Rüyada Küpe Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Küpe Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Küpe Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Küpe görmek ile alakali tabirler, Rüyada Küpe görmek ne anlama gelir? Rüyada Küpe nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Küpe dini rüya tabirlerinde Küpe anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada küpe görmenin dört tabiri vardır:

1-Fazlalık

2-İlim öğrenmek

3-Makam ve büyüklük

4-Üzüntü ve sıkıntı.

» AllameMeclisî: Küpe; kadınlar için iyiye, erkekler için Kurân hafızlığınaişarettir.

» Müellif:Kulaklarınızda küpe olduğunu görmek; insanlardan güzellik göreceğinize…

Kulaklarınıza incitaktığınızı görmek; Kurân ilmi öğreneceğinize işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Eşinin kulağında küpe görmek ticaret yapmaya, Kulaklarına küpe taktığını görmek Kur'an'ı güzel okumaya yahut güzellik ve mala, Hamile kadının kulağında küpe görmesi oğul evladına; bu küpe altınsa oğlunun hafız olacağına, gümüşse yarı hafız olacağına, inccisiz bir küpeyse ses sanatkarı olacağına, Erkek çocuğun kulağında görülen küpe zinete, genç kızın küpe görmesi evlenmesine, Büluğa ermiş erkek çcuğun küpe takması akıl noksanlığına, ayıplanan bir iş yapmaya, Kulağında birçok küpe görmek şeref ve itibarla birlikte ilme, Birçok kadının kulağında güzel küpeler görmek bayındır ülkelere, mamur şerilere ve buralarda yapılacak karlı ticarete ve hoş geçime delalet eder.


Seyyid Süleyman : Kulağında küpe gören, güzel sesi ve çalgıyı sever. Küpe terinin mücevher ve incilerle süslü olduğunu gören; Kur'an-ı Kerim'i hıfz eder, ilim sahibi olur yahut bir yaptığı bir hayrı tamamlayamaz. Kulaklarında halka gören, halk tarafından sevilir. Küpesinde kıymetli bir inci gören, Kur'an-ı ve ilmi unutur. Karısının kulaklarında altın veya gümüşten halka gören, karısını boşar.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Bu rüyanın erkek ve kadın için tabiri aynıdır. Altın küpe, şarkıcıyla yorumlanır. Kulaklarında gümüş küpeler gören, Kur'an-ı hıfz eder. Kulağında gümüş küpe gören kadın, hamileyse; erkek doğurur. Rüyasında kulağı küpeli bir kadınla konuştuğunu gören, ma'mur bir beldede köle ve cariye ticareti yaparak kazanç sağlar. Zevcesinin bir kulağında altın bir kulağında gümüş küpe gören, onu boşar.
Hikaye olunur ki: Ibn-i Sirin'e gelen bir şahıs rüyasında karısının kulağında yarısı altın yarısı gümüş küpeler gördüğünü söyler. Ibn-i Sirin'de "sen zevceni iki kere tatlik (boşamak) etmişsin" cevabını verir.
Cafer-i Sadık küpe rüyasını şunlarla tabir ediyor: Zinet, Kur'an, büyük ilim, şeref, makam ve boşanma sebebiyle üzülmek. Rüya sahibinin karısı yoksa, başka bir sebeple kederlenir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna