Rüyada Kaş Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kaş Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kaş Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kaş görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kaş görmek ne anlama gelir? Rüyada Kaş nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kaş dini rüya tabirlerinde Kaş anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Kaşlarınızın düzgün veeksiksiz olduğunu görmek; süsünüzün eksiksiz olacağına…

Kaşlarınızın döküldüğünügörmek; bunun aksine tabir edilir.

» Kirmanî: Kaşınızın olmadığını veya döküldüğünü görmek; bir iş yapmaya teşebbüsedeceğinize, ama adınızın o işle kötüye çıkacağına…

Kaşınızın var olduğunu veyadökülmediğini görmek; yapacağınız işle adınızın iyilikle anılacağına ve buişin, dininizin yararına olacağına…

Kaşınızın ağardığını görmek;ilminizin çoğalacağına, ama malınızın azalacağına işarettir.

» CabirMağribî: Kaşınızdan bir telin döküldüğünü, bir telin de yolunduğunu görmek;malınızın ve makamınızın azalacağına, dinî inancınızın da zarar göreceğineişarettir.

» Çağdaş Ulema: Kaşlarınızın kalın olduğunu görmek; mutluluğa…

Kaşlarınızın ince, yanmışveya dökülmüş olduğunu görmek; zarara işarettir.


Seyyid Süleyman : Rüyada kirpiklerin uzaması, izzet, şeref, ve evlatla tabir olunur. Kaşların uzayıp çoğalması ise, mal, zinet yahutta uzun ömürdür.
Iki kaşının yeniden bittiğini görenin, iki kızı olur veya bir akrabası iki kız evlada kavuşur yahutta bahtı açılır, izzet sahibi olur. Kaş ve kirpiklerin haddinden fazla uzaması, hayır değildir. Rüyasında kaşından veya kirpiğinden birini koparmak, mal kaybıdır. Traş etmek te aynı şekilde yorumlanır.
Gözlerinde kirpik olmadığını gören, dinini yok eder. Kirpikleri yolmak, hayasızlık ve alçaklıktır.


MollaCami Tabiri : Rüyada erkek için kaş, huy ve tabiatın güzelliği, din. emanet ve vakarındaki mertebesidir. Rüyada görülen kaşların tabiri, iyilik ve kötülükten onlarda görülen hal ve keyfiyet üzerine meydana gelir. Rüyada görülen kaşların kıllarının sık ve kalın olması, işlerin fazlalığına,doğruluk ve kararlılığına işarettir. Kaşlar ana ve babaya iki çocuğa yahut iki ortağa, iki hanıma, iki vekile, yahut iki kapıcıya işarettir. Kaşların çatma olduğunu görmek, ülfet ve muhabbete işarettir. Bunun akşını görmek, tabirin hilafınadır. Kaşların haddini tecavüz etmeden fazlaolarak görülmeleri, onların işaret ettiği kimsenin halinin güzelliğine işarettir.Kaşların beyazlığı ve bükülüp göz üzerine dökülmeleri kaşların işaret ettiği çocuk, ortak, hanım, vekil yahut kapıcının hallerinin değişmesine işarettir. Bazen de bu rüyayı görenin ömrünün uzun olmasına işarettir ki, kendisiniçok ihtiyarlamış ve belini bükülmüş olarak görür, iki kaş dince mertebeye, kaşlarda meydana gelen iyilik ve kötülüğe rüya sahibinin huy, adetine ve dinini korumasına nisbet eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna