Rüyada Fare Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Fare Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Fare Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Fare görmek ile alakali tabirler, Rüyada Fare görmek ne anlama gelir? Rüyada Fare nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Fare dini rüya tabirlerinde Fare anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » AllameMeclisî: Fare, kötüye…

Fare görmek;başınıza kötü bir iş geleceğine…

Fare yavrusugörmek; kötü bir kadınla karşılaşacağınıza…

Çok sayıdafare görmek; ömrünüzün uzun olacağına…

Fareyleoynamak; dünyaya meyledeceğinize işarettir.

» Müellif:Fare; dış görünümü iffetli, gerçekte ise fesat ehli biri olan kadına…

Fareyakaladığınızı görmek; aynı özellikte bir bayanla evleneceğinize…

Birbirinebenzer çok sayıda farenin evinizde toplandığını görmek; gördüğünüz faremiktarınca evinize bayan misafir geleceğine işarettir.

» Kirmanî:Burnunuz, kulağınız veya makatınızdan fare çıktığını görmek; kötü bir kızçocuğunuzun olacağına…

Ağzınızdanfare çıktığını görmek; erkek çocuğunuz olacağına işarettir.

» CabirMağribî: Tabir bakımından ev faresiyle çöl faresinin tabiri aynıdır.

Yatağınızdabir fare olduğunu görmek; bir kadınla gayrimeşru ilişki içinde olacağınıza…

Fare etiyemek; fesat ehli bir kadının malını yiyeceğinize işarettir.

» ÇağdaşUlema: Bir farenin etrafta serbestçe gezindiğini görmek; öfke veya soruna…

Fare sesiduymak; bir tehlikeyle karşılaşacağınıza ve dikkatli olmanız gerektiğine…

Fareyakalamak; bir olayın ardından bahtınızın açılacağına…

Bir farenin kapana düştüğünü görmek; bir sorun yaşayacağınıza…

Çok sayıdabeyaz fare görmek; bir konu hakkında boş yere endişe edeceğinize…

Kör faregörmek; başkaları tarafından önemsenmeyeceğinize...

Kör fareöldürmek; bir hata işleyeceğinize veya bir hataya kurban gideceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada fare görülmesi genel olarak kötü ahlâklı bir kadına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir kapanda fare yakaladığını görmesi; o kimsenin hile ile bir kadını kandırarak onunla evleneceğine, kişinin rüyasında farelerin zararlı bir şey yaptıklarını görmesi; o kimsenin hem ömrünün ve hem de malının eksileceğine delaletle tabir olunur. Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında burnundan fare çıktığını görmesi; o kimsenin ahlâksız bir kızının olacağına, bir yoruma göre de akrabasından bir kadının kötü yola düşeceğine yorumlanır. Rüyanızda boğazınızdan bir farenin çıktığını görmeniz; ahlâksız bir çocuğunuzun olacağına, rüyanızda kuyruğu kopmuş veya kesilmiş bir fare görmeniz; ahlâksız bir kadına işaret eder. Rüyada görülen beyaz ve siyah fareler gündüz ve geceye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında farenin kendi elbisesini kestiğini görmesi; o kimsenin geçmiş ömrünü haber vermesine, bir kimsenin rüyasında bir farenin bir şeyi deldiğini görmesi; ev soyan bir hırsıza yani rüya sahibinin evinin soyulmasının muhtemel olduğuna ve bundan dolayı da o kimsenin dikkatli olması gerektiğine işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Fesatçı bir kadına veya hırsıza, korkak ve aşağılık kimseye, Evde dolaşan çok fare rızka, ucuzluk ve bolluğa, Fare avlamak kötü huylu bir kadınla ilişki kurmaya, Farenin kediyle sıkı fıfkı ve dost olduğunu görmek gösteriş ve nifaka, Fare deliği bid'at işşlemeye, insanı istikametten alıkoyan görüş ve düşüncelere reğbet etmeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bu rüya, içi dışı pis bir kadınla tabir edilir. Sayet hayvan, farelere mahsus bir renkte değilse; aynı yorum, erkek için geçerlidir. Kapan kurarak fare tuttuğunu gören, bir kadını hile yaparak kandırır ve onunla evlenir. Aynı renkte çok sayıda fare, kadınların toplanmasına delalet eder. Tabirci bu rüyayı, sahibinin hal ve şanını, yaptığı işlerin iyi ve kötü yönlerini göz önüne alarak yorumla-malıdır. Rüyada yeni bir mahalde, muhtelif renkte fareler görmek; uzun ömre işarettir. Lakin eski bir mekanda fareler gören, kısa zaman sonra vefat eder. Farelerin, zararlı bir iş yaptıklarını görenin işlerinde ve malında eksiklik olur.
Kirmani demiştir ki: Rüyasında burnundan, üreme organından veya dizinden fare çıktığını görenin, günahkar bir kızı olur. Bir rivayete göre akrabalarından bir kadın fahişedir. Boğazından fare çıkanın, evladı ahlaksızdır.
Cabir'ül Mağribi'ye göre, evini harap ve kır fareleriyle dolu olduğunu görenin eşyaları, hırsız tarafından çalınır. Bir mahalde fare derisi görmek, zarar ve fesada işarettir.
Ismail El'Eş'as şöyle diyor: Rüyada kuyruğu kopmuş veya kesilmiş fare, kötü asıllı bir kadındır. Fareye taşla vuran, bir kadını kötü ahlaklı olmakla itham eder. Ok yahut tüfekle vuran, mektup yazarak bir kadınla münasebet kurmaya çalışır. Yatağında fare görenin, ahlaksız bir kadınla alakası olur. Fare eti, fahişe bir kadının malına delalet eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen fare, fesadçı bir kadına işaret eder.Çok fare, rızka işaret eder. Rüyada evinde farelerin oynaştığını gören kimsenin rızkı çok olur.Bir kimse fareyi yerinden çıktığını görse o yerde nimet ve bereket az olur.Farelerin, evinde oynadığını gören kimse, o sene içinde ucuzluk ve bolluğa erişir.Bir kimse gündüz uykusunda farenin durmadan gezindiğini görse, rüya sahibinin ömrünün uzunluğuna işaret eder.Bir kimsenin rüyada bir farenin bir şeyi deldiğini görmesi, ev soyan bir hırsıza işaret eder.Bir kimse kendisini fare avladığını veya ona sahip olduğunu görse, yine içi bozuk bir kadına işaret eder.Bazı tabirciler, fareler, ev halkı ve çoluk çocuktur, dediler.Fareye ok veya taş attığım gören kimse, kötü bir kadının gıybetini yapar veya kötü bir şey hakkında onunla muhabbette bulunur.Bir fareyi avladığını gören kimse, bir kadına hile eder veya onunla bir yerde yatar.Bir kimse rüyada harap bir yerde veya bir kuyuda beyaz ve siyah olmaküzere çokça fare görmesi, o kimsenin ömrünün noksanlığına işaret eder.Bir kimse evinde birçok farelerin olduğunu görse,o kimsenin evine kendilerinde asla hayır olmayan kadınlann girmesine işaret eder.Bir kimse kendi elbisesinde veya yatağında bir fare görse, işlerine kansan hayırsız bir kadına işaret eder. Bir kimse bir fare derisine rastladığını görse,o kimseye kötü bir kadından eline az bir mal geçer.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna