Rüyada Kağıt Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kağıt Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kağıt Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kağıt görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kağıt görmek ne anlama gelir? Rüyada Kağıt nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kağıt dini rüya tabirlerinde Kağıt anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada kâğıt görmenin üç tabiri vardır:

1-Helal mal

2-Kazanç ve geçim

3-Murada ermek.

» İbn-i Sîrîn: Bir miktar beyaz kâğıdasahip olduğunuzu görmek; sahip olduğunuz kâğıt miktarınca gelir elde edeceğinize…

Kâğıtlarınızın suya düştüğünüveya yandığını görmek; malınızın azalacağına…

Kâğıda bir şeyler yazdığınızıgörmek; miras bulacağınıza…

Aynı rüyada kâğıda bir şeyleryazmamak; miras talep edeceğinize, ancak bir şey elde edemeyeceğinizeişarettir.

» CabirMağribî: Bol miktarda kâğıdınız olduğunu görmek; halk arasında ilim ve erdeminizletanınacağınıza işarettir.

 

» Çağdaş Ulema:Kâğıt kesmek; ayrılığa işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyanızda bir kağıt üzerine yazı yazdığınızı görmeniz sizinle başka birisi arasında meydana gelen bir olayı inkâr ettiğinize işaret şeklinde tabir olunur. Rüyanızda âmirinizin size kağıt verdiğini görmeniz; sizin âmiriniz tarafından beğenildiğinize, rüyanızda bir kağıt üzerine resim yaptığınızı görmeniz; düşündüğünüz bazı projeleri uygulamayı planladığınıza, rüyanızda boyalı kalemlerle kağıt üzerine resim yaptığınızı görmeniz; işlerinizin düzgün gideceğine delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Halis müslüman için ilim ve hikmete, fasık için tövbeye, fitne ve fesat ehli için cehalet ve çirkinliğe, Kendine kağıt verildiğini görmek hacetinin giderilmesine, Kağıt mala ve nakit paraya, Senet, tapu senedi ve diğer matbu resmi kağıtlar mahiyetleri biiliniyorsa, insan için lehte yahut aleyhte bir duruma, Kağıtçı, yayıncılık ve kağıtla ilgili işi bulunanlar için terif yahut tercüme esere ile kazanca, diğer kimseler için hilekar birine delalet eder.


Seyyid Süleyman : Kirmani demiştir ki: Beyaz kağıt görmek; dindarlar için, ilim ve marifetle, fesatlar için cehalet ve aptallıkla yorumlanır.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki; rüyasında birisinin kendisine kağıt verdiğini gören, o zat sayesinde işlerini düzeltir. Bir kavle göre, mal sahibi olur yahutta haceti yerine gelmez.
El Salimi şöyle diyor; Rüyasında kendisine beyaz kağıt verildiğini gören; para elde eder.
Tapu veya herhangi bir yazılı belge vb. ni görmek; içinde yazılı olanlara göre, iyiye yahut kötüye yorulur.


MollaCami Tabiri : Bir kimsenin rüyada kağıt üzerine yazı yazdığını görmesi, kendisi ile insanlar arasında olan bir şeyi inkar etmesine işarettir. Bazı tabirciler, katip hayrete düşmüş, üzüntülü, kederli ve Allah tarafından hidayete eren, üzüntü ve kederinden kurtulan kimsedir, dediler. Kendisine halifenin bir kağıt verdiğini gören kimse, devlet başkanından birşey ister ve onu almaya muvaffak olur. Bir milletin işlerinde şüphe eden ve hakikatin meydana çıkmasını arzu eden kimse, elinde bir kağıt bulunduğunu görse, işin hakikati o kimse için aydınlığa kavuşur ve kendisimutmain olur. Bir kimse elinde bir kağıt görse, o kimsenin ihtiyacı giderilir ve işi görülür.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna