Rüyada Hasır Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Hasır Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Hasır Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Hasır görmek ile alakali tabirler, Rüyada Hasır görmek ne anlama gelir? Rüyada Hasır nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Hasır dini rüya tabirlerinde Hasır anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Hasır görmenin üç tabiri vardır:

1-Menfaat

2-Evlilik

3-Adınızıkötüye çıkaracak ve insanlar tarafından kınanmanıza neden olacak iş.

» AllameMeclisî: Bir hasırınız olduğunu veya birinin size hasır verdiğini görmek;hasırın büyüklük veya küçüklüğüne göre menfaat elde edeceğinize…

Değersiz veya ucuz bir hasırdokuduğunuzu görmek; fakir bir kadınla evleneceğinize…

Pahalı bir hasır dokuduğunuzugörmek; zengin bir kadınla evleneceğinize…

Hasırcı görmek; acemi vebeceriksiz kimseye işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Bir hasırınızın olduğunu veya birinin size hasır verdiğini görmek;hasırın büyüklük veya küçüklüğüne göre hayır ve menfaat eldeedeceğinize…

Hasırördüğünüzü görmek; bir kadına âşık olacağınıza…

Fazladeğeri olmayan ucuz bir hasır ördüğünüzü görmek; gönül verdiğiniz kadınınfakir biri olduğuna…

Hasırın değerli ve temizolduğunu görmek; sevdiğiniz kadının zengin bir aileden olduğuna…

Hasır bulmak ve üzerindengeçmek; mesleğinizi tamamlayacağınıza…

Ev için hasır sergi veya örtüdokumak; kendi işinizle meşgul olacağınıza işarettir.

» Cabir Mağribî: Hasırınızın olduğunuveya birinin size hasır verdiğini görmek; hasırın büyüklük veya küçüklüğünegöre bir kadından menfaat elde edeceğinize…

Hasırörüp sattığınızı görmek; üzüntü ve sıkıntıya işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyanızda bir hasırın üzerinde oturduğunuzu görmeniz; yaptığınız bir kötülükten dolayı pişman olarak üzüntü duyacağınıza, rüyanızda bir hasıra sarıldığınızı görmeniz; kendinizden başkasını düşünmediğinize işaret eder. Bazı yorumculara göre: Rüyanızda hasır üzerinde oturduğunuzu görmeniz; sizin hapse gireceğinize. Rüyanızda bir hasır satın aldığınızı görmeniz; ibâdet maksadıyla camilerden çıkmadığınıza ve bütün saatlerinizi namaz ve niyazla geçirdiğinize delalet eder. Rüyanızda yeni bir hasır alarak üzerinde güzelce oturduğunuzu görmeniz; bir hanımla evleneceğinize, rüyanızda eski bir hasır görmeniz; fakirlikten kurtulacağınıza, rüyanızda eski fakat temiz bir hasır üzerinde yattığınızı veya oturduğunuzu görmeniz, fakirlikten kurtulacağınıza yorumlanır. Rüyanızda hasırınızın çalındığını görmeniz; hanımınızı kaybedeceğinize, rüyanızda hasırınızın yandığını görmeniz; hanımınızın öleceğine veya elinizdeki faydalı bir işinizin elinizden gideceğine ya da ibâdetlerinizi terk etmeye meyledeceğinize delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Dost ve arkadaş meclisine; Hasırın üzerine oturmak bir işten dolayı pişmanlık duymaya, Sade ve mütevazi bir hayat sürmeye ve alın teri ve el emeği ile geçinmeye, Hasırcı, mühendise, ressama, döşemeci yahut dokumacıya, nikah kıyan kimseye delalet eder. Haasır, döşek gibidir; Bakınız; Döşek.


Seyyid Süleyman : Rüyasında hasırda oturduğunu gören, işlediği bir hatadan dolayı pişman olur. Bir hasıra sarılan; kendinden başkasını düşünmez.
Bazı tabirciler şöyle demişlerdir: Dinden uzak biri, boş hasır üzerinde tek başına oturduğunu görürse; hapse girer. Satın aldığını gören bir dindar, büsbütün takvaya yönelir. Yeni hasır; zevceye delalettir. Yeni bir hasır alan, evlenir. Eski hasır, fakirlikten kurtuluştur. Eski fakat, temiz bir hasır üzerinde yatan veya oturan; ihtiyaçlardan kurtulur. Hasırı çalınan; karısını kaybeder. Hasırının yandığını görenin; ya karısı ölür, ya kendisi için faydalı olan bir işi kaybeder yahutta dünyaya meyleder.
Cafer-i Sadık demiştir ki: Rüyada hasır görmek üç türlü tabir olunur. Bunlar: Kanaatkar zevce, küçük bir menfaat ve pişmanlıktır.


MollaCami Tabiri : Rüyada hasır üzerinde oturduğunu gören kimse yaptığı işten pişmanlık duyar.Hasıra büründüğünü gören kimse bir sebepten dolayı sıkılır yahut sidik yolunda tutukluk meydana gelir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna