Rüyada Kum Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kum Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kum Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kum görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kum görmek ne anlama gelir? Rüyada Kum nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kum dini rüya tabirlerinde Kum anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » Çağdaş Ulema:Kum görmek; güvencesi olmayan ilişkilere…

Kumlar üzerinde uzanmak;hayatınızın tehlikede olduğuna…

Kum fırtınası görmek; kazandığınızşeyleri kaybedeceğinize işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Çok kum din ve dünya meşguliyetine, az kum mal ve dünyalığa, Kum toplamak, kum avuçlamak, kumu üzerine almak yahut kumda yürümek mal biriktirip onu hayra harcamaya, Kumda yürümek çifçi için ekin biçmeye; diğer kimseler için bir meşgaleye, hayatın zorlukllarına, zenginlik ve tembelliğe, üzüntü ve kedere, zulmet ve düşmanlığa; Kum üzerinde uzun süre güçlükle yürümek kadın ve erkek için yalnızlığa, Elini kumun içine sokmak bir işe karışmaya, Kum almak hırsa, üzüntü ve kedere, rüşvet almaya, Ağaç ve bitki köklerinden toplanan kum mala, emlakten kazanılacak rızka delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada kum görmek; mal ve hayırdır.
Kirmani demiştir ki; Büyük bir kum kümesi üzerinde oturan, hudutsuz servet sahibi olur. Bir kaba kum koyan, ailesi için mal biriktirir. Kumların nehir gibi akması, gelip gitmek suretiyle devam eden mala delalettir. Çok kum, hesapsız servettir.
Kırmızı ve sarı kum; altın, beyaz kum; gümüş, siyah kum; saf olmayan şeylerle tabir olunur. Kumda yürüyen, müşkül (zor) işlerde çalışır.
Cafer-i Sadık diyor ki: Rüyada kum görmek; şunlarla yorumlanır: Din ve dünya işleriyle meşguliyet, mal (bilhassa kum çok olursa), menfaat, zahmetle elde edilecek makam.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen kum, maldır. Çok kum, din ve dünyaca meşguliyettir. Bir kimse rüyada elini kum içinde görse, dünya işlemden bir şeye karışmasına işarettir. Kumun çok olması tabirde azaba işarettir. Bir kimse rüyada kumutoplayıp biriktirdiğini yahut üzerine aldığını görse, o adam malı biriktirir ve hayra sarfeder. Kendisini kum içinde yürüyor görse, o adam malı biriktirir ve hayra sarfeder. Kendisini kum içinde yürüyor görse, kumun azlığı ve çokluğu nisbetince din ve dünya meşgalelerinden bir şey ite uğraşır. Bazen de kum içinde yürümek aldatmaya, ekin v.s. biçmeye işarettir.Kum, ölüm ve hayata, zenginlik ve tembelliğe, bazen de kum içinde yürümek üzüntü, keder, düşmanlık ve zulme işarettir.Rüyada kadının kum içinde yürümesinde hayır yoktur. Bu rüya onun uzun boylu kocasız katmasına işarettir. Erkeğin kum içinde güçlükle yürümesinin tabiri de böyledir. Kırmızı kum, işsiz kimse için güzel bir mevki, beyaz kum,müneccimler için rızıktır. San kum, bazen hastanın tövbesine ve isyandan dönmesine işarettir, Bazen de san kumu yüklenmek hastalığa işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna