Rüyada Kabak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kabak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kabak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kabak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kabak görmek ne anlama gelir? Rüyada Kabak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kabak dini rüya tabirlerinde Kabak anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Kabak görmenin üç tabiri vardır:

1-İzzet ve makam

2-Mal ve nimet

3-İşlerde düzen.

» İbn-i Sîrîn: Kabak mevsiminde evinizdekabak bittiğini gör-mek; saygınlığınızın artacağına ve nimetinizinbollaşacağına, hastaysanız iyileşeceğinize, hapisteyseniz serbest kalacağınızaişarettir. Aynı rüyayı bir kâfir görürse Müslüman olacak, bir Müslüman görürsevatanına geri dönecek ve bir günahkâr görürse tövbe edecektir.

» CabirMağribî: Pişmiş kabak yemek; hacetinizin reva olacağına işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada kabak görülmesi seyahatle yorumlanır. Rüyanızda sakız kabağı görmeniz; kara yolu ile, rüyanızda bal kabağı görmeniz; deniz yolu ile yolculuk yapacağınıza, rüyanızda kabak yediğinizi görmeniz; içinde bulunduğunuz senenin çok renkli ve faydalı geçeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında pişmemiş bir kabak yediğini görmesi o kimsenin bir korkuya maruz kalacağına ve bir kişi ile tartışacağına kişinin rüyasında bir kabak tarlasında kabak topladığını görmesi; o kimsenin eğer hasta ise bu hastalığından kurtulacağına, kişinin rüyasında pişmiş bir kabak yediğini görmesi; o kimsenin yediği miktar nispetinde bir ilmi öğreneceğine ve dağınık olan şeyleri bir araya toplayacağına delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Muhterem, saygıdeğer insana, insanlara iyi davranan yönetici, bilgin yahut doktora, Kabak hasta için şifa bulmaya, bir iyiliği başa kakmaya, birini azarlamaya, Kabak yemek berrak zihne, pırıltılı zekaya, Pişmiş kabak yemek, insanın yitirdiği mutluluğununn, itibarının, dini ve maddi dirliğinin geri gelmesine, Tarladan kabak toplamak sıhhat ve iyi geçime, Kabak bazen kedere, sıkıntılı hayata, Çiy kabak yemek tartışmaya, tatsız bir duruma, Sukabağı faydalı bir adama, güzel ve asil yaratılışlı kadına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Çiçek.)


Seyyid Süleyman : Kabak mevsiminde ve yeşil olmak şartiyle iyidir. Sakız kabağı hıyar gibi yorumlanır.
(Ayrıca Bkz. Hıyar ve Helvacı Kabağı.)

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna