Rüyada Oda Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Oda Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Oda Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Oda görmek ile alakali tabirler, Rüyada Oda görmek ne anlama gelir? Rüyada Oda nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Oda dini rüya tabirlerinde Oda anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » Çağdaş Ulema:Oda görmek veya bir odanın içinde olduğunuzu görmek; oturduğunuz evideğiştireceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada oda görülmesi bir hanıma işarettir. Bir kimsenin rüyasında ağaçlar ve direkler üzerinde bir oda görmesi; o kimsenin iyi niyetli bir hanımla evleneceğine, kişinin rüyasında yeni bir odaya girdiğini görmesi; o kişinin tanımadığı bir hanımla bir evlilik yapacağına, mal varlığının artacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında sahibini tanımadığı ve kireç ile badana tapılmış bir odaya girdiğini görmesi; o kimsenin yakında öleceğine, kişinin rüyasında kaçarak bir odaya girdiğini ve kapısını kilitlediğini görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntılardan kurtulacağına, hasta ise şifa bulup iyileşeceğine delalet eder. Rüyanızda odanızın yıkıldığını görmeniz; eğer oda eski ise, elinize mal geçeceğine, rüyanızda bir başkasının odasının yıkıldığını görmeniz; o kimsenin eliyle para kazanacağınıza, rüyanızda üzerinize odanızın çöktüğünü görmeniz; zengin olacağınıza, rüyanızda yeni bir odada olduğunuzu görmeniz; mülk sahibi olacağınıza yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında odasının daraldığını görmesi; o kimsenin fakir düşeceğine, kişinin rüyasında odasına su serptiğini görmesi; zahmetli ve sıkıntılı bir işe başlayacağına, kişinin rüyasında bir odada olduğunu ve dışarı çıkmasının engellendiğini görmesi; o kimsenin hayra nail olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında yeni bir odanın üzerine çıktığını görmesi; o kimsenin bakire bir kızla, eğer oda eski ise; dul bir hanımla evleneceğine, kişinin rüyasında bir odayı arkasına yüklenmiş olarak görmesi; o kimsenin fakir bir hanımla evleneceğine delalet eder. İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Rüyanızda evinizde kendiniz için yeni bir oda yaptığınızı görmeniz; bir evlilik yapacağınıza, eğer hasta iseniz; şifa bulup iyileşeceğinize, rüyanızda büyük ve güzel bir odaya girdiğinizi görmeniz; bir bakire kızla evleneceğinize veya güzel bir hizmetçi kız alacağınıza, rüyanızda kapısı sıkı bir şekilde kilitli olan bir odaya hapsedildiğinizi görmeniz; hayır ve sağlığa kavuşacağınıza, kişinin rüyasında bir odayı arkasına yüklenip götürdüğünü görmesi; o kimsenin eşinin bütün masraflarını karşılayacağına, kişinin rüyasında odasının altından yapılmış olduğunu görmesi; o kimsenin evinde yangın çıkacağına işaret eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada oda görmek; kadınla tabir olunur. Ağaçlar ve direkler üzerinde bir oda gören, zengin ve iffetli bir kadınla evlenir. Yeni bir oda; yeni bir evlilik ve servet artışıdır. Sahibini bilmediği kireçlenmiş bir odaya girenin, eceli yakındır. Etrafında başka odaların da bulunduğu bir odaya kaçıp kapısını kapayan, selamete çıkar. Sifa bulur. Eski bir odanın yıkıldığını görenin eline mal geçer. Odanın üstüne çöktüğünü gören, çok zengin olur. Yeni bir oda da böyledir. Gümüşten oda gören, tevbe eder. Odasının daraldığını gören, zarurete düşer. Başkasına ait odanın yıkıldığını gören, onun vasıtasıyla kazanır.
Odasını diğerlerinden ayrılmış görmek ve su serpmek; iyi değildir. Bir odadan dışarıya çıkması yasaklanan şahsın, akıbeti iyi olur. Meçhul bir odada anlamadığı bir söz veya kötü bir kelam işiten, vefat eder.
Bazıları meçhul bir odayı, evlilikle yorumlamışlardır. Oda eski ise dul bir kadını temsil eder. Bir odayı sırtına yüklenen, fakir bir kadınla evlenir. Oda, erkeğin sevdiği kadındır.
Abdulgani'ye göre oda, şunlarla tabir olunur: Zevce, evlat, hasta, şifa, ölüm ve sefer. Evinde yeni bir oda yaptıran, evlenir. Hastaysa, hastası varsa şifaya kavuşur. Bir kadın odayı sırtına alırsa, kocasının nafakasını temin eder.
Odasını altından görenin evinde, yangın olur. Küçük ve dar bir odadan çıkmak; sıkıntıdan kurtulmaktır.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen oda, kadın, mal ve zenginlik ile tabir edilir. Bir odayı gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur.Odanın çöktüğünü gören kimse çok zenginleşir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna