Rüyada Kürk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kürk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kürk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kürk görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kürk görmek ne anlama gelir? Rüyada Kürk nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kürk dini rüya tabirlerinde Kürk anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Kış mevsiminde kürkgiydiğinizi görmek; geçiminizi sağlayacak bir şey elde edeceğinize…

Yazmevsiminde kürk giydiğinizi görmek; geçiminizi temin edecek bir şey eldeedeceğinize, ancak sonunda üzüleceğinize işarettir.

» Kirmanî: Kürk görmek, evlenmeyi istediğiniz kadına yorulur.

Samurkürkü giymek; zengin bir kadınla evlenmek istediğinize…

Yeni birtilki kürkü giymek; zengin, dindar ve aynı zamanda hilekâr bir kadınlaevlenmek istediğinize…

Tavşankürkü giymek; kötü bir kadınla evlenmek istediğinize…

Sincapkürkü giymek; uyumsuz ve geçimsiz bir kadınla evlenmek istediğinize…

Kedi kürkügiymek; kötü huylu, hırsız ve hain bir kadınla evlenmek istediğinize…

Vaşakkürkü giymek; asalet sahibi bir kadınla evlenmek istediğinize…

Fare kürkügiymek; daha önce zina etmiş bir kadınla evlenmek istediğinize…

Kürkünüzünyırtıldığını, yandığını ya da kaybolduğunu görmek; üzüntü ve sıkıntıya işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Kıs mevsimi kürk giymek hayra, fakirlikten kurtulmaya; yaz mevsimi kürk giymek üzüntü ve kederle birlikte gelecek olan hayra, Sincap, kaplan samur vs. kürk zalim ve mağrur kimseye yahut ululuğa; tilki deridinden mamül kürk hilekar kimseye; koyun derisinnden mamül kürk itimad edilecek şerefli kimseye; Kürkü tersinden giydiğini görmek mal ve servetini ortaya koymaya; Kürkçü, yazın görülürse üzüntüye, kışın görülürse sevince delalet eder.


Seyyid Süleyman : Samur kürk gören, büyükler sayesinde mal kazanır. Vaşak kürkü; zalim birinden mal temin etmektir. Bir rivayete göre bu rüya iyi değildir. Deve derisinden kürk görmek ve giymek; zengin bir kadından fayda sağlamaktır. Keçi derisinden kürk; fakir bir kadından menfaat temin etmektir. Aynı zamanda helal maldır. Tilki kürkü; hilekar ve fasık bir kadınla evliliğe işarettir. Rüya sahibi gördüğü bu kürkü giymezse, kadın sayesinde mal kazanır. Tiftik keçisinin kürkü, muhteşem bir kadından sağlanacak maldır. Rüyayı gören, bekarsa, evlenir. Kurt kürkü soylu bir kavimden mal husulüne delalet eder. Kuş derisinden kürk; asil bir kadından hayır ve menfaat görmektir. Bu kürkü yaz ve kış görmekte beis yoktur. Kedi kürkü, hayır değildir. Tavşan kürkü, geçim darlığıdır.
Kışın kürk görmek ve giymek; umumiyet itibariyle iyidir. Yazın aynı rüyayı görmek; sıkıntı ve kederdir. Giydiği kürkün yandığını yahut yırtıldığını gören, üzülür ve malını kaybeder.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Rüyada kürk, kuvvettir. Aslan, kaplan, kurt, samur ve tilki gibi hayvanlar yırtıcı olduklarından, bunların kürklerini görmek; iyi değildir. Bir rivayete göre maldır. Kürkü ters giyen herkesçe bilinen zenginliğinin gösterişini yapar. Kışın kürkü çıkarmak; iyi değildir. Giymek menfaattir. Yazın aynı rüya hayra yorulur.


MollaCami Tabiri : Rüyada kış gününde kürk giymek, giyen kimseye hayır isabet edeceğine, fakirlik ve ihtiyacını onunla gidereceğine işarettir. Bazı tabirciler, samur kürk, ululuğa ve dini duyguların azınlığına, pisliğe ve düşmanın ortaya çıkmasına işarettir. Sincap kürk, izzet, böbürlenmek ve dinsizlikle beraber rütbedir. Rüyada kürkü tersine giydiğini gören kimsenin, ifrat derecesinde mal ve servetini meydana koymasına işarettir.Bir kimse rüyada bir kürkü veya bir keten bezini düzenlediğini görse, o kimseye ümit etmediği bir yerden hoşlanmadığı bir şey erişir. Yırtıcı hayvan kürkünün tabiri samur ve tilki derisinin tabiri gibidir. Sincabın derisinden yapılan kürk zalim kimselere, bazı tabirciler de samur kürk ululuğa işarettir, dediler.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna