Rüyada Dut Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Dut Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Dut Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Dut görmek ile alakali tabirler, Rüyada Dut görmek ne anlama gelir? Rüyada Dut nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Dut dini rüya tabirlerinde Dut anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada dut görmenin üç tabirivardır:

1-Mal

2-Menfaat

3-Kadın yüzünden çekişme.

» İbn-i Sîrîn: Dut mevsiminde tatlı dutyemek; yediğiniz miktar kadar kendi kazancınızdan menfaat elde edeceğinize…

Aynı rüyayıdutların olgunlaştığı mevsimde görmek; daha fazla kazanç elde edeceğinize…

Mevsimi dışında dutyediğinizi görmek; üzüntü ve sıkıntıya işaret eder.

» Kirmanî: Tatlı dut yemek, cömert birkişiden cömertlik göreceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Tüccar bir kimsenin rüyasında mevsiminde beyaz dut yediğini görmesi; o tüccarın para kazanacağına, memur bir kimsenin rüyasında mevsiminde beyaz dut yemesi; o memurun maaşının artacağına, rüya sahibi hasta ise şifa bulacağına veya çocuğu olacağına, mevsimi dışında dut yediğinin görülmesi; keder, sıkıntıya işaret eder. Bir kimsenin rüyasında siyah dut görmesi; o kimsenin kârının ve menfaatinin artacağına, mevsimsiz siyah dut yenilmesi veya görülmesi; evde geçimsizliğe yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Dut yemek bereketli ve bol kazanca, güzel itikada, dindarlığa ve beden sıhhatine, Dut ağacı mal ve evlad sahibi kimselere, bu ağaca çıkmak varlıklı ve salih bir kimseden iyilik görmeye, Dut yaprağı elbiseye yahut zikir ehli insana delalet eder.


Seyyid Süleyman : Mevsiminde beyaz dut yediğini gören; ticaret yoluyla kazanç sağlar. Mevsimi dışında beyaz dut yiyen; gaile ve hüzne duçar olur. Dutun rengi sarıya çalıyorsa; hafif bir hastalık işaretidir. Bir rivayete göre, tatlı dut yemek; mevsiminde olsun olmasın rızk teminine delalet eder. Dutun ekşi olması ise, üzüntüye işarettir.
Kirmani demiştir ki: Rüyasında beyaz ve tatlı dut yediğini gören, çok cömert bir insandan fayda görür. Siyah dut görmek, bilhassa yemek; gaile ve üzüntüdür.
Cafer-i Sadık (R.A.): Siyah dut görmek: "Ticaretten kar etmek, bu sayede mal ve menfaat sağlamaktır" diyor. Yine Cafer-i Sadık'a göre, rüya sahibi karısıyla ağız münakaşası yapar. Bir tek dut gören, içinde bulunduğu işten ister hayır, ister şer olsun vazgeçer.


MollaCami Tabiri : Rüyada mevsiminde beyaz dut yemek, rüya sahibi için menfaatlı ve bol kazanca işarettir. Mevsimsiz dut yediğini gören kimse üzüntü ve kedere düşer.Dutun rengi biraz sarı çalarsa bu rüya hafif hastalığa işarettir.Kırmani demiştir ki, beyaz ve tatlı dut yiyen insan, cömert ve kerem sahibi birisi tarafından hayır ve menfaat görür.Cafer-i Sadık demiştir ki, siyah dut yemek, hanımı ile arasında münakaşa olacağına işarettir.Siyah dut, altına, beyazı gümüşe. dut ağacı mal ve evlad sahibi kimseye işarettir. Kırmızı dut, yiyen için dindar oluşuna, güzel itikadına ve bedenin sıhhatli olmasına işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna