Rüyada Kabe Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kabe Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kabe Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kabe görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kabe görmek ne anlama gelir? Rüyada Kabe nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kabe dini rüya tabirlerinde Kabe anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Kâbe’yi görmenin dörttabiri vardır:

1-İmam

2-Devlet başkanı

3-İman

4-Emniyet.

» İbn-i Sîrîn: Kâbe’yi görmek; devletbaşkanına işarettir. Kâbe'deki her türlü fazlalık veya eksiklik devletbaşkanına yorulur.

Kâbe’yi tavafettiğinizi görmek; devlet başkanından dinî menfaat göreceğinize...

Kâbe’nin kendieviniz olduğunu ve insanların orayı ziyaret ettiklerini görmek; insanlarınemanetlerini sahiplerine teslim edeceğinize ve onlardan yana saygınlıkgöreceğinize işarettir.

» CabirMağribî: Kâbe'yi ziyarete gittiğinizi görmek; Allah'ın inayetiylesaygınlığınızın artacağına…

Kâbe’nin çöktüğünü veyayandığını görmek; devlet başkanının durumunun kötüye gideceğine…

Kâbe’nin kapısını açtığınızıgörmek; hükümetle aranızın iyi olacağına işarettir.

» Kirmanî:Kâbe’de olduğunuzu görmek; düşmanların şerrinden güvende olacağınıza… ["Orayagiren güvende olur."[130]]

YüzünüzüHacerü'l-Esved’e koyduğunuzu görmek; hacca gideceğinize…

Kâbe’ninüzerinde olduğunuzu görmek; inancınızın kötü olduğuna işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada Kâbe’nin görülmesi devlet başkanı, devlet büyükleri, hâkim, evlenmek ve Kâbe’yi ziyaret etmekle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında Kabe'nin içinde namaz kıldığını görmesi, o kimsenin devlet büyüklerinden birisine yakın olacağına, düşmanlarından kurtulacağına, kişinin rüyasında Kabe'ye girdiğini görmesi; o kişinin bir devlet büyüğünün makamına gireceğine, kişinin rüyasın Kabe'den bir haber aldığını görmesi; o kimsenin devletten işine da bir haber alacağına yorumlanır. Rüyanızda Kâbe’nin duvarlarından birisinin yıkılmış olduğunu görmeniz; devlet büyüklerinden birisinin öleceğine, rüyanızda Kâbe’den bir şey çaldığını görmeniz; sizin haram bir işleyeceğinizi, rüyanızda Kâbe’ye doğru yürüdüğünüzü görmeniz; dini yönünüzün kuvvetli olduğuna delalet eder. Rüyanızda Kâbe’nin üstünde namaz kıldığınızı görmeniz; İslâm Dininden uzaklaştığınıza, rüyanızda Kâbe’yi çiğnediğinizi görmeniz; sünnete karşı tavır aldığınıza, rüyanızda gökten meleklerin yere inerek Kâbe’yi başka bir yere taşıdıklarını görmeniz; o beldede asayişin düzgün olacağına, rüyanızda Kâbe’nin pis olduğunu görmeniz; sizin farzları terk ettiğinize işaret eder. İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Hacer-i Esved'i mesh ettiğini görmesi; o kimsenin Hicaz halkından veya Hz. Peygamber (a.s.)'in neslinden bir zata uyacağına, yani onun izinden gideceğine yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Şerlerden sakınmaya, hayırlı amellere, evlenmeye, emniyet ve güvene, hacca gitmeye, Kur'an ve sünnete; kendisine uyularak hidayet bulunan salih ebeveyne, gerçek alim, evliya ve mürşide yahut cennete, Kabe de namaz kılmak yönetimden iyilik görmeye, düşmannın şerrinden emin olmaya, Kabe'ye bakmak esenlik ve huzura, Onun bir duvarının yıkıldığını görmek dini bir önderin vefatına, Kabe'yi adabına uygun olarak tavaf ettiğini görmek farz ibadetleri hakkıyla yerine getirmeye, sözünün gereğini yerine getirmeye, Kabe'de yanış ve uygunsuz bir iş yaptığını görmek sünnetlere aykırı hareket etmeye, Kabe'nin kendi evine yahut başka yere geldiğini görmek o ev ve yer için sürekli itibar, şeref ve devlete, Onun harap olduğunu görmek namazı terk etmeye yahut tadil-i erkana uymaksızın namaz kılmaya, Kabe'ye doğru yöneldiğini görmek din ve dünyasını ıslah ile hayra ve esenliğe ulaşmaya, Kabe bazen mevsimlere, kentin geniş sokak ve caddelerine, birliktelikleri hayır üzere olan topluluklara delalet eder. ( Kabe'nin Altınoluğu için Bakınız; Oluk.)


Seyyid Süleyman : Abdulgani'en Nablusi demiştir ki: Bu rüya, halife, vezir, reis, hakim, evlilik Hac ve müjdeyle yorumlanır. Kabe'nin dahilinde namaz kılan, üst seviyedeki idarecilere yakın olur. Düşmanından kurtulur. Hayra erişir. Kabe'ye girmek; halifenin veya büyük bir idarecinin huzuruna çıkmaktır. Kabe'den bir haber almak; devlet başkanından hayır görmektir. Kabe duvarlarından birinin yıkılması, büyüklerden birinin ölümüne işarettir. Kabe'ye geldiği halde, Hac ibadetlerinden bir şey yapmayan; farzlarında kusurlu davranır. Kabe'ye bakan, korkularından kurtulur. Kabe'den bir şey çalmak; haram işlemeye delalettir. Kabe'ye doğru yürümek; dinde selamettir. Kabe'de def-i hacet ettiğini gören, musibete uğrar. Bir felaketle karşılaşır. Kabe'yi evinde görmek; itibar, kudret ve heybete işarettir. Hanesinde Kabe'yi fena bir halde gören, felakete uğrar. Evinin Kabe olduğunu gören, müslümanların imamına intisap eder, bağlanır. Kabe'nin üstünde namaz kılmak; islamdan dönmektir. Hareme dahil olup, Kabe'nin damı üzerinde namaz kılan, sünnete muhalif kötü bir inanışa sapar. Bununla beraber büyük bir makama gelir. Kabe'yi çiğneyen, sünnete aykırı davranır batıla yönelir.
Meleklerin gökten inerek Kabeyi başka bir yere götürdüklerini görmek; o mahalde güvenin yerleşeceğine işaret eder. Kabe'nin yıkılmış olduğunu gören, farzlarını terkeder. Kabe'yi tavaf edip, bir ibadeti eda eden, dinde selamet bulur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna