Rüyada Kül Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kül Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kül Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kül görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kül görmek ne anlama gelir? Rüyada Kül nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kül dini rüya tabirlerinde Kül anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada kül görmenin dokuz tabirivardır:

1-Beğenilmeyenişçi

2-Haram mal

3-Boş söz

4-Düşmanlık

5-Günah

6-Hile

7-Hasret

8-Pişmanlık

9-Faydasıolmayan iş.

Nitekim yüceAllah Kurân-ı Kerim'de şöyle buyurur: "Rablerini inkâr edenlerindurumuna gelince; onların amelleri, fırtınalı bir günde rüzgârın şiddetlesavurduğu küle benzer. Kazandıklarından hiçbir şeyi elde edemezler."[148]

» AllameMeclisî: Kül görmek; haram mala işarettir.

» ÇağdaşUlema: Kül görmek; ümitsizliğe veya şiddetli bir hastalığa…

Kül serpmek; yakınzamanda bir tanıdığınızın öleceğine…

Kül toplamak; malvarlığınızın çoğalacağına işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Batıl söze, faydasız ilme, meşakkatli rızka, üzüntü ve göz ağrısına, Bazen kül sadakadan elde edilen mala; şer ve fitneyi bertaraf etmeye yahut korkudan emin olmaya delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada kül görmek; hükumet sayesinde elde edilen, lakin devamı olmayan mala delalet eder. Kül bulan, taşıyan, toplayan; mal ve ilminden ne kendi fayda görür, ne de etrafına faydalı olur.
Kirmani'nin yorumu da yukarıdakiler gibidir.
Bazıları devlet hizmetinde bulunmakla ve bu yüzden zahmet çekmekle tevil etmişlerdir.
Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla yorumluyor: Çirkin fiiller, haram, yalan ve batıl söz, düşmanlık, günah, zina, dinsizlik, hile, nedamet yani pişmanlık, hasret ve hayırsız iş. Rüyasında kül yiyen; haram yer. Ağzından kül çıktığını gören, yalan ve batıl sözler söyler. Birinin üzerine kül döktüğünü gören, o zata hile eder yahut aralarında düşmanlık olur. Başına kül döktüğünü gören, pişmanlık duyar. Kül üzerine oturan, zina eder ve diğer günahları işler.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen kül, sahibini yakan haram maldır. Bazı tabirciler, kül, rızıktır, dediler. Bir kimse rüyada kül görse, zahmet çeker. Bazıları da kül, batıl bir sözdür yahut menfaatsız bir ilimdir, dediler. Kül, üzüntüye ve gözağrısına, yahut hidayetten so a sapıklığa işarettir.Rüyada kule rastgeldiğini veya onu yüklendiğini ya da onu topladığını gören kimse, faydasız olan batıl söz toplar. Bazen de kül. şer ve fitneyi bertaraf etmeye ve korkudan emin olmaya işarettir. Fırınlardan toplanıp biriktirilenkül sadakadan toplanan mala yahut faidesi olmayan boş sözlere işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna