Rüyada Kilit Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kilit Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kilit Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kilit görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kilit görmek ne anlama gelir? Rüyada Kilit nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kilit dini rüya tabirlerinde Kilit anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada kilit görmenin beş tabiri vardır:

1-İşlerin yolundagitmesi

2-Hüccet

3-Menfaat

4-Kadın

5-Hayırsever birine güvenmek.

» İbn-iSîrîn: Kilit açtığınızı görmek; kötü olan işlerinizin tekrar düzeleceğineve hacca gitme ihtimalinizin olduğuna…

Kilidi açamadığınızı görmek;işinizin geç gerçekleşeceğine işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Emin bir kimseye, şeref ve yüceliğe, kişinin bulunduğu konumu korumasına, sağlam inanca, kefil olduğu kişinin borcunu ödemeye yahut gaflete; emanetleri korumakta güvenilir kimseye, Kilit, evlenmek isteyen kimse için iyi bir eşe, yolculuk yapmak isteyen iiçin salimen bunu gerçekleştirmeye, Kilidi açmak üzüntü ve kederin gitmesine, işlerin açılmasına, hapiste olanın kurtulmasına, Kilidi kilitlemek üzüntü ve kedere delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bu rüya din ve dünya ile alakalı arzuların husulüne ve selamete delalet eder. Kilidin rahatça açılması; işlerin kolaylıkla yürümesiyle ve Hacla yorumlanır. Kilidi açmakta güçlük çeken, işlerinde müşkülata uğrar. Güçlük çeker.
Cafer-i Sadık buyurmuştur ki: Kilit rüyası şunlarla tabir olunur: Bir işin husulü meydana gelmesi, kuvvet, hac, menfaat, zevce ve itimat. Bir rivayete göre kilit yapmak; dalalete, başka bir görüşe göre, salah yani selamet ve muhafazaya işarettir. Kilit ve anahtarların konulduğu yer, zevce ile tabir olunur. Kilide bir şey soktuğunu gören; ya evlenir yahutta emniyette olur. Bir kapı üzerine kilit vurduğunu gören, karısını çok kıskanır. Boynuna ağır bir kilit konulduğunu görmek; hayır değildir. Ayaktaki kilit; bukağı gibi tabir olunur. Madenden yapılmış bir kilit görmek; o madenin temsil ettiği kadınla yorumlanır. Ağaçtan mamul kilit görmek; hayır değildir. Kilidi münafık birinin elinde görmek; zulüm ve küfürde çok ileri gitmektir. Cimri birinin elinde kilit görmek; hasisliğinin artmasına işaret eder. Dindar bir insanda kilit görmek; hayır ve berekettir.
Dükkanlar üzerinde kilit görmek; kesatla yorumlanır. Iyi bir maddeyle kilidi kırmak hayırdır. Kötü bir şey kullanmak suretiyle kilit kırmak; fenadır.


MollaCami Tabiri : Rüyada kilit görmek, emin bir adama işarettir.Bir kilit açtığını gören hapis bir kimse, hapisten kurtulur,Üzüntülü ve kederli olan bir kimse, rüyada bir kilidi açtığım görse, o kimsenin üzüntü ve kederi gider ve işi kolaylaşır. Kilit, hazırlık, delil ve kuvvettir. Kilidi açtığım gören kimse, hanımını kendisinden ayıracak bir yemini yapmasından kaçınsın. Kilidin açıldığını görse, kan kocadan her birisi diğerinden ayrılır. Kilit, emanetleri korumakta itimat edilir bir adama işarettir. Bir kapıyı kilitlediğini gören kimse, kefil olur. Bir kilidi açtığını gören kimse, üzüntüden ve kefillikten kurtulur. Kilidi, kilitlemek keder, açmak ise kederden kurtulmaktır.Evlenmek isteyen kimse için kilit görmek emniyetli, ev işlerini güzel yapan ve itibarlı bir kadına işarettir. Yolculuk yapmak isteyen kimsenin kilit görmesi, selametle sağ salim gitmesine işarettir. Demir kilitler, şifre ve ilmi çözmeye işarettir. Ağaç kilitler, zevcedir. Kilitler, gaflete işarettir. Kilit, kefilin borç ödemesine de işarettir. Kilitler, işaret ettiği kimsenin hayatına, bulunduğu durumunu korumaya ve sağlam bir dine işarettir. Bazen demir kilitler, eğer ağaç kilitlerin kullanılacağı yerinde kullanılıyorsa, şeref ve yüceliğe işarettir. Ağaçtan olan kilitler, nifaka, sözde tereddüt etmeye ve rüşvet almaya işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna