Rüyada Kartal Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kartal Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kartal Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kartal görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kartal görmek ne anlama gelir? Rüyada Kartal nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kartal dini rüya tabirlerinde Kartal anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada kartal görmenin iki tabiri vardır:

1-Zalim ve cani yönetici

2-Dindar olmayan âlim.

» AllameMeclisî: Kartal görmek; bir topluluğa lider olacağınıza işarettir.

» ÇağdaşUlema: Canlı kartal görmek; kazanca işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyanızda bir kartal olduğunuzu, bir kuşun da size itaat ettiğini görmeniz; devlet adamlarına yakın ve arkadaş olacağınıza, rüyanızda bir kartala binerek uçtuğunuzu görmeniz; büyük bir şerefe ereceğinize veya uzun bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir. Rüyanızda bir kartal avladığınızı görmeniz; devletin güvenini kazanacağınıza ve her yerde sözünüzün geçeceğine, rüyanızda bir kartalın pençesiyle size vurduğunu görmeniz; sizin devletten zarar göreceğinize, rüyanızda gökten bir kartalın süzülüp indiğini görmeniz; sizin hemen öleceğinize yorumlanır. Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir kartala binerek semaya doğru uçtuğunu görmesi; o kimsenin uzun bir yolculuğa çıkacağına ve bu yolculukta da nimet, şeref ve mal elde edeceğine, eğer düşerse bunlardan mahrum kalacağına, eğer bu uçmadan geri dönemez ise öleceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyasında pençesiz kartallar görmesi; meleklerle yorumlanır. Evli bir kimsenin rüyasında kartal yavrusu tuttuğunu görmesi; o kimsenin bir erkek çocuğu olacağına, eğer evli değilse genç ve güzel bir kızla evleneceğine, kişinin rüyasında başının üzerinde bir kartal görmesi; o kimsenin idam edileceğine işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Şeref ve itibara, güzel bir adla anılmaya, övgüye ve memuriyete; Kartal ülkenin melikine, eve bir kartal konması devlet kuşu ve talihli günlere, Kartalı sevk ve idare etmek yahut ona binerek uçmak şeref ve yüceliğe, Kartalın yere doğru süzülerek inmesi vefatın çok yaklaştığına, Kartalın eti, kemiği ve tüyleri hayra, yeni derecelere ve itibar kazanmaya, Kartalın başı üzerine konduğunu görmek idam edilmeye, Kartal yavrusu necib evlada delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada kartal görmek; kuvvetli, heybetli, harpte maharetli bir sultanla tabir olunur. Kendisine tabi bir kartala malik olduğunu gören, padişaha yakın olur. Bir kartala binerek uçmak; büyük şeref ve itibardır. Bir kartal avladığını gören, padişahın itimadını kazanıp onun gibi emretme selahiyetine sahip olur. Kartalın kendisine pençesiyle vurduğunu gören, hükümdardan zarar görür. Bir kartalın semadan süzülüp indiğini görenin eceli çok yakındır. Kartal yavruları; asil evlatlara işarettir. Eti, kemiği, tüyü; devlet idarecileri sayesinde hayır ve menfaat görmektir.
Kirmani demiştir ki: Bir kartala binerek semaya uçtuğunu gören, uzun yola gider. Bu seferinden ni'met, şeref ve mal kazanır. Kartaldan düşmek, mevki kaybıdır. Bu uçuştan dönmezse, vefat eder. Dönmesi, büyük hayır, şeref ve makamdır. Pençeleri tırnaksız kartallar; meleklerle yorumlanır.
Kartal yavrularını tutmak; erkek çocuk sahibi olmaktır, rüya sahibi bekarsa, bir kızla evlilik yapar. Başının üstünde bir kartal durduğunu gören, idam edilir.
Danyal (A.S.) demiştir ki: Rüyada kartal görmek; melikle tabir olunur. Evine veya bulunduğu yere kartal indiğini görmek; o bölgedeki insanların bu idareciden hayır göreceklerine işarettir.
Cafer-i Sadık demiştir ki; Rüyada kartal görmek; şeref, yerine getirilecek bir emir, başkanlık, övgü, güzel isim, büyük mevki ve seferle yorumlanır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna