Rüyada Kusmak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kusmak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kusmak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kusmak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kusmak görmek ne anlama gelir? Rüyada Kusmak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kusmak dini rüya tabirlerinde Kusmak anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada kusmanın altı tabiri vardır:

1-Tövbe etmek

2-Pişmanlık

3-Zarar

4-Üzüntülerden kurtulmak

5-Emaneti teslim etmek

6-Kapalı işlerin açılması.

Kustuğunuz şeyi tekraryediğinizi görmek; birine bağışladığınız malı geri alacağınıza işarettir.

» Hz.Danyal (a.s): Gayet rahat bir şekilde kustuğunuzu görmek; günahlarınızdandolayı tövbe edeceğinize…

Bir türlü kusamadığınızıgörmek; zarara uğrayacağınıza işarettir.

» Allame Meclisî: Kustuğunuzu görmek; tövbe edeceğinize işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Kusarken kan geldiğinigörmek; zarara işarettir.

» ÇağdaşUlema: Kusmak; mutluluk ve saadet anlamına gelir.


İhya Rüya Tabirleri : Zor olan işleri halletmeye, emaneti iade etmeye, pişmanlık ve tövbeye, gam ve kederden kurtulmaya, Bal kusmak tövbe etmeye, inci kusmak Kur'an ilmine ve hayırlı söze, süt kusmak İslam ölçülerinin dışına çıkmaya, yediği şeyleri kusmak mal ve dünyalıktan bbir kayba, kan kusmak mal ve çocuğa, uzakta bulunan yakının geri gelmesine, Hastanın çok miktarda kusması onun vefatına, Kustuğunu yemek yaptığı hayırdan vazgeçmeye, İnsana irkinti vermeyen, hoş ve güzel şeyler kustuğunu görmek huzu ve siması güzel olanevlada delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyasında kolaylıkla kustuğunu gören, tevbe eder. Allah-ü Teala'ya yönelir yahut hakkı sahibine verir. Müşkülatla (zorluk çekerek) kusmak; eziyete delalet-tir. Bu rüyayı gören, hastaysa; vefat eder. Hamileyse çocuk düşer. Kustuğunu yiyen, sözünden döner. Bağışladığını geri alır. Bir rivayete göre rüya, cimrilikle yorumlanır. Kusmak istediği halde kusamamak tevbede güçlüktür. Rüya sahibi tevbe etse de günah işlemeye devam eder.
Kusmak istediği halde, kusamadığını yahutta ağzından tiksinilecek bir şey çıktığını gören, hastalanır. Kusmuğunu balgam zannedip ağzında tutan, borcunu vermez. Bal kusan, tevbe eder, sağlıklı yaşar. Kustuğu şey siyahsa, üzüntüden kurtulur. Karnındaki şeylerin hepsini kusan, helak olur.
Cafer-i Sadık, bu rüyayı şunlarla yorumluyor: Tevbe, pişmanlık, zarar, selamet, emaneti iade, darlık, sıkıntı, müşkülat. Oruçlu olduğu halde kustuğunu gören, borcunu verir. Kusarak ağzından inci çıkardığını gören, Kur'an-ı tefsire ve okumaya muvaffak olur. Buna ehil değilse hayırlı söz söyler. Bal kusan, tevbe eder. Kusmamak için kendini tutan, mümkün olduğu halde borcunu ödemez. Süt kusan, islamdan ayrılır. Koyu bir şey kusan eşyasını kaybeder. Kırmızı renkte bir şey kusan, tevbe eder. Dindar birinin aynı rüyayı görmesi, iyi halinin devamına işarettir. Renkli şeyler kusan iyi huylu güzel bir çocuğa kavuşur.


MollaCami Tabiri : Oruç olan bir kimse, rüyada kustuğunu ve onu yaladığını gören kimse borcunu ödemeye kudreti olduğu halde onu ödemediğine ve bundan dolayı günahkar olduğuna işarettir. Leğen içine kustuğunu gören kimse, günahlarından tövbe eder ve hanımı ondan haram bir mala nail olur. Eğer kusuntunun tadı iyi ve kolayca kusarsa, o kimsenin tövbe etmesine vesapıklıktan kendi isteğiyle dönmesine işarettir. Eğer kusuntunun tadı pis ve çetin kusarsa, o kimsenin bulunduğu sapıklıktan dönmesi onun vücudunda bulunan ızdıraba, mal ve kazancında meydana gelecek musibete bunlar gibi uğrayacağı belalara binaen zorla mümkün olacağına işarettir.Kusmak, rüya sahibinin haksız almış olduğu bir şeyi sahibine vermesine işarettir. Bu hal ise, tövbe ve pişmanlıktır. Eğer kan kusarsa, o kimse günah işlemekten vazgeçer veya haram bir mal kazandığına pişman olur, yanında olan emaneti sahibine verir. Eğer şarap içse ve onu kussa o kimse haram bir malı elde eder ve onu sahibine vererek bundan tövbe eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna