Rüyada Horoz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Horoz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Horoz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Horoz görmek ile alakali tabirler, Rüyada Horoz görmek ne anlama gelir? Rüyada Horoz nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Horoz dini rüya tabirlerinde Horoz anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » AllameMeclisî: Horoz dövüşü görmek; az miktarda menfaat elde edeceğinizeişarettir.

» İbn-i Sîrîn: Bir horozun üzerinizesıçradığını görmek; biriyle aranızda sorun yaşayacağınıza ve üzüleceğinizeişarettir.

» CabirMağribî: Bir horozunuz olduğunu görmek; bir erkek çocuğunuzun olacağınaveya biriyle arkadaş olacağınıza işarettir. Nitekim Resul-i Ekrem (s.a.a) şöylebuyurur: "Horoz, arkadaşımdır; çünkü insanları namaza davet eder."


Diyanet Ruya : Rüyanızda bir horozunuzun olduğunu görmeniz; yabancı bir kimseye söz dinleteceğinize, rüyanızda horoz kestiğinizi görmeniz; düşmanlarınıza üstün geleceğinize, rüyanızda horoz sesi işittiğinizi görmeniz; hayır bir haber alacağınıza yorumlanır. Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında elinde bir horoz olduğunu görmesi; o kimsenin bir çocuğu olacağına, kişinin rüyasında beyaz bir horoz görmesi; o kimsenin iyi ve emniyetli bir hizmetçi alacağına işaret eder. Rüyanızda bir horozla kavga ettiğinizi görmeniz; bir başkası tarafından bir felâkete maruz kalacağınıza, rüyanızda bir horoz kestiğinizi görmeniz; hizmetçinizin öleceğine, rüyanızda bir horozu tutup kucakladığınızı görmeniz; sizin iyi ahlâklı bir kimse ile dostluk kuracağınıza delalet eder. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Rüyada horoz görülmesi; cesur ve kahraman bir erkeğe yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Müezzine, güzel ve etkili söz söyleyen kimseye, yerli yersiz söz söylemeye, evin erkeğine yahut oğul evladına, Horoz ile mücadele etmek biriyle münakaşa etmeye, Horozun ibiği ile kişiye zarar vermesi yaralanmasına, Horoz kesmek namaza önem vermemeye, Horrozun ölmesi müezzinin, hatibin yahut kişinin kendisinin vefatına, Horoz, bulduğu ile yetinen cömert bir kimseye, Kişinin kendini horoz olmuş görmesi vefat etmesine delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyasında horoz sahibi olduğunu gören; yabancı bir adama hakim olur, onun üzerinde nüfuz kurar. Horozu öldürdüğünü gören, düşmanını yener. Horoz sesi, hayırlı habere işarettir.
Kirmani'ye göre horoz; evlat yahut köleyle tabir edilir. Üzerine bir horozun hücum ettiğini gören, bazı düşmanları yüzünden üzülür.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Elinde bir horozu olduğunu görenin, bir evladı doğar veya bir müezzinle arkadaş olur.
El Salimi diyor ki: Beyaz horoz dindar ve güvenilir bir köledir. Horozla kavga eden, bir adam yüzünden felakete uğrar. Bir horozu kestiğini görenin; varsa kölesi, yoksa evladı yahut bir akrabası vefat eder veya hastalanır. Horozu tutup kucaklayan, himmeti yüksek bir zatla ahbap olur.
Ebu Said'ül Vaaz horozu, kahraman bir adamla tabir etmiştir.


MollaCami Tabiri : Rüyada horoz, sevimli bir erkek çocuktur.Bir kimsenin rüyada aldığı horoz, onunla bir adamın arasını bulmaya işaret eder. Rüyada horoz gören kimsenin, hikmet sahibi bir kimse veya alimlerin yanlarına gidip gelmekle onlardan çok menfaat görmesine işaret eder, denilmiştir.Kendisinin horoz olduğunu gören yakında vefat eder. Bir horozun gagasıyla kendisini bir veya iki kere vurduğunu gören kimseyi öldürür. Horoz, müezzine, yahut hatibe yahut güzel okuyan kimseye işaret eder. Bazen de horoz kendisi yapmadığı halde iyilikle emreden bir kimseye tabir edilir.Bazen de horoz, çok evlenen adama yahut simsara yahut bekçiye işaret eder. Bazı kere horoz, muhtaç olduğu şeyi nefsi için tercih eden cömert bir erkeğe yahut bulduğuyla kanaat eden ve nasibi az, sıkıntısı çok olan kimseye tabiredilir.Bir kimse rüyada bir horoz aldığını görse, o kimsenin erkek bir çocuğu olur, yahut bir ev satın alır, yahut bir kaybı geri gelir veya kaybından haber gelir. Civcivler, hizmetçilere işaret eder.Bir kimse rüyada kırmızı bir horoza rastgeldiğini görse, bir hizmetçiden istifade eder. Bir horoz ile mücadele ettiğini gören kimse, bir kimseyle tartışır. Horozdan kendisine istenmeyen bir şey isabet etmişse, o kimseden de kendisine horozdan isabet eden şeyin miktarınca kötü gördüğü bir şey isabet eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna