Rüyada Fıstık Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Fıstık Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Fıstık Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Fıstık görmek ile alakali tabirler, Rüyada Fıstık görmek ne anlama gelir? Rüyada Fıstık nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Fıstık dini rüya tabirlerinde Fıstık anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Fıstık; mal ve muratdemektir.

Bir miktar fıstık içine sahipolduğunuzu görmek; sahip olduğunuz fıstık miktarınca cimrilik göreceğinizeişarettir.


İhya Rüya Tabirleri : İkramı bol, hayırsever bir kimseye, Fıstık yemek kolaylıkla elde edilen rızka yahut hamile kadının doğurmasına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Çerez.)


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin'e göre, rüyada fıstık içi görmek; mal ve ni'mete delalet eder. Rüyasında fıstık içi aldığını, birinin verdiği ve bunu yediğini gören, o kadar mal ve ni'mete kavuşur.
Kirmani demiştir ki: Bir fıstık bulan yahut başka birinin kendisine fıstık verdiğini gören, cimri ve tamahkar bir adamdan hayır görür, ondan menfaat sağlar. Eğer fıstık çürük ve acı ise, böyle hasis bir adam yüzünden sıkıntı çeker.
Cabir'ül Mağribi şöyle diyor: Rüyasında birisinin kendisine verdiği fıstığı yiyen, o nispette mala nail olur. Fakat, fıstık acı ve çürükse; mal haramdır.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Rüyada fıstık, afiyetle yenilecek mala delalettir. Fıstığı kırmak ise, kazanılacak, toplanılacak mala işarettir. Dolayısıyle bu her yönüyle iyi bir rüyadır.
Fıstık ağacı; güzel yüzlü, zarif, halkla münasebeti seven cömert bir adama yahutta zengin, kuvvetli, biraz cimri ama, dostlarına lüzumunda ihsanda bulunan bir şahsa delalettir.


MollaCami Tabiri : Rüyada fıstık ağacı görmek, cömert ve iyilik sahibi bir adama işaret eder.Fıstık, külfetsiz meydana gelen bir maldır. Bundan dolayı rüyada fıstık yediğini gören kimse, kolaylıkla elde edilen bir mal yer.Yeşil fıstık, meşakkattir. Kuruşu, kötülük ve düşmanlıktır. Fıstığın tuzlu ve açışı, karadan ve denizden kolaylıkhia erişilecek bir rızıktır.Bazen de fıstık, hamile kadının yakında doğuracağına işaret eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna