Rüyada Gümüş Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Gümüş Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Gümüş Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Gümüş görmek ile alakali tabirler, Rüyada Gümüş görmek ne anlama gelir? Rüyada Gümüş nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Gümüş dini rüya tabirlerinde Gümüş anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Gümüş görmenin dört tabiri vardır:

1-Kadın

2-Evlat

3-Mal

4-Geçim.

» AllameMeclisî: Gümüş görmek; elinize bir gayrimenkul geçeceğine ve sevineceğinize…

Kırık gümüşgörmek; az da olsa musibet göreceğinize…

Gümüş paragörmek; bahtınızın açık olacağına, gelir elde edeceğinize ve saygınlıkkazanacağınıza işarettir.

» Müellif:Bir yerden gümüş çıkardığınızı görmek; kendi şehrinizden bir bayanla evleneceğinize…

Bir gümüş madeni yatağındangümüş bulduğunuzu görmek; bulduğunuz gümüş miktarınca mal elde edeceğinizeişarettir.

» İbn-i Sîrîn: Rüyada gümüş gören birçok kimse,gerçek hayatta da gümüş görür veya bulur.

» CabirMağribî: Bir gümüş dirheme sahip olduğunuzu görmek; güzel bir çocuğunuzolacağına işarettir.

» Kirmanî:Herhangi bir hasarı olmayan gümüş (para veya takı) görmek; doğru haberişiteceğinize...

Yıpranmış veya kırık gümüş görmek; yalan haber işiteceğinize…

Cebinizde gümüş olduğunugörmek; yanınıza bir emanet bırakılacağına…

Kendinize ait gümüş kâse,ibrik veya leğen görmek; bol miktarda mal elde edeceğinize…

Sayısız gümüş bulmak; definebulacağınıza işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyanızda külçe veya para halinde gümüş veya gümüşten yapılmış eşya görmeniz; ferah ve sevince kavuşacağınıza, bir yoruma göre de rüya sahibinin uyanıklık halinde eline gümüş geçeceğine işaret eder. Kirmânî'nin yorumuna göre: Rüyada sağlam gümüş görülmesi; sağlam ve doğru habere, kırık gümüş görülmesi ise yalan habere ve düşmanlığa işaret sayılır. Kişinin rüyasında gümüş bulduğunu veya kendisine gümüş verildiğini görmesi; o erkeğin o yerden bir kadınla veya o kadının o yerden bir erkekle evleneceğine işaretle tabir olunmaktadır. Bir kimsenin rüyasında bir madeni ocağına girdiğini görmesi; o kimsenin hanımının kendisine fenalık yapacağına, kişinin rüyasında birçok gümüş bulduğunu görmesi; o kimsenin define (gömü) bulacağına delalet eder. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Rüyanızda bir parça gümüşünüzün olduğunu görmeniz; bir hanım alacağınıza, rüyanızda madeninden gümüş çıkardığınızı görmeniz; hanımınızın hilesine uğrayacağınıza ve dolayısıyla halkın diline düşeceğinize, rüyanızda size bir külçe gümüş hediye edildiğini görmeniz; bolluğa erip mutlu olacağınıza delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Gümüş erkek için asalet ve ahlak güzelliğine, kadın için süs ve bezeğe, Gümüş kaptan yemek ve içmek, gümüş işya kullanmak yahut bunların ticaretini yapmak cennete girmeyi gerektiren iş ve amellere, Eyer, süngü, mızrak vs. gibi aletlerin gümüş süsleri düşşmanı ve hasetçiyi kahretmeye, Gümüş para zikir ve tesbihe, gebe kadın için çocuğa, güzel ve etkili söze, ilim ve mala delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Sikke.)


Seyyid Süleyman : Rüyada herhangi bir biçimde gümüş görmek; ferah ve sevinçtir. Rüya sahibinin eline gümüş geçer. Bir kavle göre, üzüntüye işarettir. Bu rüya, görenin haline göre yorumlanır.
Kirmani demiştir ki: Sağlam gümüş; doğru habere, kırık gümüş; yanlış habere delalet eder. Kap içinde gümüş görene, bir emanet verilir. Bir parça gümüş bulan veya hediye edilen; o civardan bir kadınla evlenir. Gümüş madenine giren; karısının hilesiyle karşılaşır. Birçok gümüş bulan; define çıkarır.
Ebu Said'ül Vaaz, bu rüyanın yorumunun ihtilaflı olduğunu söylüyor. Bazı tabirciler için gümüş; iyi değildir. Bir kısmı ise, bunu iyi saymışlar ve malla yorumlamışlardır. Herhangi bir sebeple gümüşe malik olan; güzel bir cariye alır. Gümüşü madeninden çıkaran; karısının oyununa gelir ve halkın diline düşer. Kendisine bir külçe gümüş hediye edilen; itibar ve makam sahibi olur. (Ayrıca Bkz. Altın kap)

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna