Rüyada Delik Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Delik Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Delik Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Delik görmek ile alakali tabirler, Rüyada Delik görmek ne anlama gelir? Rüyada Delik nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Delik dini rüya tabirlerinde Delik anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Bir dağın delindiğini ve odelikten içeri girdiğinizi görmek; söz sahibi birinin sırrından haberdarolacağınıza…

Aynı delikten bir şeyçıkardığınızı görmek; çıkardığınız şeyin değerince söz sahibi kimsedenhediye alacağınıza…

Yerde bir delik açıldığınıgörmek; bir kimsenin sırrından haberdar olacağınıza…

Bedeninizde bir delikaçıldığını ve içinden kan geldiğini görmek; herhangi bir şeyden dolayızarar göreceğinize işarettir.

» CabirMağribî: Dar bir yerde delik açtığınızı görmek; Müslümanlığınızda sabitkalacağınıza…

Bir kerpici deldiğinizi görmek;bunun tersine işarettir.

Rivayet edilirki: Adamın biri Müminlerin Emiri Hz. Ali’ye (a.s) gelerek şöyle dedi:"Ey Müminlerin Emiri! Rüyamda küçük bir delikten büyük bir ineğinçıktığını gördüm. Ne kadar uğraştıysam o ineği bir daha gerigönderemedim." Bunun üzerine İmam (a.s) şöyle cevap verdi: "Rüyadagördüğün delik ağza, inek de söze işarettir. Söz ağızdan çıkarsa bir daha geridönmez."


Diyanet Ruya : Duvar vs. deliği sır araştırmaya, iş ve diğer hususlarda meydana gelen pürüzlere; Sağlam yapıları veya sert cisimleri deldiğini görmek bakire kızlara sarkıntılık yapmaya yahut ülkede gezinerek haber araştırmaya ya da ev halkının gidişatının bozulmasına, belik açmak bazen müfettişlik yapmaya, Bir evi delip içeri girmek, o evin kadınına kötülük yapmaya; Delik açmak bazen muteber eserlerden araştırma yapmaya delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Duvar vs. deliği sır araştırmaya, iş ve diğer hususlarda meydana gelen pürüzlere; Sağlam yapıları veya sert cisimleri deldiğini görmek bakire kızlara sarkıntılık yapmaya yahut ülkede gezinerek haber araştırmaya ya da ev halkının gidişatının bozulmasına, belik açmak bazen müfettişlik yapmaya, Bir evi delip eçiri girmek, o evin kadınına kötülük yapmaya; Delik açmak bazen muteber eserlerden araştırma yapmaya delalet eder.


Seyyid Süleyman : Eski devirlerde hava almak ve serinlik sağlamak için; evin damından alt katına kadar, pencere ve kapılara hava fırıldakları yerleştrilirdi. Duvarların içinden geçirilen bu hava alma sistemini görmek; ev sahibinin itimadını kazanan en yakın yardımcısı durumundaki hizmetkarla yorumlanır. Bunda meydana gelen iyi ve kötü her durum bu hizmetkara göre tabir edilir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna