Rüyada Kıl Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kıl Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kıl Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kıl görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kıl görmek ne anlama gelir? Rüyada Kıl nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kıl dini rüya tabirlerinde Kıl anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » AllameMeclisî: Vücudunuzun kıllarla kaplı olduğunu görmek; bir belaylakarşılaşacağınıza…

Vücudunuzdaki kılları tıraşettiğinizi görmek; rahatlığa kavuşacağınıza ve sevineceğinize…

Bir başkasının vücudunda kılgörmek; iyiye…

Alışılagelmeyen herhangi bir yerinizde kıl görmek; iyiye işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Bedeninizin her yerindekıl olduğunu ve etrafında kan ve irin biriktiğini görmek; gördüğünüz irin vekıl miktarınca mal elde edeceğinize, kan ve irin olmadığını görmek ise,malınızın azalacağına işarettir.

» Cabir Mağribî: Bütün uzuvlarınızınkıllandığını ve bu yüzünden sıkıntı yaşadığınızı görmek; gördüğünüz kılmiktarınca sıkıntı yaşayacağınıza, bunun aksini görmek ise, malınızınazalacağına işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : İnsan vücudunda görülen kıllar uzun ömre, mal ve dünyalığa, a mal şekilde kılanmak borçlanmaya, Kıl satmak dünyayı ahirite tercih etmeye, dine önem vermemeye, Hayvan kılları rızık ve mala delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Yün.)


Seyyid Süleyman : Vücudun kıl bitmeyen yerlerinde kıl görmek; borçlanmaya fakat, Allah'ın yardımıyla bunu ödemeye delalettir. Koltuk altı ve kasık tüylerini traş etmek dindarlıktır. Bir rivayete göre, koltuk altını traş etmek arzuya kavuşmaktır. Bu kılları yolmak, daha iyidir. Koltuk kıllarının uzaması, dinin mekruh saydığı, çirkin gördüğü bir fiili işlemektir. Kasık tüylerinin uzaması ise musibettir veya şehvete mağlup olmaktır. Kasık tüylerini yolan; ya para cezası verir yahutta malını israf eder. Hamam otu kullandığını gören, zenginse; malı gider veya parasını bir emlaka yatırır. Fakirse; feraha çıkar. Sayet kıllardan bir kısmını temizlerse, malının bir parçası elinden gider. Başka bir kavle göre şerefini kaybeder, zenginliği devam eder.
Kasığı usturayla traş etmek iyidir. Rüya sahibi kadınsa, kocasından hayır görür. Koltuk altı kıllarının haddinden fazla uzaması, evlat ile yorumlanır.
Bazı tabirciler demişlerdir ki: Kasık kıllarını görmek; zarardır. Ancak, rüyayı gören kadınsa, iyidir. Bir rivayete göre, kadının kasık tüylerini kesmesi; üzüntüdür.
Göbeğinde yahut arkasında kıllar gören, itibardan düşmesine sebep olacak bir harekette bulunur. Vücut kıllarının örülecek derecede uzaması, ticaret yoluyla büyük servet elde etmektir. Bu kılların dökülmesi, mal kaybıdır.
Ibn-i Kesir diyor ki: Dili üzerinde kıl bittiğini gören; ilim, hikmet, şairlik, güzel konuşma gibi kabiliyetler kazanır.


Seyyid Süleyman : Kirmani'ye göre rüyada kil görmek; malla yorumlanır. Bir miktar kil bulduğunu görenin eline, o kadar mal geçer. Kil yediğini gören kadın, hamile kalır. Yıkanmak için vücuduna kil süren; ya borcunu öder yahutta malından harcar. Kil yemek haram mala da delalettir. Ellerini kil ile yıkayan düşmanı ile barışır. Korkusundan kurtulur. Tevbekar olur. Muradına erer.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna