Rüyada Kemik Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kemik Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kemik Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kemik görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kemik görmek ne anlama gelir? Rüyada Kemik nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kemik dini rüya tabirlerinde Kemik anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada kemik görmenin yeditabiri vardır:

1-Arzu

2-Akrabalar

3-Evlat

4-Evin reisi

5-Mal

6-Kardeşler

7-Ortak.

» İbn-i Sîrîn: Kemik; insanların geçimlerinisağladığı mala…

Üzerinde et bulunan birkemiği elinize almak; üzerindeki et kadar hayır elde edeceğinize…

Kemiğin etsiz olduğunugörmek; az bir yarar elde edeceğinize…

Başkasına kemik vermek;sizin desteğinizle başkasına hayır ulaşacağına işarettir.

» Kirmanî:Kemiğini kırdığınız birine pansuman yaptığınızı görmek; büyüklük görmek,çeşitli yararlar elde etmek ve güzel davranışlarla karşılaşmak demektir. Bazıtabircilere göre çare bulunmayan işinize çare bulmaya işarettir.

» ÇağdaşUlema: Kemik görmek; işlerinizin yoğun olacağına…

Kemiğin etini kemirmek; geçiminiz konusunda endişe edeceğinize…

Bir köpeğinönüne kemik atmak; iyilik yapıp karşılığında nankörlük bulacağınıza…

Ölü kemiğigörmek; herhangi bir şeye ihtiyaç duyacağınıza…

Balık kemiği/ kılçıkyutmak; huzursuzluk ve nefretle mücadele edeceğinize…

Leğen kemiği görmek;güzel çocuklarınız olacağına…

Leğen kemiğinizin sertleştiğini görmek; sağlığınızın iyi olacağına…

Leğen kemiğinizin çıktığınıveya kırıldığını görmek; üzüntü ve kedere işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : İnsan ve hayvan kemikleri mal ile tabir edilir: İnsan iskeleti sünnete uymaya, mal ve nimete, Eti yenen hayvanların iskeleti helal mala, diğer hayvanların iskeleti haram mala, Kemik, insanın kazanç vasıtalarına, binit ve hizmetçisine, Bir kemiği kırmak yya da ufalamak hayır işlemeye, kırılan kemiği sarmak güç ve kuvvete, mal ve makama, Kemik kırılması hastalığa, hastanın ölmesine, Kürek kemiği kuvvet ve kudrete, kadına, Kemik sırları açığa çıkarmaya, kira toplamaya, meyveli ağaca; İri kemikler aile ve kavmin büyüklerine, küçükleri ise sıradan insanlara yahut çocuklara delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüya aleminde kemik görmek; insanın geçimini sağlayan malı, hizmetkarı ve hayvanlardır. Kemikle alakalı rüyalar, bunlara göre yorumlanır.
Kirmani demiştir ki: Rüyada kırık kemiği sarıp bağladığını görmek; kudret, şevket, izzet ve devlet husulüne işarettir. Kemiği kırıp döverek küçültmek; hayırla, bazen şerle yorumlanır.
Salimi, kemik rüyasını şunlarla tabir ediyor; Din, mal, ululuk ve izzet yani mevki ve itibar. Bazı yorumculara göre insan ve hayvan kemiği malla tevil olunur.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Bir insanın bütün kemiklerini yani iskeletini görmek; sünnete tabi olmaya ve mal kazanmaya delalettir. Sayet iskelet tanınıyorsa; onun malından yemektir. Meçhul ise, umumi olarak menfaattir. Eti yenen bir hayvana ait iskelet veya kemik görmek; helal mala delalettir. Eti yenmeyen bir hayvana ait kemikler görmek; haramla yorumlanır.
Abdulgani'en Nablusi şöyle diyor; Rüyada herhangi bir kemik görmek; maldır. Rüyayı gören için, kıyafettir. Büyük işlerdir. Malın dayanağıdır.
Kemiklere malik olduğunu görmek; hayvanlara, evlere, dükkanlara sahip olmaya işarettir. Zira insan kemikleri, ekinlere, hizmetkarlara, her türlü mahsule, kullanılan her şeye delalettir.
Rüyada bir kemiğin kırıldığını veya siyahlaştığını görmek, o kemiğin temsil ettiği şahsın hastalanacağına işarettir. Sayet bu kişi hasta ise, vefat eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada kemik görmek, mal ve iyi geçimdir.Rüyada iskelet görmek ise Sünnet-i Seniyyeye uymaya işarettir, Rüyada görülen hayvan kemiği, meydana gelecek mala işarettir. Rüyada görülen hayvan kemiği, elbise giymeye işarettir. Hayvan kemiği malın aslına, kemikler büyük işlere ve mühim hususlara işarettir. Bir kimse rüyada kemiklere malik olsa, o kemiklerin miktarınca hayvanlarayahut ev ve dükkanlara malik olur.insan kemikleri, hayvan, deve, sığır, ekin, ağaç ve kendisiyle kira alınacak ve istifade edilecek ve insanın geçimini sağlayan şeylere işarettir. Malı olmayan kimse için kemik görmek, dine ve her şeyinde itimat edip güvendiği farzlara işarettir. Kemikler, insanın mal ve kuvveti gibi yaşayışına hizmet eden şeylere, çoluk-çocuk, hanımlar, evlat, hayvanat yahut emlaktan olan insanın ihtiyaçtarına yardım edecek şeylere işarettir.Kemiklerin büyükleri, bir kavmin büyükleri, küçükleri ise kavmin etba, evlat veya hizmetçileridir. Rüyada kemiğinin kırıldığını veya siyahlaştığını gören kimse, hasta ise ölür, sağlam ise, hasta olur. Bazen de kemik tazim etmeye işarettir. Bundan dolayı bir kimse rüyada kemiğinin katılaştığını veya büyüdüğünü görse, rüya sahibinin tazime layık olmasına işarettir. Kemik görmek, kötü itikada, eski elbiseleri yenilemeye işarettir. Eğer rüya sahibi hasta ise hastalığından kurtulur. Bazen kemik görmek, ev kiralarını toplamaya bazen de sırları açığa çıkarmaya ve gizli işlere muttali olmaya işarettir. Rüyada kemiğinin demir olduğunu gören kimse, uzun bir hastalığa yakalanır veya meşakkati fazla olur ve buna sabreder. Kemiğinin fildişi olduğunu gören kimsenin haramla dolu olduğuna işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna