Rüyada Havuz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Havuz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Havuz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Havuz görmek ile alakali tabirler, Rüyada Havuz görmek ne anlama gelir? Rüyada Havuz nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Havuz dini rüya tabirlerinde Havuz anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada havuz görmenin dörttabiri vardır:

1-Menfaat

2-Zengin kişi

3-Biriktirilmişmal

4-İlmindenfaydalanılan âlim.

» AllameMeclisî: Elbisenizi havuz suyuyla yıkadığınızı ve kirli suyun altaçöktüğünü görmek; ilminize amel etmeyeceğinize ve insanlar arasında kötü birinsan olarak tanınacağınıza…

Kendinize ait bir havuzun kenarında yeşillikbittiğini görmek; hem kendinizinhem de başkalarının sizin ilminizden hayır göreceğine…

Havuz suyununacı ve bulanık olduğunu görmek; üzüntü ve sıkıntıya…

Havuz suyu içmek; havuzunküçüklük veya büyüklük durumuna göre zengin bir kişiden gelir elde edeceğinizeve işinizin iyiye gideceğine işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Havuz görmek; ilme…

Havuzdayıkandığınızı görmek; günahlarınızdan dolayı tövbe edeceğinize…

Havuzsuyunun tamamını yuttuğunuzu ve suyun size hoş geldiğini görmek; ömrünüzüesenlik içinde geçireceğinize, malınızın çoğalacağına ve eğer ilim ehliyseniz,ilminizin artacağına işarettir.

» Kirmanî: Müslümanlara ait bir havuzda görülen her türlüeksiklik veya fazlalık; o bölgede bulunan âlimlere veya yöneticilere yorulur.

Bedeniniziveya elbisenizi havuzda yıkadığınızı görmek; ev halkının tövbe edeceğine vedoğru yola gireceğine…

Elbisenizihavuzda yıkadığınızı ve çıkan kirin suyun altında belirdiğini görmek; ilimtahsilinizi terk edeceğinizi ve halk arasında adınızın kötüye çıkacağına…

Havuz kenarındayeşil otların bittiğini görmek; hem kendinizin hem de başkalarının sizinilminizden faydalanacağına…

Havuzsuyunun bulanık ve acı olduğunu görmek; üzüntü ve sıkıntıya işarettir.

» Cabir Mağribî: Havuz suyunun tamamınıiçtiğinizi görmek; zengin birinden bol miktarda mal elde edeceğinize, işinizindüzene gireceğine ve havuzun genişliğine göre kazancınızın artacağına işarettir.

» ÇağdaşUlema: Büyük bir havuz görmek; acı bir tecrübe yaşayacağınıza, ancak dahasonra bahtınızın açılacağına işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada havuz görülmesi cömert ve faydalı bir kimse ile tabir olunur. Bir yoruma göre de kadınla yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında su ile dolu bir havuz görmesi ve bu havuzun kendisine ait olduğunu ve su içtiğini hissetmesi; o kimsenin ağır başlı bir hanımla evleneceğine işaret eder. Rüyanızda bir havuza girerek dibine daldığınızı ve boğulmadığınızı görmeniz; bir kadına aşık olup onunla tanışmaya çalışacağınıza yorumlanır. Kirmânî'nin yorumuna göre: Rüyada suyu berrak ve temiz bir havuz görülmesi; rüya sahibinin güzel, ahlâklı, helal mal ve para sahibi bir kadınla evleneceğine, kişinin rüyasında suyu pis ve bulanık bir havuza girdiğini görmesi; o kimsenin pis ve ahlâksız bir kadın ile evleneceğine delalet eder. İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında havuzda abdest aldığını görmesi; o kimsenin Allah'ın izniyle keder ve sıkıntılardan kurtulacağına, kişinin rüyasında bir havuzdan su içtiğini görmesi; o kimsenin cömert bir kişi tarafından nimet ve bol rızka kavuşacağına, kişinin rüyasında evinde bir havuz yaptırdığını görmesi o kimsenin yardımsever bir kimseye hizmet edeceğine delaletle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında bir havuzun ağzına kadar su dolduğunu ve bundan herkesin faydalandığını görmesi; devlet büyüklerinin o yer halkına yardımda bulunacağına, kişinin rüyasında havuzun suyunun berrak olup taştığını ve etrafını suladığını görmesi; o yerde bol yağmur yağmasıyla bolluk ve bereket olacağına işaret eder. Bir kişinin rüyasında bir havuzun suyunun kuruyup çekildiğini görmesi; zengin bir kimsenin iflâs edeceğine, kişinin rüyasında havuzun yıkıldığını görmesi; bu kişinin öleceğine yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : İçi su dolu havuz, iyilik ve kerem sahibi bir kimseye, Havuzdan su içmek yahut abdest almak birinden rızka nail olmaya yahut üzüntüden kurtulmaya, Havuz üzüntü ve kederin geçmesine, sevinç ve ferahlığa, güzel evlada, şerefli hanıma, bol rızka ve yüksek binaya, Odanın içinde görülen havuz aile mutluluğuna yahut kendilerinden ilim öğrenilen kütüphane veya ilim ve irfan ehli komşuya delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bu rüya kadınlarla tabir olunur. Suyla dolu bir havuz görmek; olgun, akıllı, ağırbaşlı, itibarlı ve güzel bir kadınla yorumlanır. Böyle bir havuza sahip olduğunu yahut ondan su içtiğini gören, bu vasıflara malik bir kadınla evlenir. Havuzda yüzmek; iyi değildir. Fakat bazı-larına göre hayırdır. Havuzun dibine dalıp bundan zarar görmeyen, bir kadına aşık olup onun işleriyle ilgilenir. Bir rivayete göre, havuzda boğulmak; üzüntüye delalettir. Havuzun kuruması, iyi değildir. Havuzdaki merdiven basamakları sahip olunacak evlada veya akrabaya işarettir. Bu rüya, aynı zamanda ömrü temsil eder. Merdiven basamaklarının sayısı, ömrün geri kalan kısmıdır.
Kirmani demiştir ki: Suyu temiz bir havuz görmek; güzel, mükemmel ahlaklı ve helal mal sahibi bir kadına ve onunla evliliğe delalettir. Suyu pis ve bulanık bir havuz görmek; bunun tersidir. Rüya sahibi böyle bir kadınla evlenir.
Abdulgani'en Nablusi'ye göre havuz rüyası; şerefli, cömert, hayırlı, kudretli bir insanla tabir edilir. Uyku aleminde su dolu havuz gören, böyle bir zattan menfaat görür. Havuzdan abdest alan, Allah'ın izniyle tasadan kurtulur. Hanesine havuz yaptığını gören, cömert ve himmet sahibi büyük bir zata hizmet eder. Havuzun suyunun ağzına kadar dolduğunu ve herkesin bundan istifade ettiğini görmek; cömert bir padişahın halka lutuf ve ihsanda bulunacağına işaret eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada havuz, cömert ve faydalı bir kimsedir.Su ile doldurulmuş bir havuz gören kimse, cömert ve şerefli kimseden ikram ve iyilik görür. Havuzdan abdest aldığını görse, üzüntü ve kederden kurtulur. Havuzdan su içtiğini görse, iyilik sahibi bir kimseden rızka işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna