Rüyada Karın Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Karın Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Karın Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Karın görmek ile alakali tabirler, Rüyada Karın görmek ne anlama gelir? Rüyada Karın nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Karın dini rüya tabirlerinde Karın anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada karın görmenin dörttabiri vardır:

1-İlim okunan yer

2-Yönetim

3-Geçim

4-Evlatlar.

» İbn-i Sîrîn: Karın, evlatlaraişarettir.

» Kirmanî:Karın; akrabalara yorulur.

Karnınızın büyüdüğünü görmek;malınızın çoğalacağına…

Karnınızın küçüldüğünügörmek; malınızın veya çocuklarınızın azalacağına…

Sahip olduğunuz her şeyikırıp karnınıza koyduğunuzu görmek; arzu ettiğiniz şeyi elde edeceğinize…

Karnınızınağrıdığını görmek; malınızın çoğalacağına…

Karnınızdankan geldiğini görmek; yaptığınız veya yapacağınız çirkin bir işten dolayıtövbe edeceğinize…

Karnınızdaninci çıkardığınızı görmek; beş vakit namazı terk edeceğinize işarettir.

» CabirMağribî: Karnınızdan çocuk çıktığını görmek; soyunuzdan, ileride ihtişamsahibi olacak bir çocuk dünyaya geleceğine…

Karnınızınkıllandığını görmek; borçlanacağınıza…

Karnınızdakikılları giderdiğinizi görmek; borcunuzu ödeyeceğinize…

Karnınızda birdelik olduğunu görmek; malınızın eşiniz tarafından harcanacağına işarettir.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında karnının büyüdüğünü ve güzelleştiğini görmesi, o kimsenin malının artacağına, evlâtlarının çoğalacağına, akrabalarının çokluğuna delalet eder. Bir kimsenin rüyasında karnının yarılarak içindeki şeylerin güzel bir şekilde temizlenerek yerine konulduğunu yani eski haline getirildiğini görmesi; o kimsenin Allah'ın rızası ile doğru yola girdiğine, dünya ve âhirette her işinin şeytan şerrinden emin olduğuna işaret şeklinde tabir olunur. Rüyanızda karnınız yarılarak içinde erkek veya bir kız çocuğu çıktığım görmeniz; hayırlı bir çocuğunuzun olacağına, rüyanızda karnınızın şiştiğini görmeniz; mal elde edeceğinize, bir yoruma göre de bir meşakkate maruz kalacağınıza ve bir başka yoruma göre ise; bir musibete maruz kalacağınıza yorumlanır. Rüyanızda karnınızın delinmiş olduğunu görmeniz; eşiniz tarafından şüphe içinde bulunduğunuza, rüyanızda karnınızda yenilecek bir şey olduğunu; karnınızı yarıp içine bir şeyler doldurduğunuzu görmeniz; sizin haram yemeye hevesli birisi olduğunuza işaret eder. Bir kimsenin rüyasında yardığı karnından birtakım şeylerin çıktığını görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntılarının azaldığına, kişinin rüyasında bir başkasının karnının yarılıp içinin temizlendiğini görmesi; 0 kimseye iyilik dokunacağına, kişinin rüyasında yardığı karnına pislik doldurduğunu görmesi; o kimsenin hileli yollardan zimmetine haram mal geçirdiğine ve yediğine böyle bir rüyanın görülmesi işaretle tabir olunmaktadır.


İhya Rüya Tabirleri : Geçim, evlad, mal ve akrabaya; karnın büyümesi rızık genişliğine, çocukların artmasına, dünyalığın bollaşmasına, akraba çevresinin genişlemesine; karnın küçülmesi, bu sayılanlarda azalma meydana gelmesine, Karnın aşırı bir şekilde büyümesi sıkıntı ve mussibete, karnın yarılarak nemizlenmesi ilahi rahmete, dünya ve ahiret işlerinin güzelleşmesine, Karnın üzerinde ot bitmesi vefat etmeye, Karın ağrısı eş ve çocuklarının sevgisine, karın sancısı geçim sıkıntısına, karında yel ve gurultu olması haram yemekye, faizle iştigal etmeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Danyal (A.S.) buyurmuştur ki; karnın içi ve dışı maldır. Karnının büyüdüğünü yahut güzelleştiğini görenin, malı artar.
Ibn-i Sirin diyor ki; Bu rüya evlatla yorumlanır. Karnın büyümesi veya güzelleşmesi, evlat sayısının artmasıdır.
Kirmani'ye göre, karın rüyası akrabaya delalet eder. Karnının küçüldüğünü veya şeklinin bozulduğunu görenin, akrabaları azalır.
Karnının yarılıp yıkandığını gören, Cenab-ı Hakk'ın rızasını kazanır, yardımına mazhar olur, doğru yola yönelir, dünya ve ahirette selamet bulur, şeytan şerrinden ve düşmanından korunur. Karnının yarılıp içinden kız veya erkek çocuk çıktığını gören, hayırlı bir evlada kavuşur.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Rüyada karnın şişmesi; mal, bir rivayete göre meşakkat, sıkıntı yahut musibettir, felakettir.
Ismail'el Eş-as diyor ki; Karının delinmiş olduğunu gören, ailesinden emin olmaz. Karnında yenilecek bir şey görenin ailesi, malından çalar. Karında bir noksan olmadığı halde boş görmek; ibadet, mal kaybı ve oruçtur. Ağrıdığını gören, ailesi ve akrabaları tarafından sevilir.
Cafer-i Sadık buyurmuştur ki: Rüyada karın görmek; şunlarla tabir olunur. Ilim, gönül, yaşayış ve evlat. Karnındaki yaralardan kan ve irin aktığını gören, ulemadan ise, ilmiyle hareket etmez. Ailesinden biri hastalanır. Zenginse, zarar eder, fakirse zarureti artar. Bu yara ve çıbanlarda akıntı yoksa, uğranılacak üzüntüler daha hafif olur.


MollaCami Tabiri : Rüyada kann görmek kişinin ehlini, malını ve sırrını ihtiva eden şeylerle, bir yerde beraber yattığı kimselere ve karnından çıkanlara işarettir. Karın hapishane, kabir, kuyu, sıhhat, hastalık, dost ve emanet mala işarelettiği gibi, rüyayı görenin din ve ibadeti üzerine de işarettir. Bundan dolayı karnın yarıldığını gören kimsenin mülkü varsa o mülkten menfaatının kesileceğine işarettir. Eğer mülkü yoksa ailesi için sakladığı malından onlarıgüçlükle geçindirmeye çalışması ile tabir edilir yadaya da hanımını kaybeder. Hanımı hamile ise çocuk doğurur.Karnından ateş çıktığını gören, yetim malı yemekten tövbe eder. Eğer bu rüyayı gören kimse, haram olan kapılardan yemek yiyorduysa bunu terketmesine işarettir. Karnında irin ve büyük çıban çıktığını gören kimse yiyeceğinden veya hanımlardan kendisi üzerine haram olan bir şeye arzu veisteğinin olması ile tabir edilir. Karın, gizli ve aşikare olan mal ve evlada da alamettir. Bundan dolayı bir kimse karnının bulunduğu halden küçülmüş görse, karnının küçüldüğümiktarca mal ve evladı azalır. Aynı şekilde büyüdüğünü görse o nisbetle de malı ve evladı çoğalır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna