Rüyada Karanlık Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Karanlık Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Karanlık Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Karanlık görmek ile alakali tabirler, Rüyada Karanlık görmek ne anlama gelir? Rüyada Karanlık nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Karanlık dini rüya tabirlerinde Karanlık anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada karanlık görmenin beştabiri vardır:

1-Küfür

2-Şaşkınlık

3-İşlerinkapanması

4-Bidat

5-Sapıklık.

» İbn-i Sîrîn: Karanlık; dinden sapmaya…

Her yanınkarardığını görmek; gördüğünüz karanlık kadar sapıklığın yaygınlaşacağına…

Karanlıktaolduğunuzu ve daha sonra etrafın aydınlandığını görmek; tövbe edeceğinizeve doğru yola döneceğinize…

Karanlıktan aydınlığaçıktığınızı görmek; Allah yolunda ilerleyeceğinize ve rahatlık eldeedeceğinize işarettir.

» Kirmanî: Karanlıktan çıkıp tekrar karanlığa girmek; sapıklığaişarettir. "(O esnada) şimşek sanki gözlerini çıkaracakmış gibiçakar, onlar için etrafı aydınlatınca orada birazcık yürürler, karanlık üzerlerineçökünce de oldukları yerde kalırlar. Allah dileseydi elbette onlarınkulaklarını sağır, gözlerini kör ederdi."[134]

» CabirMağribî: Karanlık; üzüntü ve sıkıntıya…

Havanınçok karanlık olduğunu görmek; bölge halkına üzüntü ve sıkıntı geleceğine veişlerin kapanacağına…

Havanınaydınlandığını, ansızın tekrar karardığını görmek; bölgede ani ölümlerinbaş göstereceğine işarettir.

» İsmailEş’as: Karanlıktan aydınlığa çıktığınızı görmek; fakirlikten kurtulupzengin olacağınıza, üzüntülerden kurtulacağınıza, işlerin açılacağına vesapıklık yolundan uzak olacağınıza işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada karanlık görülmesi sapıklıkla yorumlanır. Kimsenin rüyasında karanlık bir yerin ani olarak aydınlandığını ya kendisinin karanlık bir yerden aydınlığa çıktığını görmesi; o kimin eğer günahları varsa bunlara tövbe edeceğine, eğer tutuklu ise tahliye edileceğine, eğer hasta ise şifa bulacağına ve eğer bir kimseye borcu varsa onu ödeme imkanı bulacağına işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Zulmete, sapıklık ve zulmetmeye, sevginin galip gelmesine, fısıldaşmaya, bazı hususları gizlemeye, karanlıktan aydınlığa çıkmak küfür ehli için hidayete, günahkar için tövbeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Cafer-i Sadık buyurmuştur ki: Karanlık şunların temsilcisidir; küfür, şaşkınlık, işlerde güçlük, talihsizlik, günah ve dalalet. Karanlıktan aydınlığa çıkan, dindar fakat fakirse, zengin olur. Kafir veya günahkarsa hidayet bulur.
Içinde bulunduğu karanlığın birdenbire aydınlandığını gören, üzüntüden kurtulur, zalimse insafa gelir. Karanlıktayken aydınlığa giren, lakin ardından yine karanlık içinde kalan, Allah korusun münafık(*) olur. Ayrıca Bkz. Gece.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen karanlık, sapıklık ve hayrettir. Bundan dolayı rüyada karanlıktan aydınlığa çıktığını gören kimse, kafir ise, Müslüman günahkar ise, tövbe eder. Hapis ise, hapislikten kurtulur.Karanlık zulme de işarettir. Bu sebepten bir kimse karanlık bir yere girdiğini görse, zalim olmasına işarettir. Karanlık görmek, göz ve kalbinin kararmasına ve halktan gizlemek istediği şeyi gizlemeye işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna