Rüyada Kefen Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kefen Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kefen Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kefen görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kefen görmek ne anlama gelir? Rüyada Kefen nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kefen dini rüya tabirlerinde Kefen anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada ölen birinin kefeninigörmek üç şekilde tabir edilir:

1-Mal

2-Zorluk

3-Dindefesat.

» İbn-i Sîrîn: Tanıdık ve ölmüş biri içinkefen hazırladığınızı görmek; üzüntü ve sıkıntıya…

Ölmüş birininkefenini çıkardığınızı görmek; ölen bir kimsenin malında gözünüz olduğuna…

Fesat ve nifakehli birinin ölülerin kefenlerini çıkardığını görmek; ölmüş birinin malınıharam yolla elde edeceğinize işarettir.

» Kirmanî:Ölen bir tanışınızın üzerinden kefenini çıkardığınızı görmek; onun yolunuizleyeceğinize ve kefenini çıkardığınız kimse âlimse ilme ağırlık vereceğinize,zenginse malınızı artıracağınıza…

Ölüsandığınız birinin kefenini çıkarmak, ama aynı kimsenin mezarda diri olduğunugörmek; o kimsenin dindar biri olduğuna…

Birölüyü kefenlediğinizi görmek; akrabalarınızdan biri öldüğünde onu sizinkefenleyeceğinize işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Ölüler gibi kefene sarılmak vefat etmeye, kefen baş ya da bacaklarını örtmemişse dinindeki bozukluğa, Kefen görmek tövbe etmeye, ayıp yerlerini örtmeye, işlerini gizli tutmaya, Kefen giymek, zina yapma teklifini reddetmeye ya da bekar için dengi olmayan bir kadınla evlenmeye; Kefen soymak antikaya yahut gizli şeylere ilgi duymaya, Kefen soyucu unutulmuş şeyleri araştırıp bulmaya çalışan kötü niyetli kimseye; aşırı meraklı, her yere girip çıkan alçak tabiatlı kimseye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyasında bir ölüye kefen yaptığını gören, o mevta (ölü) için hayırda bulunur. Diri bir insana kefen hazırlayan rüya sahibi, zengin olur. Meçhul biri için kefen yapmak; hayra yorulmaz. Vefat etmiş bir kimsenin kefenini çıkaran, onun yoluna gider. Ölünün kefenini alan rüya sahibi dindarsa, ya garip bir ilimle meşgul olur yahut haram mal kazanır. Sayet rüyayı gören dinden uzak yaşıyorsa; bu hali devam eder. Karışıklık çıkaran gammaz bir insan olur.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Bir diri erkeğin, rüyada kefen giymesi, zina ile yorumlanır. Kefeni tamamıyla giymemişse, zinaya davet edilir. Fakat, o buna uymaz. Kefenin kısa olması, tevbeye yakınlıktır. Uzunu ise, bunun tersidir. Rüyasında kefenler biçtiğini gören, hayır işler. Kefeni arayıp bulamamak; iyi değildir. Yanına kefen giymiş bir adamın geldiğini görmek; ni'met husulüne yani mala işarettir. Bir ölü gibi kefene sarıldığını, ayaklarının ve başının bağlı olduğunu gören, vefat eder. Değilse işleri bozulur.
Bazı tabirciler demişlerdir ki: Ölünün kefenlendiği sırada, kefenini büyük ve geniş görmek; iyidir. Aksi hayra yorulmaz. Rüyada kefen sattığını gören, ölülere rahmet okur. Birçok kefen topladığını gören, değişik ilimlere nail olur. Kefen dağıtan; herkese iyilik eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada kefen görmek, avret mahallini örtmeğe işarettir. Bazen bu rüya işlerini gizli tutmaya veya bekar için emsali olmayan bir kimseyle evlenmeye işarettir. Rüyada kefen giydiğini gören kimse, zina yapmaya çağrılır. Ancakbunu kabul etmez.Rüyada ölülerin kefene sarıldığı gibi kefene sarıldığını gören kimsenin, öleceğine işarettir. Eğer kefen başını ve ayağını örtmemiş ise, o kimsenin dinindeki bozukluğaİşarettir. Rüyada ölü üzerinde kefenin az görülmesi, rüya sahibinin tövbe etmeye yaklaşmasına ve ölü üzerinde kefenin çok görülmesi, rüya sahibinin tövbe etmekten çok uzak bulunmasına işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna