Rüyada Dükkan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Dükkan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Dükkan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Dükkan görmek ile alakali tabirler, Rüyada Dükkan görmek ne anlama gelir? Rüyada Dükkan nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Dükkan dini rüya tabirlerinde Dükkan anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » Çağdaş Ulema:Dükkân sahibi olmak; zahmet ve sıkıntıya…

Eşyası bol bir dükkânınyanından geçmek; iyi bir fırsatı elinizden kaçıracağınıza...

Eşyası bol bir dükkânda bulunmak; maddî gelir elde edeceğinize…

Eşyası bol bir dükkândandışarı çıkmak; maddî zararla karşılaşacağınıza…

Boş bir dükkânın sahibi olmak;üzüntü ve kedere…

Boş bir dükkâna girmek;ümitsizliğe…

Boş bir dükkândan çıkmak; geleceğiolmayan bir işten vazgeçeceğinize...

Boş bir dükkânın yanındangeçmek; karşılaşacağınız bir sorun veya zarardan kurtulacağınıza işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada dükkân görülmesinin değişik tabirleri vardır Kişinin rüyasında dükkân görmesi; o kişinin geçimine ve evleneceği kadına yorumlandığı gibi, malına, çocuğuna ve hayatına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında dükkânının yıkıldığını görmesi; hanımını boşayacağına veya çocuğu hasta ise, çocuğunun öleceğine, ya da malının elinden çıkacağına delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Kişinin malı, dünyalığı, eşi ve çocuklarına, Güzel görünümlü dekkan mutlu hayata, bekarın evlenmesine, Dükkanda oturmak hayra ermeye, Mağaza, dükkan ve süpermarketler kişinin geçimi ya da evleneceği hanımına; onlarda görülen hoş olmayan durumlar, geçim vve aile hayatında gözlenecek olumsuzluklara delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüya aleminde dükkan görmek; yedi şekilde tabir olunur. Bunlar: Zevce, hayır, kesatlık, maişet, rütbe, fayda ve işlerde kolaylıktır. Rüyasında başka birinin dükkanına, sahibinin rızası olmaksızın oturduğunu gören; başkalarının hanımlarına göz dikerek harama yönelir.
Cafer-i Sadık (R.A.) demiştir ki: Dükkan rüyası altı türlü tabir olunur. Zevce, güzel maişet, şeref ve itibar, iyi ve makbul işler, büyük makam ve zafer.
Kirmani'ye göre, rüyasında bir dükkanda oturduğunu gören; hayır ve menfaat görür. Dükkanının üzerine yıkıldığını veya orada fena bir hadisenin meydana geldiğini görmek; musibete, işlerde müşkülata, zahmete, ticarette kesada, geçimde darlığa delalet eder. Bir dükkanda oturan, eğer ehil ve layıksa; bir mevkie gelir. Dükkan ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Ölüler için eşya satılan dükkan itibar ve yüksek mertebe kazanılan yerdir. Sucu dükkanı ileri gelenlerin hayır ve rızkının hasıl olduğu mahal ile tefsir edilir. Dükkanın harap olduğunu veyahut eşyasının çalındığını görenin başına fena bir iş gelip zarara duçar olur. Büyük bir hasara uğrar.
Abdulgani'en Nablusi rahmetullah buyuruyor ki: Rüyada dükkan görmek ve dükkanda oturmak; rüya sahibi ehil ve layıksa, velayet(*) makam, şeref, rütbe ve ni'mete nail olmakla tabir olunur. Eğer rüyayı gören ehil değilse, geniş geçim imkanlarına, hayra ve berekete kavuşur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna