Rüyada Köşk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Köşk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Köşk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Köşk görmek ile alakali tabirler, Rüyada Köşk görmek ne anlama gelir? Rüyada Köşk nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Köşk dini rüya tabirlerinde Köşk anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada köşk görmenin yedi tabiri vardır:

1-Nimet

2-Yöneticilik

3-Makam

4-Riyaset

5-Büyüklük

6-Hükümet

7-İş konusunda rahatlık.

» AllameMeclisî: Köşk görmek; makam, dindarlık, nimet, kuvvet ve yöneticiliğe…

Bir köşkegirdiğinizi görmek; düşmana galip geleceğinize...

Bir köşktendışarı çıktığınızı görmek; bulunduğunuz makamdan azledileceğinizeişarettir.

» İbn-i Sîrîn: Kerpiçten yapılmış birköşke girdiğinizi görmek; mal ve murada…

Taş, kireç vetuğladan yapılmış bir köşke girmek; gelir elde edeceğinize, ancak inançbakımından eksiklik içinde olduğunuza işarettir.

» Kirmanî:Köşkünüzün harabeye döndüğünü görmek; malınızın telef olacağına…

Köşkünüze ateş düştüğünügörmek; söz sahibi birinin malınıza el koyacağına işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Mala, nimete, memuriyete, kamam ve mevkiye, maksada kavuşmaya ve sevince; Köşk, fasık için kibir ve yalana, maddi sıkıntıya ve itibardan düşmeye, Bazen köşk hidayete ve İslam dinine, şeref ve itibara, takva sahibi, namuslu insana yahut ikiyüzlü kadına, UUzaktan görülen köşk mülke, Köşke girmek devlet ve saltanata, durumunun daha iyi olmasına yahut evlenmeye, Salih kimsenin köşk görmesi iyi amellere, Kent içindeki köşkler dünyalıkta erişilecek en son makamlara, Cennet köşklerinden birinde olduğunu görmek düşmana galip gelmeye, güzel eşe ve reisliğe yahut salih amellere delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyasında köşke girdiğini gören, mal ve ni'met sahibi olur. Kasrın yandığını görenin malını hükumet alır.
Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Rüyada kasr görmek; şunlarla tabir olunur. Ni'met, mal, vilayet, mertebe, riyaset, şeref, saltanat, murat, ferah ve sevinç. Bu rüyada kasrın güzel ve yüksek olup olmadığı dikkate alınır, buna göre yorumlanır.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen köşke adaletin çıkmasına yahut mülkün tazelenmesine, mal, rütbe ve makama işarettir. Eğer köşk kerpiçten yapılmış ise dünyalığa, kiremitten yapılmış ise ona gelecek haram mala işarettir. Bazen iki yüzlü birkadına da işarettir, denilmiştir. Rüyada görülen köşk, yalana, kibre ve helak olmaya işarettir. Bazen de köşk görmek, hidayet ve Islama işarettir. Rüyada köşk, fasık ve kötü bir kimse için zindana, darlığa mat ve şöhretininnoksanlığına işarettir. Namuslu kimse için de kadrinin yüceliğine ve borcunu ödemesine işarettir. Uzaktan görülen köşk mülkdür.Köşk, mütedeyyin, takva sahibi izzetli ve namuslu bir kimseye işarettir. Bir kimse bir köşke girdiğini görse, büyük bir devlet ve saitanata erişir. Dini güzel ve bulunduğu halden daha hayırlı bir hale kavuşur. Bir kimse bir köşk üzerinde ayakta durduğunu görse, eğer o köşkkendisinin ise o kimse yüce bir mevkiye büyük bir dereceye, kuvvet ve kudrete erişir. Eğer köşk başkasının ise, o kimseye o köşk sahibinden hayır ve menfaat erişir. Rüyada görülen köşk mütedeyyin kimseler için salih ameldir. Rüyada bir köşke girdiğini gören kimse, evlenir. Şehir içinde büyük köşklere ve yüksek çardaklara ve kule burcunda yüksekköşklere çıkmak, dünya rütbelerinden erişeceği mertebe ve makama işarettir. Bazı Tabirciler, köşk nimet, mal, memuriyet, mertebe, reislik, saltanat, murada erişmek ve sevinç gibi şeylere işarettir, dediler. Cennet köşklerinden bir köşkte olduğunu gören kimse, reisliğe erişir vedüşmanına galip gelir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna