Rüyada Kale Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kale Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kale Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kale görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kale görmek ne anlama gelir? Rüyada Kale nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kale dini rüya tabirlerinde Kale anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » AllameMeclisî: Bir kalenin burcuna çıktığınızı görmek; murada ereceğinize, makamelde edeceğinize, büyük şahsiyetlerle arkadaş olacağınıza ve onlardan iyilikgöreceğinize…

Bir kalenin hisarınatırmandığınızı görmek; düşmanın fitnesinden güvende kalacağınıza…

Hisardan dışarı çıktığınızıveya biri tarafından çıkarıldığınızı görmek; düşmana yenik düşeceğinize…

Kendinize ait sağlam birkalede olduğunuzu görmek; düşmanın şerrinden güvende olduğunuza…

Kaleden dışarı çıktığınızıgörmek; bunun tersine…

Kalenin içinde olduğunuzugörmek; rızkınızın bollaşacağına ve menfaat elde edeceğinize…

Bir kalenin dışındaolduğunuzu görmek; rızkınızın azalacağına ve durumunuzun kötüye gideceğineişarettir.

» İbn-i Sîrîn: Şehir kalesi veya hisar,hükümete veya valiye…

Köy kalesi; köy ağasına…

Şehir kalesi; yüksekliğive sağlamlığı miktarınca hükümetin sağlamlığına...

Şehir kalesinin duvarınıntamamının çöktüğünü ve harabeye dönüştüğünü görmek; hükümet başkanınınöleceğine…

Kalenin onarıldığını görmek;bölgeye yeni bir yöneticinin yerleşeceğine…

Kalenin bazı kısımlarınınonarıldığını görmek; yeni bir valinin göreve başlayacağına işarettir.

» ÇağdaşUlema: Kale görmek; başarılı bir ilerleme kaydedeceğinize…

Kalenin çöktüğünü görmek; başaracağınızıumduğunuz bir girişiminizin başarısızlıkla sonuçlanacağına…

Kale muhafızı görmek;ümitsizliğe…

Açık kale kapısı görmek;hoş olmayan bir görüşme gerçekleştireceğinize…

Açık kale kapısından geçmek;biri tarafından sıcak bir şekilde karşılanacağınıza...

Kapalı kale kapısı görmek;biri tarafından soğuk bir şekilde karşılanacağınıza işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada herhangi bir kale görülmesi inanca yorumlanır Rüyanızda herhangi bir kale içinde hapsedildiğinizi görmeniz; sizin büyük bir eve sahip olacağınıza ve eğer bekâr iseniz evleneceğinize evli iseniz bir çocuğunuzun olacağına, eğer başka bir dine mensup iseniz Müslüman olacağınıza, eğer günahkâr bir kimse iseniz günahlarınızdan tövbe edeceğinize, eğer hasta iseniz şifa bulacağınıza yorumlanır. Rüyanızda herhangi bir kalenin içinde bulunduğunuzu ve kalenin burçlarında gezindiğinizi görmeniz; sizin ibâdetlerinize devam ettiğinize, rüyanızda kale içinde bulunduğunuz noktadan etrafı seyrettiğinizi görmeniz; günahlarınızdan temizlendiğinize, rüyanızda bir kalenin inşasına katkıda bulunmak maksadıyla çalıştığınızı görmeniz düşmanlarınızdan kurtulduğunuza veya namusunuzu belâdan ve kendinizi haramdan kurtardığınıza işaret eder. Rüyanızda bir kalenin yıkıldığını görmeniz; dini inancınızın bir sarsıntı geçirdiğine veya hanımınızın öleceğine, rüyanızda herhangi bir kalenin burcu üzerinde oturduğunuzu görmeniz; çocuklarınızın veya kardeşinizin yardımı ile kötü bir durumdan kurtulup feraha çıkacağınıza delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Şaşmaz ve değişmez hakikatleri doğrulamaya, emin kimselere itimat etmeye, İslam dinine ve onun mutluluk kaynağı olan emir ve yasaklarına, Kaleye hapsedilmek evlenmeye, mülk edinmeye, çocuğu olmaya, tövbe etmeye yahut hidayet bulmaya, Kalenin içinde bulunnmak iç huzura ve güvene, iyi kulluğa, Kale görmek üzüntü ve kederden sevinç ve esenliğe çıkmaya, uzaktan kale görmek yolculuğa, Kale bazen iş ve dünyalıktaki başarıya, Harap olmuş kale dişinin din ve dünyaca eksikliğine, sağlam kale ise din ve dünya güzelliğine, Kale burcu üs düzey yöneticilere, kendini burçta görmek yüksek bir makama yahut vefat etmeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada, kalelerle istihkamların tabirleri aynıdır. Rüyasında bir kaleyi tamir ettiğini gören; dinde selamet bulur, düşmanına üstün gelir. Kaleyi harap etmek ise, bunun aksidir.
Kirmani demiştir ki: Mühtahkem bir kalede yaşadığını görenin, dini devamlı, niyeti halis olur. Böyle sağlam bir kaleden çıktığını ve bir daha dönmediğini gören; dinden uzaklaşır, bir rivayete göre, düşmanı kendisinden intikam alır. Kale duvarına asılı olduğunu görenin dini görüntüsü, sahtedir.
Cabir'ül Mağribi diyor ki: Kalede bulunduğunu ve yanında birçok mühimmat olduğunu gören, dinde salaha, kurtuluşa, selamete erer; Kalede bulunduğu halde, yanında mühimmat bulunmadığnı görmek; yukarıdaki yorumun tersidir.
Kirmani, müstahkem mevkilerden birinde olmayı, din ve dünya hayatı için selametle yorumluyor. Buraya kusurlu bir şey ilave edenin, dini noksan olur. Düşmanın bu mevki üzerine çıktığını gören, günahtan emin olmaz. Aynı yeri düşmanın deldiğini gören, halkın namusuna göz diker.
Bazı tabircilere göre kendini, adamlarıyla beraber, bir kalede bol zahireyle beraber gören; düşmanından muhafaza olur, arzusuna erişir, sözü geçer. Sağlam bir inanca kavuşur. Kalede olmak her surette iyidir.
Ebu Said'ül Vaaz'a göre, kale ve istihkam; islamdır. Bir istihkam yaptığını gören, nefsini haramdan muhafaza eder. Zilletten çekinir. Malına faiz karışmaz.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna