Rüyada Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Güvercin görmek ile alakali tabirler, Rüyada Güvercin görmek ne anlama gelir? Rüyada Güvercin nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Güvercin dini rüya tabirlerinde Güvercin anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada güvercin görmenin beştabiri vardır:

1-Kadın

2-Cariye

3-Mal

4-Mektup/mesaj

5-Riyaset.

» AllameMeclisî: Güvercin; kadına yorulur.

Birinin sizegüvercin verdiğini görmek; evleneceğinize ve eğer evliyseniz bir kız çocuğunuzolacağına işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Güvercin yakaladığınızıveya birinin size güvercin verdiğini görmek; evleneceğinize…

Güvercin eti yemek; birkadının mal varlığını harcayacağınıza…

Bir güvercini vurupdüşürdüğünüzü görmek; eşinizi, söylediği bir söz yüzünden terk edeceğinize…

Çok sayıda yavru güvercingörmek; kadınlardan menfaat elde edeceğinize işarettir.

» CabirMağribî: Kendinize ait bir güvercin olduğunu veya evinizde bir güvercinöldüğünü görmek; uzaktaki bir yakınınızın geri döneceğine…

Evinizde çok sayıda güvercinolduğunu görmek; çok sayıda çocuğunuz olacağına…

(Kadınlar için) güvercingörmek; evleneceğinize ve kız çocukları dünyaya getireceğinize…

Gösteri güvercini görmek;boş işlere…

Evcil güvercin görmek; haksızlığaişarettir.

» ÇağdaşUlema: Güvercin sesi duymak; iyi bir nasihat işiteceğinize ve bu nasihate uymanızgerektiğine işarettir.

 

 

 

H

 

 

 


Diyanet Ruya : Kirmânî'nin yorumuna göre: Rüyada güvercin görülmesi kadın olsun erkek olsun eşle yorumlanır. Bir kimseye rüyasında güvercin hediye edildiğini görmesi; o kimsenin uzak bir yerden iyi bir haber alacağına, kişinin rüyasında bir güvercine kurşun attığını görmesi; o kimsenin birisine iftira edeceğine, kişinin rüyasında birisine güvercin eti gönderdiğini görmesi; o kimsenin eline çok mal ve para geçeceğine yorumlanır. Rüyanızda size bir siyah güvercin geldiğini görmeniz; eğer gurbette adamınız varsa onun geleceğine veya evinize bir misafirin şeref vereceğine, rüyanızda bir şehir güvercini avladığınızı görmeniz; bir kadın yüzünden dile düşeceğinize, rüyanızda bir beyaz güvercin avladığınızı görmeniz; mutlu olacağınıza, rüyanızda başınıza, omzunuza veya ensenize bir güvercin konduğunu görmeniz; iyi ve bilgili bir kimse olduğunuza delalet eder. Kişinin rüyasında birçok güvercinleri olduğunu görmesi; bir kuruma başkan olacağına, kişinin rüyasında evinden bir güvercinin uçup gittiğini görmesi; o kimsenin karısından (kocasından) boşanacağına işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Vekakar ve cefakar kadına, güvenilir elçiye, sadık dost ve sevgiliye, Güvercini uçarken görmek uzaktan gelecek habere, isteklerinin Allah Teala tarafından yerine getirilmesine, Hangi şekil ve durumda görülürse görülsün, güvercin sevinç ve mutluluğa delallet eder. Evinde güvercin gören bekar erkek, mizacına uygun, ahlaklı ve güzel bir kızla evlenir.


Seyyid Süleyman : Kirmani demiştir ki: Rüyada güvercin görmek; eş veya cariyeyle tabir olunur. Kendisine bir güvercin hediye edildiğini gören, uzak bir yerden fayda ve hayır görerek sevinir. Güvercine kurşun atan, bir kadına iftira eder. Güvercin eti bulanın eline mal geçer. Güvercin yavruları, bekar kızlara yahut evlada delalettir. Rüyasında kendisine bir güvercinin uçup geldiğini gören, uzak bir yerden hayırlı haber alır. Beyaz güvercin görmek çok iyidir. Siyah güvercin misafire veya gurbetteki yakına kavuşmağa delalettir. Sehir güvercinini avlamakta bir mahzur yoktur.
Başa, omuza veya enseye konan güvercin; rüya sahibinin amelidir. Bu rüya, güvercinin güzelliği yahut çirkinliğine göre yorumlanır. Birçok güvercine sahip olan, bir kavme reis olur.
Bazı tabircilere göre, güvercin tutanın, bir kızı olur. Hayvan ehil değilse; rüya evlilik habercisidir. Evinden bir güvercinin uçup gittiğini gören, karısını boşar veya akraba kadınlarından ayrılır. Hanesinin saçağına, ağacına, penceresinin önüne güvercin konduğunu görmek; misafire işarettir. Birçok güvercinlerin evine geldiğini görenin; aile efradı, akrabaları ve misafirleri çok olur.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Yerli güvercini hile yaparak avlayan, kadınları aldatır. Güvercinle oynayan, batılla meşgul olur. Rüyada görülecek en iyi güvercin, yeşil renkli olanıdır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna