Rüyada Karga Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Karga Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Karga Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Karga görmek ile alakali tabirler, Rüyada Karga görmek ne anlama gelir? Rüyada Karga nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Karga dini rüya tabirlerinde Karga anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » AllameMeclisî: Karga görmek; yalancı ve münafık biriyle arkadaş olacağınıza…

Karga sesiişitmek; eşinizle aranızda bir sorun yaşayacağınıza…

Karganınöttüğünü görmek; malınıza zarar geleceğine işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Karga, sözünde durmayanfasık, inançsız ve yalancı kimseye…

Karga yakalamakveya birinin size karga verdiğini görmek; yukarıda özellikleri belirtilenbiri tarafından aldatılacağınıza…

Bir karganız olduğunu görmek;aynı özellikteki biriyle arkadaş olacağınıza…

Bir kargayıöldürdüğünüzü görmek; aynı özellikteki bir kişiyi alt edeceğinize…

Bir yerdekargaların toplandıklarını görmek; fasık ve hırsızların orada toplanacağına…

Birileriningayet rahat bir şekilde karga yakaladığını görmek; doğru olmayan bir yollaelde edilmiş nimet bulacağınıza işarettir.

» Kirmanî: Karga kadına, çok sayıda kargaise orduya…

Kargaderisi yüzmek; yabancı bir kadınla gayrimeşru ilişki yaşayacağınıza…

Karga öldürmek;ev halkının musibet göreceğine…

Karganın sizinlekonuştuğunu görmek; birtakım haberler alacağınıza…

Bir karga sürüsünün belirli bir yerden uçarakgeçtiğini görmek; gördüğünüz kargasayısınca o bölgede askerlerin toplanacağına…

Karga avlamak; halkınmalını hileyle zimmetinize geçireceğinize…

Dala konmuş bir karganınöttüğünü görmek; zorlu ve zahmetli bir yolculuk yapacağınıza işarettir.

» CabirMağribî: Bir kargayı tedavi ettiğinizi görmek; bir hırsıza nasihat edeceğinize…

Bir kargabulup gizlediğinizi görmek; kötü yolda olacağınıza ve nefsinize uyacağınıza…

Birkarganın, gagasıyla evinizden bir şey aldığını görmek; bir fasık veyahırsızın evinizden bir şey çalacağına işarettir.

» ÇağdaşUlema: Karga görmek; bir hırsızlık veya yolsuzlukla karşılaşacağınıza…

Karga yakalamak; güçlüdüşmanlar karşısında kendinizi savunacağınıza...

Çok sayıda karga görmek; birkadının iftirasına uğrayacağınıza…

Karga öldürmek; biryanlış anlaşılmanın telafi edileceğine…

Kargalar tarafındanetrafınızın sarıldığını veya kargaların birinin başına konduğunu görmek;ölüm tehlikesi geçireceğinize…

Kargaları korkutmak; dikkatlidavranacak olursanız, bir tehlikeyi zamanında engelleyeceğinize…

Karga sesi duymak; kötühaber işiteceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada karga görülmesi; sözünde durmayan fesatçı ve yalancı bir kişi ile yorumlanır. Kirmanî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bayıltıcı bir şey yedirerek bir karga avladığını görmesi; o kimsenin hile ve yalan ile eline mal geçeceğine, kişinin rüyasında bir ağacın dalı üzerinde bir karga görmesi; o kimsenin gurbete giderek evinden ve aile yuvasından ayrılacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir şafak vaktinde bir karganın bir ağaç üzerinde öttüğünü görmesi; o kimsenin bir musibete maruz kalacağına ve elinde bulunan nimetlerden mahrum olacağına işaret şeklinde tabir olunur. Câbiru'l-Mağribî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir karganın kendisi ile konuştuğunu görmesi; o kimsenin tanımadığı bir yabancıdan iyilik göreceğine veya iyi bir haber alacağına delale yorumlanırBir kimsenin rüyasında bir karganın bir kere bağırdığını iyiye, iki kere bağırdığım işitmesi; kötülüğe, üç kere bağırdığını işitmesi; çok güzel bir habere, dört kere bağırdığını işitmesi; hüzün ve kedere, daha çok bağırdığını işitmesi; hayra işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir karga avladığını görmesi; o kimsenin batıl yollardan mal ve ganimet elde edeceğine, kişinin rüyasında bir alacakarga görmesi; o kimsenin şaşılacak bir iş yapacağına, kişinin rüyasında kendisine bir alacakarga verildiğini görmesi; o kişinin sevineceğine, kişinin rüyasında bir karganın öldüğünü veya toprağı gagaladığını görmesi; o kimsenin gurbette vefat edeceğine, kişinin rüyasında hanımının veya yatağının üzerinde karga görmesi; o kimsenin hanımının bir başka erkeğe meylettiğine yorumlanır. Ebu Saîd el- Vâiz'in yorumuna göre: Rüyada karga görülmesi; haram mala yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında evinde karga görmesi; o kimsenin malının çalınacağına işaretle tabir olunur.


İhya Rüya Tabirleri : Sabırlı ve tahammüllü olmakla birlikte kaba saba, sözüne yalan katan, cimri ve sözünde durmayan kimseye, gurbete gitmeye yahut dosttan ayrılmaya, Karga avlamak yoksulluk ve darlık çekmeye, şüpheli kazanca, Karganın insanla konuşması üzüntüden so a sevinnce, Karga hediye edilmesi sevinçli bir duruma, Karga uzun ömre, yaşlı kadına, kazanç ve menfaatin devamına, Karga yavrusu görmek ayrı kaldığı yakınlarına kavuşmaya, yoksulluktan kurtulup zengin olmaya delalet eder.


Seyyid Süleyman : Karga bozguncu ve dönek bir insanın temsilcisidir.
Kirmani demiştir ki; Bayıltmak suretiyle karga avladığını gören, hile ve yalanla mal temin eder. Bir ağaç dalı üzerinde karga gören, gurbete gider, ailesinden ve akrabalarından ayrılır. Karganın şafak vakti ağaç üzerinde ötmesi, musibet ve fakirliktir.
Cabir'ül Mağribi diyor ki; Rüyasında karganın kendisiyle konuştuğunu gören, bir yabancıdan hayır görür yahut hayırlı bir haber işitir. Karganın bir veya üç kere bağırması iyidir. Iki yahut dört defa bağırması, fenadır. Hüzün ve üzüntüdür. Ondan fazla bağırdığını duymak hayra delalet eder. Bir karga avlayan, batıl bir sebeple mal kazanır. Ala karga gören, hayret edilecek bir iş yapar. Kendisine böyle bir karga verilen, sevinir. Karganın öldüğünü veya toprağı kazdığını gören, gurbette vefat eder.
Karısının yahut yatağının üstünde karga görenin eşi, başka biriyle münasebette bulunur.
Ebu Said ül Vaaz şöyle diyor; Ala karga; haram mala, bir rivayete göre, zorba ve fasık yani dinsiz bir adama işarettir. Evinde karga görenin karısı, başka biriyle gayr-ı meşru alaka kurar yahutta hanesine tecavüz edilir. Karga sesi, sonu ferahla neticelenecek şiddetli bir kedere delalettir. Karga eti, çalıntı maldır.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen karga kuşu, iri, kaba, yalancı, sözünde durmayan sabırlı bir adama işarettir, Rüyada karga görmek, kibirli, cimri, çok yalancı ve sözünde durmayan bir kimsedir. Rüyada karga avladığını gören kimse, fakirlik ve darlık içinde ve sıkıntı ile haram mala sahip olur. Karganın ekin ve ağaç üzerinde görülmesi iyi değildir. Karga kışın habercisidir. Bir kimse rüyada ev üzerinde bir karga görse, fasık bir adam o kimseye hanımı hakkında hıyanet eder. Karga dosttan ayrılmaya ve gurbete işarettir.Rüyada karga etini yediğini gören kimse, hırsızlardan eline mal geçer. Bir kimseye rüyada bir karga verilse, o kimse sevince erişir. Rüyada bir kargayı Kabe üzerine düştüğünü gören, fasık (günahkar) kimsenin, temiz bir kadınla evleneceğine işarettir. Rüyada evinde çok karga bulunduğunu gören kimse, ömrünün sonuna kadar, izzet ve yücelik ve mala erişir. Çok kargalar çok lakırdı eden birtakım insana işarettir. Karga, hilekar, harpçı, gaddar ve sırf nefsinin arzusu için çalışan bir adamdır.Bazen de karga, meskeninden uzak kalmaya, üzüntüye, kedere, sıkıntıya, uzun yolculuğa, aile ve akrabaları tarafından beddua ve gücenmeyi gerektiren şeyde bulunmaya ve kötü bir tedbir almaya işarettir. Karga fasık ve çok yalancı bir insandır.Rüyada bir karga ile uğraştığını gören kimse, fasık ve çok yalancı bir insanla uğraşır. Bir kimse, bir kargaya rastgeldiğini veya kargayı elinde tuttuğunu görse, o kimsenin kendi işinde aldanmasına ve isteğinin iptal edilmesine işarettir. Bir kimse bir kargayı bir ev veya bir mahallede görse, o yerde fasık bir insan bulunduğuna işarettir. Rüyada kendisi için bir karga avladığınıgören kimse, batıl ve esassız bir husustan ganimete erişir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna