Rüyada Deve Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Deve Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Deve Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Deve görmek ile alakali tabirler, Rüyada Deve görmek ne anlama gelir? Rüyada Deve nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Deve dini rüya tabirlerinde Deve anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Deve görmenin on tabiri vardır:

1-Yabancı hâkim

2-Emir

3-Mümin kişi

4-Sel

5-Fitne

6-Bayındırlık

7-Kadın

8-Hac

9-Nimet

10-Mal.

» İbn-i Sîrîn: Bir devenin üzerinebindiğinizi ve hızla ilerlediğinizi görmek; yolculuğa…

Deve üzerinde seyahat etmek;üzüntü ve endişeye…

Deve üzerinde yolunuzukaybettiğinizi ve doğru yönü bulamadığınızı görmek; şaşkınlığa...

Dişi deve bulmak;evlenmek istediğinize…

Deveyi yavrusuyla berabergörmek; evlenmek isteyeceğiniz kadının çocuğu olduğuna…

Huysuz deve görmek;endişe ve kaygıya…

Mest ve öfkeli deveye binmek;büyük bir şahsı alt edeceğinize…

Bir deveyle savaştığınızıgörmek; düşmanınız olan bir yabancıyla husumet edeceğinize…

Deve sürüsünü kendiarazinizde otlattığınızı görmek; herhangi bir işte söz sahibi olacağınızaveya yöre halkına hükmedeceğinize…

Deve sütü sağmak; sağdığınızsüt miktarınca nüfuz sahibi birinden mal elde edeceğinize…

Süt yerine deveden kan geldiğinigörmek; elde edeceğiniz malın haram olduğuna…

Sahip olduğunuz dişi deveninçalındığını veya kaçtığını görmek; eşinizle aranızda anlaşmazlık çıkacağınaveya ayrılacağınıza…

Dişi devenizin öldüğünügörmek; eşinizin öleceğine…

Devenizin doğurduğunu görmek;çocuklarınızın veya malınızın çoğalacağına…

Dişi deve görmek; umduğunuzşeyi elde edeceğinize…

Deve eti yemek;hastalanacağınıza işarettir.

» Kirmanî:Birinin size bol miktarda deve eti verdiğini görmek; aldığınız et kadar malelde edeceğinize…

Deveyi kurbankestiğini ve etini halk arasında paylaştırdığınızı görmek; büyük bir şahsınorada kurban olacağına veya öleceğine...

Sahibi belli olmayan bir deveninardınız sıra geldiğini görmek; şaşkınlığa…

Bir deveyi ehlileştirmek;düşmanınızı dize getireceğinize…

Devesürülerinin bir yerde toplandıklarını görmek; o yerde düşmanlarıntoplandığına veya çıkacak bir sel baskınının yıkıma neden olacağına veyahut dao bölgede hastalığın baş göstereceğine işarettir. Aynı develerin üzerindebuğday veya arpa yükü olduğunu görmek, orada toplanan düşmanların yöreahalisine faydaları dokunacağına işarettir.

» Cabir:Bir yaşındaki devenin üzerine binmek; üzüntüye...

Deveninbedeninde kan olduğunu ve daha sonra bu kanın yok olduğunu görmek; gördüğünüzkan miktarınca saadet ve dünya malı kazanacağınıza…

Deveninyularından tutup çekmek; itaatkâr biriyle aranızda husumet olacağına…

Çölde çoksayıda deve bulmak; çöl adamları üzerinde egemenlik kurup onlara liderlikedeceğinize…

İki devebulmak; mal elde edeceğinize…

Başkasının size deveverdiğini görmek; değeri ve miktarı kadar birinden fayda elde edeceğinize…

Bir topluluğun deveyi öldürdüğünü ve etinipaylaştıklarını görmek; o yöredezengin bir kişinin öleceğine ve malını aralarında miras yoluyla paylaştıracaklarınaişarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada görülen erkek deve, üzüntüdür. Bir kimse arap devesi veya başka develerden doğmuş bir deveye bindiğini ve devenin de kendisine itaat ettiğini görse o kimsenin, arap olmayan birisi tarafından ihtiyacı görülür. Bindiği deve halis arap devesi ise hacca gider. Eğer yolda deveden inse hasta olur, yahut yolculuğu kendisi için çabuk olur. Sonra hastalığından kurtulur ve maksadına kolaylıkla erişir. Devenin kendisine hamle yaptığmı gören kimseye üzüntü yahut hastalık gelir, yahut akılsız bir adam tarafından düşmanlığa uğrar.
Erkek bir devenin kendisine zahmet verdiğini gören kimse o zahmet miktarınca bir düşman tarafından üzüntü ve kedere girer. Erkek devenin yularından tutup bilinen bir yola sevk ettiğini gören kimse bir adamı sapıklıktan doğru yola irşad eder. Bilinmeyen bir yola sevk ettiğini gören kimse, o adamı kötü yola sevk eder.^Bazan da erkek deveyi yuları ile sevk etmek, her işde kendisine itaat eden bir adamın işlerine sahip olmasına delalet eder.
Yabancı ve arap devesinden türeyen erkek deve, arap olmayan bir erkektir. Saf arabi olan deve de, arap olan bir erkeğe delalet eder. Birtakım develer satın aldığını gören kimse, kendisine itaat etmeleri için düşmanla iyi geçinir ve onlara meyleder. Onlardan birisine bindiğini görse yolculuğa çıkar. Tüyleri dökülmüş bir erkek deveye bindiğini görse düşmanına galip gelir.


İhya Rüya Tabirleri : Yolculuğa, kadri yüce bir kimseye, Deveye binmek bekar kimse için evlenmeye, evli kimse için hacca yahut rızka; devenin kendine binmesi birinden eza ve cefa görmeye, Bir şehirdeki birçok deve sel baskınına, sahrada görülen birçok deve yağmura, Deve ile uuğraşmak kavga etmeye, hastalığa, Evin önüne deve çökmesi, evde hasta varsa vefatına; Dişi devenin etiş kadın tarafından gelecek dünyalığa, onun sütü bolluk ve berekete, Develerin kavgası saltanat mücadelesine, Devenin dar bir yerden geçmesi bid'at işlemeye, Deveci vali yahut komutana, kaptana ve araç sürücüsüne delalet eder. Deve pisliği mal, deve yavrusu çocuk, deve yünü helal maldır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna