Rüyada Kol Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kol Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kol Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kol görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kol görmek ne anlama gelir? Rüyada Kol nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kol dini rüya tabirlerinde Kol anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada kol görmenin altı tabirivardır:

1-Kardeş

2-Evlat

3-Ortak

4-Dost

5-Amcaoğlu

6-Komşu.

» İbn-i Sîrîn: Kol; kardeş, evlat, güvenilir dost veya ortakdemektir.

Kolunuzunkuvvetli olduğunu görmek; menfaat ve güç elde edeceğinize…

Bunun aksinigörmek; hiçbir menfaat ve kudret elde edemeyeceğinize…

Kolunuzundüştüğünü veya kesildiğini görmek; kardeşinizin veya ortağınızın öleceğineya da onlardan ayrılacağınıza işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Uzun kol cömert insana, kısa kol yiğit ama kendini beğenmiş bir kimseye, Kolunda acı ve ağrı hissetmek üzüntüye yahut eliyle yaptığı şeyin değer ve kıymet bulmamasına, Kolun kırılması vefat etmeye yahut bir musibete uğramaya, Kolda görülen aşırı kıllar, kişiyi rahatsız edecek borca, Çıplak erkek kolu, kendi kazancını yiyen şerefli bir erkeğe; çıplak kadın kolu dünyalığa delalet eder. Kollar iş ortaklarına, iki dosta, kardeşlere ya da yetişkin çıcuklara delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Pazu.)


Seyyid Süleyman : Bu rüya, insana işlerinde yardımcı olan yakınları, hizmetkarları ve ortağı ile yorumlanır. Kolunu dolgun ve sağlam gören, işlerinde yardım alır. Kolun kısa olması bu yardımın azlığıdır. Kolun işe yaramaz derecede sakatlığı, etrafındakilerin yardım hususundaki aczidir. Kolunun birini diğerinden kısa gören, bir yerden destek görür. Kuvetli ve sağlam kol; mal ve kuvvettir. Kolunu kalın, sinir ve kıllarla örtülü gören, işlerinde muvaffak olur. Kolunu eğri ve zayıf görenin dost zannettiği kişiler, kendisine ihanet düşünürler. Işe yaramaz derecede sakat ve zayıf bir kola sahip olanın kuvveti, işi, ni'meti mahareti azalır veya bunlardan tamamiyle mahrum kalır. Ince ve bütünüyle kılsız kol gören, işlerinde başarısız olur. Kıllı kol; erkek için iyi kadın için hayırsızdır.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen kollar, rüya sahibinin iki dostu, yakın kardeşi, baliğ olmuş çocukları ya da kendi haline uygun ve kendisiyle faydalanacağı ve kendilerine itimat edeceği iki ortağıdır. Bir kimse rüyada kolları kısa bir adam görse, o adamın yiğit, cömert ve kendisini beğendiğine işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna