Rüyada Mercimek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Mercimek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Mercimek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Mercimek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Mercimek görmek ne anlama gelir? Rüyada Mercimek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Mercimek dini rüya tabirlerinde Mercimek anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » Müellif:Pişmiş mercimek; üzüntü ve sıkıntıyaişarettir.

» İbn-i Sîrîn: Yeşil mercimek görmek;iyiye…

Pişmişmercimek yemek; biriyle sorun yaşayacağınıza ve bu sorun yüzünden rencideolacağınıza işarettir.

» Kirmanî:Yeşil mercimek, kadınlardan zahmetle elde edilen mala işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada mercimek görülmesi, şifaya, selamete ve kederden uzak yaşamaya yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında yaş veya kuru nasıl olursa olsun mercimek yediğini görmesi; o kimsenin korkudan uzak kalacağına ve eğer hasta ise şifa bulup iyileşeceğine yorumlanır. Câbiru'l-Mağribî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasına mercimek yediğini görmesi; o kimsenin kadınlar tarafından mal elde edeceğine, kişinin rüyasında pişmemiş mercimek yediğini görmesi kimsenin bir sıkıntıya maruz kalacağına yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Ibrahim (A.S.)ın devamlı yiyeceği olduğu için bu rüya tabircilerin çoğu tarafından pek iyi kabul edilmiştir. Fakat Kirmani, rüyada mercimek görmeyi iyi saymaz. Lakin umumiyetle şfaya ve selamete işaret eder. Mercimeği kuru veya taze yemek, hastalıktan ve korkudan kurtulmaya delalettir.
Cabir'ül Mağribi ise, bu rüyayı bilhassa kadınlardan elde edilecek mal ile yorumlamıştır. Pişmemiş mercimek; üzüntüdür. Ambara koymak; iyi değildir.


MollaCami Tabiri : Rüyada mercimek, yolculuğa çıkan kimsenin memleketindekirızkıdır. Rüyada mercimek görmek, helal mala işarettir.Bazı tabirciler de mercimek, keder, üzüntü ve kötü bir rızıktır, dediler.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna