Rüyada Gölge Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Gölge Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Gölge Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Gölge görmek ile alakali tabirler, Rüyada Gölge görmek ne anlama gelir? Rüyada Gölge nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Gölge dini rüya tabirlerinde Gölge anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Gölgede oturmanın beş tabiri vardır:

1-Büyüklük

2-Görkem

3-Sığınak

4-Menfaat

5-Ölüm.

» İbn-i Sîrîn: Gölge, büyüklük ve görkemdemektir.

Duvar gölgesi; geçimkonusunda size yardımcı olacak ve sayesinde izzet kazanacağız kimseye…

Ağaç gölgesi;hizmetinizde çalışan işçilerin sizden rahatlık ve kolaylık göreceğine…

Dikenli ve meyvesiz ağaçgölgesi; müfsit, pervasız ve dinsiz kişiye veya ecelinizin yaklaştığınaişarettir. "Rabbinin gölgeyi nasıl uzattığını görmedin mi? Eğerdileseydi, onu elbet hareketsiz kılardı."[109]

» ÇağdaşUlema: Eşyaların gölgelerini görmek; birtakım hayalî tehlikelerden dolayıkorku ve endişe içinde olacağınıza…

Sıcak hava nedeniyle gölgelibir yere geçmek veya orada bulunmak; rahatsız edici bir durumlakarşılaşacağınıza işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada gölge görülmesi; genel olarak heybet ve ciddiyetle tabir edilir. Rüyanızda bir dağın gölgesini görmeniz ve altında bulunmanız; bir devlet büyüğünün himayesi altında bulunduğunuza, rüyanızda bir dağ gölgesi altına girdiğinizi görmeniz; sizin mutluluğa ve ihsana erişeceğinize işaret eder. Rüyanızda herhangi bir gölgeden çıktığınızı görmeniz; elinizdeki işinizi kaybedeceğinize, rüyanızda köşk ve duvar gölgesi görmeniz; büyük bir adam tarafından himaye edileceğinize, rüyanızda bir ağaç gölgesi görmeniz; zengin ve cömert birisi tarafından rahata kavuşturulacağınıza, rüyanızda bir ağacın gölgesine sığındığınızı görmeniz; iyi bir insana sığınıp ondan iyilik göreceğinize yorumlanır. Kirmânî'nin yorumuna göre: Rüyanızda bir yıkık yerde gölgede oturduğunuzu görmeniz; ecelinizin yaklaştığına, rüyanızda bir çadır veya bir hayvan gölgesinde bulunduğunuzu görmeniz; devlet tarafından bir haber alacağınıza ve menfaat göreceğinize işaretle tabir olunmaktadır.


İhya Rüya Tabirleri : Hayatta iz bırakan değerli insanlara, sultan ve yöneticiye, Kadının gördüğü gölge kocasına, İnsanın kendi gölgesi dünyasına ve durumuna, Yazın gölgesi sevinç ve refaha, Güneşte yanıp, gölgeye gelerek oraya oturmak kederden kurtulmaya; gölgede otururken üüşüyüp, güneşe giderek ısınmak yoksulluktan kurtulmaya, Kış güneşinin gölgesi kısa süren mutluluk ve sevince delalet eder.


Seyyid Süleyman : Gölgelik; himmeti büyük, emri ve sözü her yerde geçerli, buyruğundakilere hakim dindar, meşhur ve adil bir idareciyle tabir olunur.
Rüyasında kendisi için bir gölgelik kurulduğunu gören; layıksa büyük itibar ve makam sahibi olur. Sahrada büyük bir gölgelik kurulduğunu gören; bu gölgeliğin sahibini tanımıyorsa, yolculuğa çıkar. Tanıyorsa, rüya o şahsa aittir. Sayeban denilen bu çadır ve gölgelikler ancak büyükler için kurulduğundan, rüya izzet ve mevki ile yorumlanır.
Bir dağın gölgesinde bulunmak; devlet idarecisi saye-sinde makama kavuşmaktır. Gölgeden çıktığını gören rütbesini kaybeder. Köşk ve duvar gölgesi; kıymetli bir zat vasıtasıyla ulaşılacak mevkidir. Ağaç gölgesi; cömert bir adam sayesinde rahata kavuşmaktır. Bir ağacın gölgesine sığınan, böyle bir adamdan yardım alır. Ondan lutuf görür. Gölge rüyası heybet, vakar ve mertebedir.
Kirmani demiştir ki: Bir harabenin gölgesinde oturanın eceli yakındır. Çadır ve hayvan gölgesi hükumet eliyle hayır ve menfaate kavuşmaktır.
Güneşten rahatsız olarak gölgeye sığınan; üzüntüden, gölgede üşüdüğü için güneşe çıkarak ısınan; fakirlikten kurtulur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna