Rüyada Kilise Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kilise Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kilise Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kilise görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kilise görmek ne anlama gelir? Rüyada Kilise nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kilise dini rüya tabirlerinde Kilise anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » AllameMeclisî: Kilise veya keşiş görmek; ibadet ehli biri olacağınıza işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Bir kiliseye girdiğinizive kıbleye doğru namaz kıldığınızı görmek; tövbe edeceğinize ve dinîinancınızın sağlamlaşacağına işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : İlim ve amele, takva ve Allah korkusundan ağlamaya; yalan ve iftiraya, üzüntü ve kedere, bid'at ve masiyete, içki ve kumara düşkün olmaya, Kendini kilisede görmek hıristiyan örf ve adetlerini benimsemeye, kendi dinine hor bakmaya delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada kilise, manastır, havra ve gayr-ı müslimlere ait benzeri ibadet yerlerini görmek, kötü işler yapan, yalancı bir şahısla tabir olunur. Kilisede oraya muhalif bir şey yapmak; hayırdır.
Dindar birinin bu mabetlerde ikamet ettiğini görmesi, iyidir. Dinden uzak bir şahsın aynı rüyayı görmesi, şerle yorumlanır. Kilise veya havrada gayr-ı müslimlere uygun bir fiili işlemek günaha delalettir. Burada iyi bir şey yapmak; dinde fesada, fena bir şey yapmaksa, dinde kuvvete işaret eder.
Abdulgani diyor ki: Bu rüya, gayr-ı müslimler için; ilim, amel, zühd, korku, beka ve tevazuyla yakarmaktır. Biz müslümanlar içinse aynı rüya; hüzün, aksilik, yalan, kin, iftira, bid'at zulüm, eğlence içki meclisi, kadın ve zalim bir hakimle tabir olunur. Rüyasında kiliseye girdiğini gören, evlenir. Evliyse çocuğu olur. Sayet rüya sahibi buradaki resimlere secde eder, onları öper, hıristiyanlar gibi ibadet ederse veya belinde zünnar(*) görürse, dalalete düşer. Kilisede hıristiyanların inançlarını inkar edip, Allah'ın adını zikretmek; Islamın emirlerini yaymak, yasaklarını bildirmekle yorumlanır.
Ibn-i Kesir ve Nafi demişlerdir ki: Kilise ve emsali şeytanların toplandığı yerlerle tabir olunur. Kilisenin yeniliği ve büyüklüğü, dinde zaafa işarettir. Buranın yıkıldığını görmek; islamın yükselmesidir. Ehli-i şirkin ve nifakın çöküşüdür. Bu rüya bazen orada hizmet eden vb. kişilerle yorumlanır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna