Rüyada Kalem Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kalem Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kalem Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kalem görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kalem görmek ne anlama gelir? Rüyada Kalem nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kalem dini rüya tabirlerinde Kalem anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada kalem görmenin beş tabirivardır:

1-Hikmet

2-Ferman

3-İlim

4-Kültür

5-İşlerinyolunda gitmesi

6-Murada erme

7-Edep.

Kurşun kalem görmenin dörttabiri vardır:

1-Önderlik

2-Rahatlık

3-Geçim

4-Mutluluk.

» İbn-i Sîrîn: Elinize kalem aldığınızıveya birinin size kalem verdiğini görmek; ilim öğreneceğinize, işinizindüzeleceğine, geçiminizin rahat olacağına ve muradınıza ereceğinize…

Kalemlebir kelime yazdığınızı görmek; hayırlı bir söz işiteceğinize…

Kalemle ikikelime yazdığınızı görmek; gurbette bir yakınınız varsa, yakında döneceğine…

Kalemizin elbisenizikirlettiğini görmek; zarara uğrayacağınıza ve eğer sekreterseniz,kariyerinizin yükseleceğine işarettir.

» Kirmanî: Kalemle yazı yazdığınızıgörmek; eğer ilim ehliyseniz, Allah'ın size ilim nasip edeceğine, değilsenizâlimler ve salih kişilerle yakınlık kuracağınıza…

Kalemle birşeyler yazıp okuduğunuzu görmek; ölüme… ["Kitabını oku! Bugün sanahesap sorucu olarak kendi nefsin yeter."[131]]

Yazdığınızşeylerin Kurân ve sünnete uygun olduğunu görmek; makam elde edeceğinize…

Kaleminelinizde kırıldığını görmek; ilim ehliyseniz, saygınlığınızı yitireceğinizeve işlerinizin bozulacağına işarettir.

» CabirMağribî: Elinize kalem aldığınızı görmek; âlim ve akıllı bir çocuğunuzunolacağına…

Kalemle bir şey yazdığınızıgörmek; ilim öğreneceğinize ve bu yolla gelir elde edeceğinize işarettir. "ORab ki kalemle (yazmayı) öğretti. İnsana bilmedikleri şeyi öğretti."[132]


Diyanet Ruya : Rüyada kalem görülmesi; bilgiye, iyilikle emretmeye ve kötülükten sakındırmaya yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında kudret kaleminin levh-i mahfuz üzerine yazı yazdığını görmesi; eğer yazılan yazı okunuyor ise, hayra işaret eder. Rüyanızda kudret kalemini tam ve sağlam olarak görmeniz; sizin kurtuluşa erip aydınlığa çıkacağınıza delalet eder. Bir kimsenin rüyasında kalemi kırık ve çatlak görmesi; o kişinin ümitle olmasını beklediği şeyin olmayacağına, kişinin rüyasında elinde kalem bulunduğunu görmesi; o kimsenin bir çocuğunun olacağına veya bir vazife ya da bir memuriyete girerek sevineceğine işaret sekide tabir olunur. Rüyanızda kalemle yazı yazdığınızı görmeniz; bir dileğinizin olacağına, geçiminizin ve halinizin güzel bir şekilde devam edeceğine, bir kalemle yazı yazdığınızı ve yazdığınız yazının görünmediğini görmeniz; eğer görevli iseniz işinizden atılacağınıza, eğer tüccar iseniz zarara uğrayacağınıza, eğer emlâk sahibi iseniz mülkünüzün elinizden çıkacağına yorumlanır. Rüyanızda elinizde bulunan kaleminizi açmakta zorlandığınızı görmeniz; işlerinizde birtakım zorlukların olacağına, rüyanızda kaleminizin çalındığını veya kaybolduğunu ya da kırıldığını görmeniz; sizin bir zarara uğrayacağınıza, okuma yazması olmayan bir kimsenin rüyası da bir kalemle yazı yazdığını görmesi, o kimsenin bu rüyasının da hayra alâmet olmadığına işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Birine kefil olmaya, ilme, yazma yeteniği olan çocuğa, bir şehre yahut ülkeye; bekar için güzel ve iyi bir kadınla evlenmeye, Elinde bir kalem olduğunu görmek yemin etmeye, kardeşiyle buluşmaya, Kalemi mürekkeple görmek evli erkek için eşinin oğlan çocuğğu dünyaya getirmesine, Kalem başarıya, düşmana galip gelmeye, sır saklamaya, cömertlik ve iyiliğe delalet eder.


Seyyid Süleyman : Kalem-i Kudretin, Levh-i Mahfuz(*) üzerine okunaklı bir şey yazdığını görmek; hayırdır. Kalem-i Kudreti sağlam görmek; feyiz ve selamettir. Kalemi kırık veya çatlak görmek; hayal kırıklığı, zihin karışıklığı ve vesvesedir.
Herhangi bir yazı kalemi gören; evlat sahibi olur, bir vazife dolayısıyle sevinir. Kalemle yazı yazan, ihtiyaçtan kurtulur, iyi hali devam eder. Yazısı görünmeyen kimse memursa; azledilir. Tüccarsa zarar eder. Elindeki kalemi açmakta zorluk çekmeyen kimsenin, işleri, kolay olur. Kalemi açmakta güçlük çekmek; bunun tersidir. Kalemi kırılan, kaybolan veya çalınan; ziyan eder. Okuma yazma bilmeyen birinin kalemle yazması iyi değildir.


MollaCami Tabiri : Rüyada kalem görmek, ilim, iyilikte emir, kötülükten nehyetmeye ve çocuğa işarettir. Kalem her şeyin değeridir. Kalem gören kimse, güzel, dindar, iyi ve hür bir kadınla evlenir. Bazı tabirciler, kalem, yazı yazan bir çocuktur, dediler.Bir kaleme malik olduğunu gören kimse, bir ilme erişir. Eğer o kalemle yazarsa, o kimsenin ilim ve bilgilerden yazacağı şeylere işarettir. Bir kimse rüyada elinde ve yanında kalem olduğunu görse, o kimsenin kendisiyle bir araya gelecek erkek kardeşine ve eğer anası hamile ise, erkek bir çocuk doğurmasına işarettir.Mürekkeble beraber görülen kalem hanımı hamile bulunan kimse için, erkek bir çocuğa işarettir.Mernur olan bir kimsenin kendi kaleminde bir şeyin meydana geldiğini görse, bu rüyanın tabiri o kimsenin geçimi ve mesleği hakkında meydana çıkar. Kalemini mürekkeb içerisine soktuğunu gören kimse, çirkin bir iş işler. Kalem, alim , hakim, dil ve kılıç gibi insanın kendisiyle şeref ve şankazandığı ve hükümlerini icra eden kimseye ve icra edilen şeylere işarettir. Kalem cömertlik ve iyiliktir. Bazen kalem, insan ve insanın sır sahibine işarettir. Bazen de kalem, düşmana zafer bulmaya işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna