Rüyada Mızrak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Mızrak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Mızrak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Mızrak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Mızrak görmek ne anlama gelir? Rüyada Mızrak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Mızrak dini rüya tabirlerinde Mızrak anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada kısa mızrak görmenin altıtabiri vardır:

1-Kendinibeğenmişlik

2-Yöneticilik

3-Ömür

4-Zafer

5-Riyaset

6-Menfaat.

» Müellif:Elinizde sadece bir mızrak olduğunu görmek; evliyseniz bir çocuğunuz olacağına,bekârsanız yeni bir haber işiteceğinize…

Elinizde mızrakla birliktebaşka bir silahın daha olduğunu görmek; söz sahibi biri olacağınıza…

Mızrağınızın kırıldığını görmek; bir yakınınızın vefat edeceğine…

Mızrağınızın çalındığınıgörmek; işinizin kötüye gideceğine…

Teçhizatlıbir şekilde kuşandığınızı ve elinizde bir mızrak olduğunu görmek; saygınlıkelde edeceğinize…

Savaştığınızıve savaş sırasında elinizdeki mızrağın kırıldığını görmek; düşmandan yanazarar göreceğinize…

Birine mızrak sapladığınızı görmek; çirkin bir söz söyleyeceğinize…

Birinin size mızrak sapladığınıve acısını hissettiğinizi görmek; vuran kişinin sizi rencide edici şeylersöyleyeceğine…

Aynı rüyada acıhissetmediğinizi görmek; rencide olmayacağınıza işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Elinizde mızrak olduğunugörmek; çocuk sahibi olacağınıza işarettir.

» Cabir Mağribî: Elinizde sadece mızrakolduğunu görmek; bir çocuk sahibi olacağınıza…

Birine mızrak attığınızı görmek;mızrağı attığınız kişiye kötü söz söyleyeceğinize…

Birini mızraklayaraladığınızı görmek; birine bühtan edeceğinize işarettir.

» ÇağdaşUlema: Mızrak görmek; bir sürtüşme veya faciayla karşılaşacağınıza ve busürtüşme veya facianın muhtemelen sizi de etkileyeceğine…

Mızrak atmak;yapacağınız bir hata nedeniyle bir kazaya sebebiyet vereceğinize…

Mızraklavurulmak; kötü bir olayla karşılaşacağınıza…

Mızrak taşımakveya kullanmak; bir çekişmeye neden olacağınıza işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyanızda elinizde bir mızrak olduğunu görmeniz; sizin muradınıza ereceğinize, rüyanızda elinizdeki mızrağın kırıldığını görmeniz çocuğunuzun veya kardeşinizin vefat edeceğine, rüyanızda kendinizi bir at üzerinde elinizde bir mızrak tuttuğunuzu görmeniz; sizin şan ve şerefe kavuşacağınıza yorumlanır. Rüyanızda elinizde bulunan mızrağın eğri olduğunu görmeniz; sizin eğri yolda bulunduğunuza, rüyanızda elinizdeki mızrağın düz olduğunu yani doğru olduğunu görmeniz; sizin doğru yolda olduğunuza, rüyanızda elinize bir mızrak alarak birisine saldırdığınızı ve onu yaraladığınızı görmeniz; o kişiye bir zarar vereceğinize işaretle tabir olunur. Rüyanızda bir başkasının mızrakla size saldırdığını görmeniz; sizin çok mala sahip olacağınıza, rüyanızda bir düşmanla elinizdeki mızraklarla çarpıştığınızı görmeniz; haram yollardan mal elde edeceğinize, rüyanızda mızrak ile bir kadına vurduğunuzu görmeniz; o kadınla meşru olmayan bir ilişkide bulunacağınıza işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Faydalı ticarete, menfaatli kazanca, güçlü saltanata veya erkek çocuğa, zenginliğe, Mızrakla birlikte silah bulunması kuvvet ve saltanatın ziyadeliğine; Mızrak bazen doğru şahitliğe, hanıma ve yolculuğa, erkek kardeşe yahut insandan zararı def eden arkaddaşa, Mızrakla birini yaralamak, o kimseye kötü bir fiil atfetmeye, Mızraklı olarak düşmanıyla döğüşmek silahı yahut mızrağı ile öğünmeye yahut haram mala, Elinde mızrak, at üzerinde olduğunu görmek izzet ve yüceliğe, devlet ve zenginliğe, Mızrağın ucundaki demiri görmek içinden çıkılması zor olan işlere yahut ölüme, Mızrakçı yazıyla polemik yapmaya, münazara ve tartışmaya; düşmanlık ve savaşa, Mızrakçı şair ve edibe, kardeş ve arkadaşlarına iyilik eden kimseye yahut eğitim ve terbiye işlerine bakan kimseye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Kılıç, Süngü.)


Seyyid Süleyman : Elinde başka bir silahla beraber, mızrak bulunduğunu gören; büyük mertebe sahibi olur ve arzusuna kavuşur. Elinde yalnız bir mızrak görenin, ya bir oğlu yahutta bir erkek kardeşi olur. Mızrağın kırılması, bunların vefatıdır. Elinde yarım mızrak bulunduğunu gören, garip bir insanla faydalı bir iş yapar.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Rüyasında süvari olduğu halde, bir mızrak gören; itibar, nüfuz ve hüküm sahibi olur. Elindeki mızrağın kırıldığını gören, bütün bunları kaybeder.
Bazı tabirciler bu rüyayı; hak, doğru şahitlik, babanın vefatı ve evlat sahibi olmakla yorumlamışlardır. Mızrağının kırıldığını fakat, düzeldiğini görenin oğlu çok ağır bir hastalığa yakalanır, sonra şifa bulur yahut işleri bozulur, bilahare düzelir. Eğri mızrak gören yanlış bir yol tutar. Makam sahibi birinin mızrağının kırılması, onun azline işarettir.
Kirmani demiştir ki: Rüyasında mızrakla birini vurduğunu gören, ona zarar verir. Mızrakla vurduğu yerden kan aktığını gören, kendisine zarar veren adamdan söz işitir. Bir rivayete göre, başına istemediği bir durum gelir veya bir söze kırılır. Bir başkasının kendisine mızrakla vurduğunu ve kanattığını gören sağlık bulur ve çok mala kavuşur. Gurbetteyse sevinçle döner. Tanıdığı bir zattan mızrak darbesi yiyip yaralananın eline, haram mal geçer. Sayet mızrak bir uzvu keserek, vuranın eline girerse; vurulan, hayır ve menfaat görür.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen mızrakla beraber silah da bulunursa, saltanat ve kuvvete işarettir. Eğer silah ve demir yoksa kuvvetli ve sert bir çocuğa veya faydalı bir ticaret yahut menfaatii bir kazanca işarettir. Eğer mızrağı gören fakir ise, zengin olur. Eğer zengin ise, mal ve zenginliği artar. Düşmamna galip gelir ve silahının iyiliği nisbetince de işleri mükemmel olur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna