Rüyada Mihrap Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Mihrap Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Mihrap Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Mihrap görmek ile alakali tabirler, Rüyada Mihrap görmek ne anlama gelir? Rüyada Mihrap nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Mihrap dini rüya tabirlerinde Mihrap anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada mihrap görmenin beştabiri vardır:

1-Yönetici

2-Cami imamı

3-Yargıç

4-Muhasebeci

5-Arabulucu.

» AllameMeclisî: Sırtınızı mihraba dönmek; Allah'a tevekkül edip dünyevîsıkıntılardan kurtulacağınıza, çeşitli nimetler elde edeceğinize ve dünyevîafetlerden güvende olacağınıza işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Mihrapta namaz kıldığınızıgörmek; salih bir çocuğunuz olacağına…

Mihrapta oturduğunuzu görmek;namaz konusunda tembellik ettiğinize veya edeceğinize işarettir.

» CabirMağribî: Mihrap yaptığınızı görmek; âlim bir çocuğunuz olacağına işarettir.

» ÇağdaşUlema: Mihrap görmek; bekârsanız gelecekte mutlu bir evliliğiniz olacağına,evliyseniz boşanacağınıza…

Mihrabı süslediğinizi görmek;mutluluğa…

Mihrap kenarında dua etmek; eskiarzularınızın gerçekleşeceğine işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada görülen mihrap, imama veya bir reise delalet eder. Bir kimse rüyada mihraba bir veya iki yahut üç damla sidik damlattığını görse, her bir damlası temiz bir evlada delalet eder. Bir kimsenin rüyada mihrapta namaz kıldığını görmesi, o kimse için müjdedir. Eğer rüyayı gören kadın ise, erkek bir çocuk doğurur.
Rüyada bir imamın mihrapta namaz kıldığını gören kimse, imamın yaptığı şeye uyar. Bir kimsenin rüyada vaktin dışında mihrapta namaz kıldığım görmesi, o kimsenin kendisinden sonra evlad ve torunlarının erişecekleri hayra ve memuriyete delalet eder.
Bir kimse mihraba sidik yaptığını görse, o kimsenin erkek bir çocuğu dünyaya gelir ve o çocuk halka önder olur. Rüyada otsuz ve susuz kır ve sahradaki mihrapları görmek, ihlasa, halktan ayrı yaşamaya ve inzivaya çekilmeye delalet eder.
Rüyada evlerdeki mihrapları parmaklarıyla tayin etmek, oranın erkek evlada kalmasına, eğer erkek evlad yoksa vakfa ait olmasına delalet eder. Kıbleden başka tarafa dönmüş mihraplar söz ve amelde doğru yoldan dönmeye delalet eder.
Bazan da mihrap: «Zekeriya ne zaman (kızın bulunduğu) mihraba girdiyse onun yanında bir yiyecek buldu.» (Sure-i Ali Imran, ayet 37) mealindeki ayet işaretince helal rızka ve saliha bir hanıma delalet eder.


Seyyid Süleyman : Abdulgani'en Nablusi bu rüyayı, imamlık ve reislikle yorumluyor. Mihraba bir, iki veya üç damla idrar yapmak; devlet başkanının bir, iki, üç çocuk sahibi olmasına delalettir. Burada namaz kılmak; müjdedir. Rüyayı gören kadınsa, erkek çocuğu olur. Imamın mihrabda namaz kıldığını görmek; büyük kıymetle yorumlanır. Imamın mihrabda vakti dışında namaz kıldığını görenin evladı veya torunu büyük kudret ve değer kazanır. Mihrabı çirkin ve pis gören, kötü kokular duyan, küfre düşer. Ülke melikinin, mihraba yapılan idrar adedince çocuğu olur. Mihraba idrar yapanın çocuğu, imam olur. Eğri mihrab görmek; iyi değildir. Nifak ve bid'attir. Dinde sapıklıktır, bozgunculuktur.
Ibn-i Kesir ve Nafi bu rüyayı, helal rızk ve dindar zevceyle yorumlamışlardır.
Bir mescidin mihrabını kıbleden eğri görmek, bid'at ve nifaktır. Mihrabta çirkin bir hal görmek; rüya sahibinin küfrüne delalettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna