Rüyada Minare Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Minare Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Minare Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Minare görmek ile alakali tabirler, Rüyada Minare görmek ne anlama gelir? Rüyada Minare nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Minare dini rüya tabirlerinde Minare anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada minare görmenin dörttabiri vardır:

1-Yönetici

2-Büyük şahsiyet

3-İmam

4-Müezzin.

» Müellif:Minare; insanları doğru yola davet eden salih kişiye…

Minare inşa ettiğinizigörmek; bir grup Müslüman'ı etrafınızda toplayacağınıza…

Minare yıktığınızı görmek; Müslümanlarınbirliğini bozacağınıza işarettir.

» Kirmanî:Minare; saygın ve büyük bir şahsiyete…

Oturduğunuz sokakta minareolduğunu görmek; bulunduğunuz bölgeye büyük bir şahsiyetin geleceğine…

Bulunduğunuz bölgedeki mescidin minaresinin çöktüğünü görmek; bölgede yaşayan büyük bir şahsiyetin vefatedeceğine işarettir.

» CabirMağribî: Büyük bir caminin minaresinde namaz kıldığınızı görmek; büyük birişle meşgul olacağınıza ve Allah'ın inayetiyle hacca gideceğinize…

Minarede yaşadığınızı görmek;ömrünüzün uzayacağına işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : İnsanların arasını bulan, onları hayırlı olan şeylere çağıran kimseye, kadri yüce olan bir zata, imam ve müezzine, postacıya yahut bakana, kişinin hanımına, Minarenin yıkılması bu özellikleri olan kimsenin vefatına yahut orada yaşayanların hallerinin değğişmesine, Ahşap bir minareye çıkıp orada ezan okuduğunu görmek olumsuz şartlara rağmen yükselmeye yahut yöneticilik ve kuvvete, Minare kandili cami hizmetçisine, alem bu hizmetçinin başına, Minarede tesbih ve tehlille muşgul olmak züntü ve kederden kurtulmaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Ezan.)


Seyyid Süleyman : Bu rüya, devlet idarecileriyle ve hakimlerle yorumlanır.
Ibn-i Sirin minare görmeyi, tamir etmeyi ve onu inşa etmeyi, hayırla, hayırlı insanlarla ve böyle bir toplulukla yorumluyor. Minare yıkmak ise, iyi değildir. Rüya sahibinin kötü amelleri yüzünden bir Islam cematinin dağılacağına işarettir. Bir minarenin sebepsiz yere devrilmesi, harap olması; oradaki halkın dağılmasına veya müezzinin vefatına delalettir.
Kirmani bir bölgeye yeni bir minarenin yapılmasını, o civara büyük bir zatın gelmesiyle yorumluyor. Minare alemi bakırdan ise, devrin idarecisi zalimdir. Gümüş veya altın alem, merhametli bir idareciye işaret eder. Ağaç alem-i minare; devlet idarecisinin kararsızlığına, gaddarlığına ve yalancılığına delalet eder.
Ibn-i Fuzale'ye göre taş minare; sultan ile, kerpiç minare; onun yardımcıları ile, tahta minare ise; alçak bir adam ile tabir olunur. Minarenin üzerinde yemek görmek; devletin zulmüne işarettir. Minarede kandil sıraları dizildiğini görmek; o bölge hakiminin kudretindeki artışı ifade eder. Bu sıraların kaldırıldığını gören padişaha yakın olur.
Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla yorumluyor. Sultan, kıymetli bir insan, imam ve müezzin.
Abdulgani'en Nablusi'ye göre minare görmek; halkı hidayete davet eden bir şahısla tabir edilir. Minarenin yıkılması; böyle bir şahsın vefatına, isminin unutulmasına işaret eder yahutta o bölge halkı arasında ikilik çıkar.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna