Rüyada Fil Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Fil Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Fil Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Fil görmek ile alakali tabirler, Rüyada Fil görmek ne anlama gelir? Rüyada Fil nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Fil dini rüya tabirlerinde Fil anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada fil görmenin altı tabirivardır:

1-Söz sahibiyabancı kimse

2-Hizmetkâr

3-Hilekâr kimse

4-Kuvvet ve ihtişam sahibi kimse

5-Kıskanç kimse

6-Zalim.

» Allame Meclisî: Çıplak fil görmek; evlenmek istediğiniz kadına…

Fili ele geçirdiğinizigörmek; aynı kadını elde edeceğinize…

Fille cinsel ilişkiyegirdiğinizi görmek; eşinizi boşayacağınıza…

Fil derisi, fil eti, fil sütü ve fildişi görmek; mal elde edeceğinize…

Dişi fil görmek; kötü birkadından kaçınacağınıza…

File bindiğinizi görmek;yönetici olacağınıza…

Filden düştüğünüzü görmek;makamınızda düşüş olacağına…

Fili uzaktan görmek; birtüccarlarla aşina olacağınıza…

Fil yavrusu görmek; hükümetişinde yer alacağınıza…

Fil pisliği görmek;görevinizden azledileceğinize ve tekrar başka bir makama atanacağınıza işarettir.

» İbn-i Sîrîn: File bindiğinizi görmek;kötü bir kadınla evleneceğinize…

Aynı rüyayı gündüz vakti görmek; eşinizi boşayacağınıza işarettir.

» Kirmanî: Bir savaş sırasında filebindiğinizi görmek; büyük bir düşmanı mağlup edeceğinize…

File bindiğinizi ve üzerindendüştüğünüzü görmek; içinden çıkılamaz bir belayla karşı karşıyakalacağınıza işarettir.

» Cabir Mağribî: Bir şeyi seyredebilmekiçin filin üzerine çıktığınızı görmek; kabilenizden olmayan yabancı bir kadınlaevleneceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada fil görülmesi değişik şekillerde tabir olunur. İbn-î Sîrîn'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında geceleyin bir file bindiğini görmesi; o kimsenin evleneceğine, gündüzleyin bindiğini görmesi; o kimsenin hanımını boşayacağına, bir başka tabire göre de her ne zaman olursa olsun, file binmek iyiye alâmettir. Bir kimsenin rüyasında bir fili yüklediğini görmesi; o kimsenin başına büyük bir iş geçeceğine, kişinin rüyasında bir filin ayağı ile o kimsenin başına basarak öldürdüğünü görmesi; o kimsenin bir musibete maruz kalacağına delalet eder. Rüyanızda iki başlı bir file bindiğinizi görmeniz; halen çalıştığınız işinizden çıkarak başka bir işe gireceğinize işaret eder. Kirmânî'nin yorumuna göre: Rüyada fil görülmesi; devlet büyüğü ile, file binildiğinin görülmesi; mevki ile tabir olunur. Kişinin rüyasında bir savaş sırasında bir file bindiğini görmesi; o kimsenin çok kuvvetli ve büyük bir düşmanı ortadan kaldıracağına, rüyasında bir filden düştüğünü görmesi; o kimsenin belâ ve musibete maruz kalacağına yorumlanır. Câbirul-Mağribî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında gezmek maksadıyla çıplak bir file bindiğini görmesi; o kimsenin bir kadınla evleneceğine, kişinin rüyasında bir filin bir mahalleden başka bir mahalleye gittiğini görmesi; o ülkede devlet yönetiminin değişeceğine, kişinin rüyasında bir filin kendisini ayağının altına aldığını görmesi; o kimsenin devlet başkanından bir kötülük göreceğine işaretle tabir olunur. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Rüyanızda bir file bindiğinizi görmeniz; sizin doğruluktan ayrıldığınıza, bir yoruma göre de kötü isim yaptığınıza delalet eder. Bir kişinin rüyasında üzerinde davul ve zurna bulunan bir filin kendisine doğru geldiğini ve ona bindiğini görmesi; o kimsenin büyük bir mevkiye geleceğine, kişinin rüyasında iki filin birbiri ile kavga ettiklerini görmesi; iki büyük devlet başkanının birbirleriyle vuruşacaklarına, kişinin rüyasında bir filin kendisiyle konuştuğunu görmesi kimsenin büyük birisiyle konuşacağına yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Dünyalığı ile mağrur, kaba yaratılışlı kimseye, Filin hortumuyla savrulduğunu görmek görevden uzaklaştırılmaya yahut vefata, Onun hortumundan bir şey çıkarma yahut onu sağmak, idare edenler tarafından gelecek helal kazanca, File binmek ehli olan için memmuriyete, Çıplak file binmek evlenmeye, Fil yabancı devlet reisine, haset eden kimseye, düşmanlık ve nefrete, Fil terbiyecisi, gençlere her türlü bilgi ve beceri öğreten sanat ehli, usta bir kimseye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin Rahmetullah demiştir ki: Rüyasında gece file binen; evlenir. Gündüz file bindiğini gören; eşini boşar veya cariyesini satar. Bir rivayete göre, ne vakit olursa olsun file binmek; izzet ve makamdır. Bir fili yüklendiğini gören; büyük bir vazifeye gelir. Fil öldüren; bir zatı öldürür veya öldürülmesine sebep olur yahut bir kale fethedilir. Filin ayağını başın üstüne koyup, kendini öldürdüğünü gören; bela ve musibete uğrar. Iki başlı bir file binen; o bölge idarecisinin hizmetinden ayrılır, başkasına hizmet eder. Başka bir görüşe göre, elindeki işi ve ni'meti terkederek, yeni bir işe başlar, rızkını buradan temin eder.
Kirmani şöyle diyor: Rüyada fil, sultanla binmek; makam ve itibarla tabir olunur. Derisi, eti, kemiği, diğer organları mal ve ni'mete işarettir. Harpte bir file binmiş olduğunu gören; kuvvetli ve büyük bir düşmanı kahreder. Fakat, başka bir tabire göre, düşmana mağlup olur. Filden düşmek; bela ve musibettir. Savaşta filin düşüp öldüğünü görmek; o bölge padişahının veya hakiminin ölümünü haber verir.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Rüyasında gezmek için çıplak file bindiğini gören, bir kadınla evlenir. Filin, bir beldeden bir beldeye dolaştığını görmek; o memleketteki hükümdarın değişeceğine delalettir. Bir filin kendisini ayağı altına aldığını gören; sultanın veya yardımcılarının zulmüne uğrar.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna