Rüyada Mektup Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Mektup Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Mektup Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Mektup görmek ile alakali tabirler, Rüyada Mektup görmek ne anlama gelir? Rüyada Mektup nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Mektup dini rüya tabirlerinde Mektup anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): İçinde iyi şeyler yazılı olanmektup görmek; arzu ettiğiniz şeylerin gerçekleşeceğine…

İçinde kötü şeyler yazılıolan mektup görmek; işinizin yolunda gitmeyeceğine işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Ağzı mühürlü mektupgörmek; size bir haber geleceğine…

Aynı mektubu açtığınızıgörmek; üzüntüden kurtulacağınıza…

Okuma-yazmasıolmayan birinin mühürlü mektubu açıp okuduğunu görmek; o kimsenin izzet vemakam elde edeceğine işarettir.

» CabirMağribî: Bir padişahın, içinde iyi şeyler yazılı olan bir mektubu sizeverdiğini görmek; rahatlık ve mutluluğa…

Aynı rüyada içinde kötüşeyler yazılı olan bir mektup verdiğini görmek; korku ve endişeye…

Bir âlim veya zahidin sizemektup verdiğini görmek; bir alim veya zahitten nasihat işiteceğinizeişarettir.

» ÇağdaşUlema: Mektup almak; kötü bir haber alacağınıza…

Aşk mektubugörmek veya almak; hoşunuza gitmeyen bir haber alacağınıza…

Aşk mektubuyazmak; birine âşık olduğunuza veya olacağınıza...

Taziye mektubugörmek veya almak; iyi bir haber alacağınıza işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Kişinin kendisine gelen mektup yüksek mevkiye, önemli ve kaydadeğer söze, Müjde ihtiva eden mektup korktuğu şeyden emin olmaya, çocuk ve eşle rızıklanmaya, Muhtevası güzel bir mektubu birine göndermek ihtiyaçların giderilmesine, itibar ve saygınlığa, Mekktup getiren kimseyi dövmek üzücü bir duruma yahut dinden uzaklaşmaya, Her türlü mektup habere yahut müjdeye, Yazıları silinmiş mektup, kaybolan kimseden gelen haberlerin kesilmesine, Yüksek bir makam yahut kişiden mektup almak gıpta edilecek nimete, saltanat ve devlete, Mühürlü mektup almak rütbe ve memuriyete, bir işin aslını araştırmaya, emir ve yasaklara uymaya, bekar için istediği kadınla evlenmeye Gönderdiği mektubun iade edilmesi umduğu işin ve teşebbüsün gerçekleşmemesine delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Zarf.)


Seyyid Süleyman : Kirmani demiştir ki; bir mektup yazıp bitirdiğini gören, başladığı işi tamamlar ve haceti yerine gelir. Mektubu yarım bırakmak; bunun tersidir. Kendisine bir mektup verildiğini gören, her bakımdan hayır ve kuvvete nail olur. Mektup kapalı ise; gizli bir habere, açıksa; meşhur bir şeye delalettir. Mektup mühürlü ise, içindeki haber doğrudur. Devlet başkanının kendisine mektup verdiğini gören ehilse, büyük bir memuriyete geçer. Bu rüya, herkes için hayırdır. Gurbetteki bir yakınından mektup geldiğini gören, ya ondan haber alır yahut ona kavuşur. Halka mektup dağıttığını gören, onlara iyilik eder. Beyaz ve yazısız mektup, ihtiyaçtır. Ölüden mektup alan, sevinir. Kendisine hürmetle hitabedilen bir mektup alan, ni'mete kavuşur. Muhtevasında maldan bahsedilen bir mektup verildiğini görenin eline mal geçer. Gurbetteki yakınından yazısız bir mektup aldığını görenin rüyası hayır değildir. Mühürlü, ünvanlı bir mütalaaname görmek, sevinçli haberle yorumlanır.
Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: Sağ elde yazılı bir kağıt görmek; o yılın bereketine işarettir. Sol elinde mektup gören, bir konuda pişmanlık duyar. Gönderdiği mühürlü mektubun red edildiğini görmek; işlerin bozulmasına delalettir. Bir rivayete göre, sol eldeki mektup, gayr-ı meşru çocuğa veya servete işaret eder. Mühürsüz mektup, hafif bir üzüntüdür. Onu açan, sıkıntıdan kurtulur.


MollaCami Tabiri : Rüyada insana gelen mektup, büyük mevki ve yüksek söze işarettir. insanın rüyada, bilinen bir tarafa gönderdiği mektubun içerisinde İyiliğe dair bir şey varsa da bu rüya şanın yüceliğine, ihtiyaçların giderilmesine işarettir. Kendisinde müjde olan mektubun bir insana gelmesi, o kimsenin korktuğu şeyde akibetinin güzelliğine yahut çocuk veya zevce ile rızıklanmasına işarettir. Bazı tabirciler, rüyada mühürlü bir mektup gören kimse, bir hayrave büyük bir rütbeye veya memuriyete nail olur. Ona yakın ve uzak olanlar ona itaat eder. Eğer bu rüyayı gören bir kadınla evlenmek istiyorsa, onunla evlenir. Mektubun mühürlü olması, işi araştırmaktır, dediler. Kaybolmuş bir kimse tarafından gelmiş ve içinde yazı bulunmayan beyaz bir mektup görse, kaybolmuş kimsenin haberinin kesilmiş olmasına işarettir. Rüyada bir kimseye mühürlü bir mektup gönderdiğini ve o kimsenin bunukabul etmeyip kendisine geri iade ettiğini gören kimse sultansa ve o mektup gönderdiği adam tarafına asker sevketmiş ise, o asker mağlup olur. Eğer tüccarsa zarar eder. Evlenmek istiyorsa, istediği kadına nail olamaz.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna