Rüyada Köprü Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Köprü Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Köprü Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Köprü görmek ile alakali tabirler, Rüyada Köprü görmek ne anlama gelir? Rüyada Köprü nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Köprü dini rüya tabirlerinde Köprü anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada köprü görmenin dörttabiri vardır:

1-İnsanların işine yarayan veihtiyaçlarını gideren kişi

2-Hüküm sahibi kişi

3-İyilik ve murada erme

4-Çok sayıda mal elde etme.

» İbn-i Sîrîn: Köprü, hüküm sahibikimseye veya insanların ihtiyaçlarını karşılayan kimseye işarettir.

» Kirmanî: Köprü, hayra yorulur.

Köprüden geçmek; hükümsahibi biri tarafından izzet, makam ve menfaat elde edeceğinize…

Köprü üzerinde bir bina inşaetmek; söz sahibi biri olacağınıza ve çok sayıda mal elde edeceğinizeişarettir.

» ÇağdaşUlema: Tamamlanmış köprü; çok güzel bir geleceğin habercisidir.

Köprü görmek; çelişkiliarzular içerisinde olduğunuza, ama yine de iyi bir tecrübe elde edeceğinize…

Çok sayıda köprü görmek;üzüntü ve sıkıntıya…

Köprü üzerinde yürümek; bazıkonularda tedbirli olmanız gerektiğine…

Köprüden düşmek; işinizkonusunda birçok engelle karşılaşacağınıza…

Güvenliolmayan eski bir köprünün üzerinde yürümek; bir tehlikenin pençesindenzarar görmeden kurtulacağınıza...

Çok uzun birköprünün üzerinde yürümek; hayatınızda büyük ilerlemeler kaydedeceğinizeişarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Yiğitlik, saltanat, hayır ve murada; dünya hayatına, cinsi münasebete, evin hanımına, üzüntü ve sıkıntılrdan kurtulmaya; iş bitiren, iyiliksever kimseye, doğru yola; Köprü ilme, hidayete, insanı dünya bataklığından kurtaran salih amellere; eza ve cefası sırtlanan kimseye, bu bağlamda ana ve babaya, eş ve dosta; sözünde durmaya, zenginliğe yahut uzun ömre, Köprüden geçmek muradına ermeye, hayırlı sonuçların meydana gelmesine delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bu rüya, hayra delalettir.
Kirmani demiştir ki: Bir köprü yahut kemerin üzerinden geçtiğini gören; şeref, makam ve servet sahibi olur. Arzusuna kavuşur. Bir rivayete göre, köprü ve kemerin üzerinden geçmek; korkudan kurtulmaya işarettir.
Cafer-i Sadık diyor ki: Köprü ve kemer şunlarla yorumlanır: Kahramanlık, saltanat, hayır ve murat.
Köprü yapanın dini kuvvetlenir. Yıkmak bunun tersidir. Bir kemer yaptığını gören cariye alır. Bir kanalı doldurarak köprü haline getiren, rızkını ve kuvvetini muhafaza eder. Ölçülü harcamalar yapar.


MollaCami Tabiri : Rüyada köprü görmek, şüpheye ve dünyaya işarettir. Bazen köprü, zevceye, bazen de üzüntü, keder ve sıkıntıları gidermeye işarettir. Rüyada köprüye binmek, hayvana binmeye işarettir. Eğer köprüler kiremitten yapılmış ise, zulüm sebebiyle şehir halkının durumlarının bozulmasına işarettir.Köprü, zenginliğe, uzun ömre yahut hastalığa ya da ahdini yerine getirilmeye işarettir. Köprü, insanların kendisiyle iş ve ihtiyaçlarına eriştikleri lüzumlu bir zattır.Köprüyü geçtikten so a karşı tarafta varılacak yer, hoşlanılmayacak bir yerse, bu rüyada hayır yoktur. Rüyada padişahların eserlerinden oian bir köprüden geçtiğini gören kimse büyük bir mala erişir ve evlenir. Meçhul köprü dünyaya işarettir. Özellikle şehirle, şehrin sahrası arasında olursa. Bazen köprü, gemiye, bazen de sırat köprüsüne işarettir. Eğer rüyayı gören yolcu ise, o kimsenin yolculuğunun nihayet bulmasına işarettir. Köprüyü geçtiğinde bolluk, otluk ve sulak bir yere giriyorsa, okimse, menfaat ve mala erişir. Köprüyü geçtikten so a mescit bulunan bir yere geçerse, o kimse yolculuğunda muradına erişmeye, hacca gitmeye, han ve dergah gibi hayırlıyerleri ihya etmeye muvaffak olur. Rüyada kendisinin köprü olduğunu gören kimse, saftanata ve kuvvete erişir.Ağaç köprüden geçtiğini gören kimse, münafık bir kavme karışır. Rüyada köprü, doğru yoldur. Bazen köprü, ilim, hidayet, namaz, oruç ve dünyanın sıkıntı ve meşakkative ahiretin korku ve azabından kendisini kurtaracak her şeyine işarettir. Bazen aza ve cefayı yüklenen kula, yahut ihtiyaçları karşılayan kapıcı gibi kimseye işarettir. Bazen de köprü, mal, zevce, ana ve babaya işarettir.Her köprünün tabiri durumuna göredir. Cadde üzerindeki köprü aşağısına göre saltanat sahibi bir kimseye işarettir.Köprü küçük olursa kapıcı ve askerin reislerine işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna