Rüyada Demir Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Demir Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Demir Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Demir görmek ile alakali tabirler, Rüyada Demir görmek ne anlama gelir? Rüyada Demir nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Demir dini rüya tabirlerinde Demir anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada demirden yapılan herhangibir şey görmek; menfaat, kuvvet, makam, zenginlik ve düşmana galip gel-mek demektir.

» Kirmanî:Taştan demir çıkartmak; karşınıza zorluk çıkacağına işaret eder. "De ki: İster taş olun, ister demir! İstersekalplerinizde tasavvur ettiğiniz hayal ötesi bir yaratık olun…"[89]

» CabirMağribî: Demirci olmadığınız halde demircilik yaptığınızı görmek; biriyledüşmanlık edeceğinize…

Demirci olduğunuz haldedemircilik yaptığınızı görmek; hayra yorulur.

» İbn-i Sîrîn: Tanıdık bir demircigörmek, hâkime işarettir.

Tanıdık olmayan bir demircigörmek; görülen demircinin konumuna göre rüya iyiye veya kötüye yorulur.

Demir ve bakır eritmek;insanların arkasından konuşmak ve gıybet etmek demektir.

» ÇağdaşUlema: Demircilik yapmak; kavga edeceğinize…

Kızarmış demir görmek;bir dostunuzdan ayrılacağınıza…

Bir demir parçasıyla dövülmek;üzüleceğinize…

Demir eritmek; sevgi vedostluk bulacağınıza…

Demir levha görmek; saygınlıkkazanacağınıza…

Demir parmaklık/ çit görmek;birtakım engellerle karşılaşacağınıza…

Demir zincir görmek;geleceğinizin belirsiz bir hal aldığına…

Demir halka görmek; birevlilik kutlamasına katılacağınıza işarettir.


Diyanet Ruya : Güç ve kuvvete, mal ve mülke; Demire istediği şekli kolaylıkla vermek; zorlukların üstesinden gelmeye, Demiri dişiyle çiğnemek; zorlu bir topluluğa zarar vermeye, Demiri ekmeğe katık yapıp yemek her halükarda başarıya, kurtuluşa ve zafer bulmaya, Demiri eritmek; halkın diline düşmeye, Demirden mamul eşya; menfaate, Demir yığını; bir kadından arzu ettiği şeye nail olmaya delalet eder. Rüyada görülen demir, onu elinde bulunduran için mal ve kuvvettir. Demiri aldığını gören kimse için de zayıflıktan ve acizlikten sonra yine kuvvettir. Demir yediğini gören kimse her yerde kurtuluş ve zafere erer. Demiri ekmekle beraber yediğini gören kimse, geçimi için halka uyar, minnet ve güçlük altına girer. Demiri, dişiyle çiğnediğini gören kimse kuvvetli bir millete zarar verir. Rüyada bir yere biriktirilmiş demir gören kimse dünya eşyasından hayra ve bir kadından arzu ettiği şeye erişir. Kendisi için demirin yumuşadığını gören kimse rızık ve genişliğe işarettir. Demir erittiğini gören kimse, kendisiyle övünebileceği bir iş görür.Demir erittiğini gören kimse, halkın diline düşer ve insanlar onun dedikodusunu yaparlar.Rüyada demirden yapılan şey insanlar için menfaat ve kuvvettir.


İhya Rüya Tabirleri : Güç ve kuvvete, mal ve mülke; Demirre istediği şekli kolaylıkla vermek zorlukların üstesinden gelmeye, Demiri dişiyle çiğnemek zorlu bir topluluğa zarar vermeye, Demiri ekmeğe katık yapıp yemek her halükarda başarıya, kurtuluşa ve zafer bulmaya, Demiri eeritmek halkın diline düşmeye, Demirden mamül eşya menfaate, Demir yığını bir kadından arzu ettiği şeye nail olmaya delalet eder


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin'e göre işlenmiş demir; hizmetçiye, işlenmemişi ise, eşya ve uzun ömre işarettir. Rüyasında demir madenini kazdığını veya taştan demir çıkardığını gören; meşakkat çeker. Demir eriten, halkın aleyhinde konuşur.
Kirmani için bu rüyanın yorumu şöyle: Rüyasında bir yerde toplu halde demir bulan, malından hayır görür. Dilediğini elde edecek güce erişir. Elindeki demirin yumuşadığını gören; büyük mülke ve bol rızka sahip olur. Demir döğen, hayret edilecek bir iş yapar.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen demir, onu elinde bulunduran için mal ve kuvvettir.Demiri aldığını gören kimse için de zayıflıktan ve acizlikten so a yine kuvvettir.Demir yediğini gören kimse her yerde kurtuluş ve zafere erer.Demiri ekmekle beraber yediğini gören kimse, geçimi için halka uyar, minnet ve güçlük altına girer.Demiri,dişiyle çiğnediğini gören kimse kuvvetli bir mıllete zarar verir.Rüyada bir yere biriktirilmiş demir gören kimse dünya eşyasından hayra ve bir kadından arzu ettiği şeye erişir.Kendisi için demirin yumuşadığını gören kimse rızık ve genişliğe işarettir.Demir erittiğini gören kimse, kendisiyle övünebileceği bir iş görür.Demir erittiğini gören kimse, halkın diline düşer ve insanlar onun dedikodusunu yaparlar.Rüyada demirden yapılan şey insanlar için menfaat ve kuvvettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna