir ormandan odun kestiğini ve bir hayvana yükleyerek taşıdığını görmesi; o kimsenin birçok insanlarla tartışmaya gireceğine ve onlarla kavga edeceğine, kişinin rüyasında ateş yakmak için birkaç odunu bir araya koyduğunu görmesi; o kişinin gittikçe artan bir üne sahip olacağına, kişinin rüyasında pazara odun götürerek sattığını görmesi; o kimsenin insanlar aleyhinde söz söyleyeceğine, kişinin rüyasında odun satın aldığını görmesi; halkın onun aleyhinde söz söyleyeceğine yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Kesilip parçalanma ihtiyacı olmadan yakılmaya hazır halde odun görmek güç işlerin kolaylaşmasına, devlet yönetimine yaklaşmaya, mirasa, ihtiyaçları gidermeye, muattal vakıf malına; İri ve hantal, kesilip kırılması gereken odun görmek güçlükle ve şer metoodlarla elde edilecek rızka; Odun ahmaklığa ve kalın kafalılığa, aşırı cimriliğe, koğuculuğa, katı ve yaramaz söze, günah işlemeye; Odun yüklendiğini görmek halkın ırz ve namusu hakkında kötü söz söylemeye; Bir kucak odun muhtelif cinsteki mallara, işsiz kimsenin yanında bir kucak odun görmesi kadri yüce birisinin hizmetinde bulunmaya, Hasta için odun biriktirmek tedavi ve şifaya, Kuru odunu yarmak işleri kolaylaştırmaya, Meyve ağaçlarının odunu, bu ağaçların meyvesinin delalet ettiği şeyin fesadına, Ateşe odun koymak Hakka yaklaşmaya, çocuğu eğitimciye vermeye, borcu vermeye, hastayı doktora götürmeye, Odunu eteş içinde alevlenmiş görmek düşmana galip gelmeye, kurbanın makbul olmasına, Odun yemek haram mal yemeye yahut dayak yemeye, Yerde duran ağaç kütüğü hareketsizliğe, kötürümlüğe; Odun bazen münafık kimseye; Kışın oduncuyu görmek ticaret ve kazanca, miras malına; Diğer mevsimlerde oduncu görmek günaha, söz götürüp getirmeye, sözü kasıtlı dinleyip koğuculuk yapmaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Kütük, Oduncu.)


Seyyid Süleyman : Bu rüya düşmanlık ve dedikoduyla yorumlanır.
Kirmani bu tabire ilave olarak şunları söylüyor: Ateş yakmak için, birkaç odunu yere koyanın; güzel bir ünü olur.
Sahradan veya ormandan odun toplayıp arkasında taşıdığını gören kötü fiiller işleyen, haset, dedikoducu ve iftiracı bir insandır. Ormandan odun kestiğini ve bir hayvanla taşıdığını gören, çok sayıda insanla düşman olur. Kavga eder. Odun satan, halkın aleyhinde konuşur. Odun satın alanın hakkında kötü konuşulur. Odun kesen münafık birine galip gelir. Hulasa odun, münafıklarla tevil edilir. Arkasında odun taşıyan, münafık (ikiyüzlü, gizli kafir) birine hizmet eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna