Rüyada Kuş Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kuş Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kuş Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kuş görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kuş görmek ne anlama gelir? Rüyada Kuş nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kuş dini rüya tabirlerinde Kuş anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada kuş görmenin dört tabiri vardır:

1-Mal

2-Büyüklük

3-Riyaset

4-Yöneticilik.

» İbn-i Sîrîn: Büyük kuş görmek;gerçekleşmesini istediğiniz bir iş konusunda oldukça istekli ve sabırlıolduğunuza…

Çok sayıda kuşun bir yerdeötüştüklerini görmek; musibete…

Elinizdeki kuşun uçtuğunu vedaha sonra tekrar geri geldiğini görmek; dileğinizin gerçekleşeceğine…

Kuşun uçtuğunu görmek;mal varlığınızdan bir miktar azalacağına işarettir.

» Kirmanî:Bir kuşun sizinle konuştuğunu görmek; iş konusunda kariyerinizin yükseleceğine…

Bir kuşun bedeninizden birparça et koparıp kaçtığını görmek; malınızın zorla elinizden alınacağınaişarettir.

» CabirMağribî: Su kuşu görmek; mal ve murada…

Su kuşu yakalamak; büyüklüğe…

Bir su kuşuna sahipolduğunuzu görmek; çocuğunuz olacağına işarettir.

» ÇağdaşUlema: Öten kuşlar habere, göçmen kuşlar değişikliğe, avcı kuşlar ise birdüşmanın varlığına işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Türü bilinmeyen ve tanınmayan kuş Azrail Aleyhisselama; nasihat ve öğüde, rızka, Tanınmayan kuşun, hasta bulunan evden bir şey alıp götürmesi hastanın vefatına, Büyük kuş zengin kimseye, tahsildara, alime, tüccara, başkan ve yöneticiye, Yırtıcı kuş yerdeki haşerelere, evcilleştirilmiş yabani kuş ve diğer eti yenen kuşlar rızık ve menfaate, Güzel kuş güzel ve sevindirici habere, çirkin kuş kötü ve üzücü habere, Su kuşları riyasete, özel vazifeye, deniz ve kara yolculuğuna, Kuşun insanın üzerine düşmesi misafir gelmesine, Kuşun baş, omuz ve diğer azaların üzerinde görülmesi kişinin ameline; beyaz kuş iyi ve temiz işe, alaca ve külrengi kuş karışık işe, siyah kuş kötü işe, Eşi hamile olan adamın üzerine konan kuşun kanadını kırması doğacak çocuğun uzun ömürlü olmasına, kuşun uçup gitmesi çocuğun kısa ömürlü olmasına, Güzel sesli kuşler ses sanatkarlarına, normal kuş sesi sesli olarak ağlamaya, Kuş kümeleri saltanata, altın ve gümüşe, Başın üzerinde kuşların uçması reislik yöneticiliğe, Gökten bir kuşun inerek insanın yanına gelmesi sevinçli haber yahut müjdeye,Kuşun gagası yaygın şöhrete, Kuş kanadı mala, kıymetli şeye, makam ve mevkiye, elbiseye, kılıca, bıçak ve süngüye, Üzerine kuşun pislemesi elbiseye, Akbaba ve diğer büyük kuşların bir kimsenin üzerine pislemesi meliklerin ve devlet adamlarının düşmesine,Kuş tuzağı yitiğin bulunmasına, ümit kesilen şeyin gerçekleşmesine, kaçak kimsenin yakalanmasına, Kuşun, yavrusuna ağzıyla yem vermesi kötü işlere, darlığa ve zina yapmaya, .....


Seyyid Süleyman : Kirmani demiştir ki: Rüyada, herhangi bir su kuşuna malik olduğunu görmek; hayır, başkanlık ve murattır. Üstüne bir kuş konduğunu görenin, arzusu yerine gelir. Kuşun üstünden uçup gittiğini görmek; bunun tersidir.
Ibn-i Sirin diyor ki: Büyük kuş; yüksek himmettir. Bir yerde kuşların ötüşmesi, o bölge halkı için musibettir. Kuşla konuşmak; izzet ve itibardır. Elinde bir kuşun öldüğünü gören; sıkıntıya düşer, üzülür. Kuşu arkasına yüklendiğini görmek te böyle tabir edilir. Bir kuşun başının üstüne konduğunu gören, menfaat temin eder.
Ismail El Eş-as şöyle diyor; Bir yerde muhtelif kuşlar görmek; o bölgeye yabancı askerlerin geleceğine işaret eder. Bir kuşun gözünü oyduğunu gören, bir şahıs yüzünden dinini bozar. Bazıları demişlerdir ki: Rüyada su kuşu görmek; diğer kuşlardan iyidir. Tüyü, eti ve kemiği makam ve şereftir.
Ebu Said'ül Vaaz'a göre, rüyada bilinen kuşları görmek; evlatla, meçhul kuşları görmek; müjdeyle yorumlanır. Kuşların başına konduğunu gören, riyasete yani liderliğe, başkanlığa nail olur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna