Rüyada Mürekkep Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Mürekkep Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Mürekkep Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Mürekkep görmek ile alakali tabirler, Rüyada Mürekkep görmek ne anlama gelir? Rüyada Mürekkep nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Mürekkep dini rüya tabirlerinde Mürekkep anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada mürekkep görmenin sekiz tabirivardır:

1-Mal

2-İlim

3-İyi evlat

4-Pahalı şeyler

5-Güzel kadın

6-Faydalı söz

7-Hayır ve bereket

8-Güzel iş.

» İbn-i Sîrîn: Mürekkep görmek; geçiminiziçin çalışıp mal elde edeceğinize...

Mürekkebiniz olduğunu görmek; güzel bir kadınla evleneceğinize…

Mürekkebinizin kaybolduğunu görmek; eşinizi boşayacağınıza…

Mürekkepsatın aldığınızı veya birinin size mürekkep verdiğini görmek; rızkınızınartacağına ve muradınıza ereceğinize…

Mürekkepdökmek veya mürekkebin zayi olduğunu görmek; önceki tabirin aksineişarettir.

» Kirmanî:Mürekkep sattığınızı görmek; çöpçatanlık yapacağınıza ve bu vesileyle birçiftin evlenmesine yardımcı olacağınıza…

Beyaz mürekkebiniz olduğunugörmek; bir çocuk sahibi olacağınıza…

MürekkepleKurân veya Allah'ın isimlerini yazmak; hayra…

Mürekkeplebaşka şeyler yazmak; şerre…

Elbisenize mürekkep döküldüğünü görmek;bir zararla karşılaşacağınıza, ama bir öğretmen veya kâtip/sekreterseniz, buzararın geçerli olmadığına işarettir.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında mürekkep görmesi; o kişimin arkasından karalamak isteyen birtakım insanların bulunduğuna, bu kimselerin rüya sahibinin işini elinden almak için her yönteme başvurduklarına işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Yardım ve iyilikseverlikle yükselmeye; Mürekkeple elbisenin leklenmesi üzüntü ve kedere yahut hastalığa, Birinin elbisesini mürekkeple lekelemek o kimseyle uğraşmaya fakat sonunda yenik düşmeye, Siyah mürekkep şöhret ve sevince, keramet ve yüceliğe, Müreekkeple birlikte kalem görmek eşi hamile olan kimse için erkek çocuğa, Kalemini mürekkep içine soktuğunu görmek çirkin bir iş yapmaya; Mürekkepçi görmek illim ve fazilete, ihtiyaçları gidermeye, yükseklik ve mevkiye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Mürekkep görmek maişet (geçim) için gayrete ve husul-i murada delildir. Elbisesine mürekkep döküldüğünü gören, mazarrata düşer. Ancak rüya sahibi katiplerden ve yazı ile iştigal edenlerden ise, rüya kötü değildir. Hokkada mürekkep dolu olduğunu görmek, faydalı ve alim bir zevce ile tabir olunur. Divitteki mürekkepten üzerine döküldüğünü gören, öyle bir kadından hayır bulur.
Lika yani mürekkep hokkalarına konulan ham ipek, şeref ve ferahla yorumlanır. Bu rüya herhalde hayırdır.
Ismail El Eş-as diyor ki: Dindar bir insanın yeşil mürekkeple yazı yazması din ve dünya hayatı için hayırdır. Rüya sahibi günahkarlardan ise vefat eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada mürekkep görmek, onun kıymeti nisbetince, izzet, devlet ve yükseklice işarettir. Mürekkep, hanıma, mala, hizmetçiye, evlenmeye, bir kadın tarafından meydana gelecek menfaate. evlat tarafından meydana gelecek bir durumaişarettir. Mürekkep bulduğunu gören kimsenin, akrabası yahut zevcesi veya başkalarıyla düşmanlığı vukubulur.Hasta olan bir kimse mürekkep görse hastalığından kurtulur ve sıhhata kavuşur. Rüyada mürekkep görmek, imdat, şeref ve iyilikle yükselmeye işarettir. Bazen de mürekkep görmek, mihnet, zahmet ve sıkıntıya işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna