Rüyada Mercan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Mercan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Mercan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Mercan görmek ile alakali tabirler, Rüyada Mercan görmek ne anlama gelir? Rüyada Mercan nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Mercan dini rüya tabirlerinde Mercan anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada mercan görmenin dörttabiri vardır:

1-Evlat

2-Süs

3-Güzellik

4-Mal.

» İbn-i Sîrîn: Mercan; kadına veyaevlada…

Mercana sahip olmak; boşanmayaişarettir.

» Kirmanî:Mercan; kadına…

Mercanla birlikte çeşitlimücevherler görmek; mala işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada mercan görülmesi; eş veya evlatla yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında kırmızı bir mercan görmesi; o kimsenin bir evladı olacağına, kişinin rüyasında üzerinde mercan taşıdığını görmesi; o kimsenin mal ve nimete nail olacağına işaret eder. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında kendisine bir başkasının mercan verdiğini görmesi; o kimsenin malından istifade edeceğine, kişinin rüyasında bir mercan satın aldığını görmesi; o kimsenin bir hanımla (bir beyle) evleneceğine delaletle yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Çok mala; güzel, mesture ve iffetli kadına, Boncuk ve mercandan yapılmış gerdanlık Allah Teala'nın yasak ettiği şeylere delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada mercan görmek; zevce ve evlatla tabir olunur.
Kirmani'ye göre, mercan evlattır. Ne kadar kırmızı, temiz ve parlaksa; çocuk o derece güzel olur. Üzerinde mercan taşıyan, mal ve ni'met sahibi olur.
Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: Mercan; bol mal ve güzel cariyedir. Birinin kendine mercan verdiğini gören, onun servetinden faydalanır. Mercan satın alan, çok güzel bir cariye alır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna