Rüyada Misk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Misk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Misk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Misk görmek ile alakali tabirler, Rüyada Misk görmek ne anlama gelir? Rüyada Misk nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Misk dini rüya tabirlerinde Misk anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada misk görmenin beş tabiri vardır:

1-Kadın

2-İyi geçim

3-Cariye

4-Mal

5-Güzel söz.

» Müellif:Miskiniz olduğunu görmek; halk tarafından övüleceğinize…

Misk görmek; kıymetinizibilmeyen birine iyilik edeceğinize…

Üzerinize misk sürdüğünüzügörmek; insanlara iyilik edeceğinize işarettir.

» CabirMağribî: Elinize bir miktar misk aldığınızı görmek; zengin bir kadınlaevleneceğinize, âlimseniz ilminizin çoğalacağına veya tacirseniz, malınızınartacağına işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada misk görülmesi Danyal (a.s.)'ın yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında yanında misk olduğunu görmesi; o kimsenin edip, kahraman ve ilim öğrenmeye çalışan ve toplum içinde adı güzel anılan bir kişi olduğuna işaret eder. Bir kimsenin rüyasında misk döküldüğü halde kokusunun hissedilmediğini görmesi; o kimsenin iyilikten anlamayan birisine iyilik yapacağına, bir kişinin rüyasında miski sarımsak ile değiştirdiğini görmesi; o kimsenin dünyayı âhirete tercih edeceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir göbeği yarıp içinden misk çıkardığını görmesi; o kimsenin zengin ve namuslu bir hatunla evleneceğine, göbekten çıkan misk bozuk ve kötü kokulu ise; o kimsenin fakir ve fahişe bir kadınla evlilik yapacağına, kişinin rüyasında misk yediğini görmesi; o kimsenin aile ferdleri için para biriktireceğine veya haram yiyeceğine yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Bakınız; Güzel Koku.


Seyyid Süleyman : Danyal (A.S.) demiştir ki: Yanında misk gören, ilim ve cesaretiyle meşhur olur. Misk döküldüğü halde, kokunun duyulmadığını gören; kıymetini ve şükrünü bilmeyen birine iyilik eder. Miski sarmısak ile dövdüğünü gören, dünyayı ahirete tercih eder. Bir göbeği yarıp içinden misk çıkardığını gören, zengin ve namuslu bir kadınla evlenir. Miskin kokusu iyi değilse, yorum bunun zıddıdır. Kadın fahişedir. Misk yediğini gören, ailesi için mal biriktirir. Bir rivayete göre, haram yer. Yükle miski olduğunu gören, her türlü iyiliğe nail olur. Yanında misk bulunan, ilim tahsiline gayret eder. Edip olur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna