Rüyada Değirmen Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Değirmen Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Değirmen Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Değirmen görmek ile alakali tabirler, Rüyada Değirmen görmek ne anlama gelir? Rüyada Değirmen nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Değirmen dini rüya tabirlerinde Değirmen anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Değirmen görmenin beş tabirivardır:

1-Hâkim

2-Reis

3-Zenginlik

4-Cesur kişi

5-Aşçı.

» Hz.Danyal (a.s): Değirmene tahıl götürüp öğütmek ve ondan un yapmak; değirmensahibinden hayır ve menfaat göreceğinize…

Değirmen taşının kırıldığınıve işin aksadığını görmek; değirmen sahibinin öleceğine…

Değirmen taşının çatladığınıveya arıza yaptığını görmek; değirmen sahibinin geçim konusunda gevşeklikgösterdiğine…

Değirmen taşının çalındığınıgörmek; değirmen sahibinin zarar göreceğine işarettir.

» AllameMeclisî: Değirmen görmek; adınızdan saygıyla söz edileceğine, birtakıminsanlardan iyilik ve mertlik göreceğinize…

Çalışır vaziyette birdeğirmen görmek; biriyle aranızda rekabet olacağına…

Değirmende çalışırkenyorulduğunuzu ve bitkin düştüğünüzü görmek; işlerinizin kötüye gideceğineişarettir.

» İbn-i Sîrîn: Değirmen görmek;gerginliğe ve savaşa…

Değirmende olmak; biriylegerginlik yaşayacağınıza…

Değirmende tahıl olmadığıhalde taşının nasıl döndüğünü görmek; yolculuğa çıkacağınıza…

Değirmen taşının kurşun,pirinç veya demirden olduğunu görmek; savaş ve savaş aletlerine…

Değirmen taşının camdanolduğunu görmek; kadınlarla gerginlik yaşayacağınıza...

Değirmenin tahıl yerine taşveya demir öğüttüğünü görmek; katı kalpli bir ortağa sahip olacağınıza, amaonun sayesinde işlerinizin düzene gireceğine işarettir.

» ÇağdaşUlema: Değirmen görmek; muhtemelen hoşunuza gidecek bir olayla karşılaşacağınıza…

Değirmeni durmuş haldegörmek; aşk ve geçim konusunda şansınızın yaver gideceğine…

Değirmenin sesini duymak;gelir vaat eden bir iş edineceğinize…

Hareket halinde olan değirmençarkı görmek; geliri çok olan bir işle meşgul olacağınıza…

Değirmen çarkının durduğunugörmek; sevdiğiniz bir kimseyle görüşeceğinize…

Kırık değirmen çarkı görmek;sevdiğiniz kimseyle görüşürken bir sorunla karşılaşacağınıza…

Değirmenin çarkına ya dapervanesine çarpmak; bir gönül olayının kötü bir şekilde sonuçlanacağınaişarettir.


Diyanet Ruya : Bütün yönleriyle hayata ve hayatın cilvelerine, Bekar erkek ve kız için evlenmeye, yoksul için zenginliğe, ailenin bütün fertleri için sıkıntı ve darlıktan kurtulmaya, Ev değirmeni dünya nimetlerine, değirmen bulunmayan evde değirmen görmek sıkıntı ve şiddete, Cami, çarşı vs. gibi yerlerde değirmen görmek savaş ve mücadeleye, Değirmende tahıl öğütmek rızık temininde kolaylık ve sürekliliğe, Su değirmeni dünya işlerinde yetkili konumdaki bir kimseye, Değirmen taşının dönmesi yolculuğa, buğdaysız dönmesi üzüntü ve şiddete, Değirmende görülen aksaklık yahut hoş olmayan durum piyasanın daralmasına, işlerin iyi gitmemesine, Değirmende öğütülen gıda maddelerinin tamamı rızka, Değirmen taşının kırılması sıkıntıda olanın bundan kurtulmasına, hapis olanın hürriyetine kavuşmasına, hastanın iyi olmasına, tehlikeden kurtulmaya yahut vefat etmeye, Değirmenin taş, toprak vs. gibi maddeler öğütmesi korku, sıkıntı ve çetinliğe, Su değirmeninde yenilmeyen her türlü şeyi öğütmek kıtlığa ve pahalılığa, insan öğütüldüğünü görmek anarşiye, fitne ve ölümlere, Değirmende kına, hatmi çiçeği, çöğenotu, acıbakla, yaban kirazı vb. öğütmek (ya da öğütüldüğünü görmek) borçları ödemeye, şifa bulmaya, üzüntü ve kederden kurtulmaya ve temizliğe, Değirmende içine un konulan tabutu (tekneyi) görmek hak ile batılın arasını ayıran hakime, ilim ve hidayete, Su değirmeni yağmura, yel değirmeni değişik kimselerin devamlı olmayan düşmanlığına delalet eder.


Diyanet Ruya : Rüyada değirmen görmek, aile halkının sıkıntı ve darlıktan kurtulmasına yahut fakirlikten sonra zenginliklerine, bekâr erkek için eşe, bekâr kız için kocaya işarettir. Değirmen bulunmayan bir evde değirmen görmek, şiddet ve zorluklara, düşmanlığa işarettir. Eğer değirmende ekmek, et veya bal öğütse, aile halkının bozucu, gösteriş maksatlısı ve sevici olmalarına işarettir. Değirmende buğday veya arpa veya kendisinden istifade edilen faydalı bir şey öğütse, aile halkının işlerinin kolaylığına ve rızıklarının yolunda gitmesine, hastalıklardan şifa bulmalarına, işlerini idare eden kimseyi yenilemelerine, işarettir. Şehir ve kasabanın ortasında görülen büyük değirmen, eğer o şehir ve kasaba harap ise meydana çıkacak savaşa işaret eder, hususiyle o değirmende ateş veya büyük taş öğütülürse, eğer şehir harap değilse ve orada öğütülen kötü kokulu arpa, su, çamur ve yahut et olursa salgın hastalığa işarettir. Bazı tabirciler, su üzerinde bulunan değirmen, işlere nezaret eden ve elinden çok mal geçen bir adamdır, dediler. Bir kimse o adama sığınsa, onun çalışma ve gayreti güzel olur. Rüyada değirmenin döndüğünü gören kimseye değirmendeki un miktarınca gelecek hayra işarettir. Bazen değirmenin döndüğünün görülmesi yolculuk, değirmenin buğdaysız dönmesi şiddet ve sıkıntıdır. Değirmenin eğrilik ve aksaklık ile dönmesi piyasanın pahalığına işarettir. Bir kimse kendisinin dolap ile dönen bir değirmenin olduğunu görse, temiz bir rızka işarettir. Bir şey Öğütmeksizin değirmenin döndüğünü görmek, yolculuktur. Değirmenin sebepsiz olarak döndüğünün görülmesi, ecelin yaklaşmasına işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Bütün yönleriyle hayata ve hayatın cilvelerine, Bekar erkek ve kız için evlenmeye, yoksul için zenginliğe, ailenin bütün fertleri için sıkıntı ve dartıktan kurtulmaya, Ev değirmeni dünya nimetlerine, değirmen bulunmayan evde değirmen görmek sıkıntı ve şiiddete, Cami, çarşı vs. gibi yerlerde değirmen görmek savaş ve mücadeleye, Değirmende tahıl öğütmek rızık temininde kolaylık ve sürekliliğe, Su değirmeni dünya işlerinde yetkili konumdaki bir kimseye, Değirmen taşının dönmesi yolculuğa, buğdaysız dönmesi üzüntü ve şiddete, Değirmende görülen aksaklık yahut hoş olmayan durum piyasanın daralmasına, işlerin iyi gitmemesine, Değirmende öğütülen gıda maddelerinin tamamı rızka, Değirmen taşının kırılması sıkıntıda olanın bundan kurtulmasına, hapis olanın hürriyetine kavuşmasına, hastanın iyi olmasına, tehlikeden kurtulmaya yahut vefat etmeye, Değirmenin taş, toprak vs. gibi maddeler öğütmesi korku, sıkıntı ve çetinliğe, Su değirmeninde yenilmeyen her türlü şeyi öğütmek kıtlığa ve pahalılığa, insan öğütüldüğünü görmek anarşiye, fitne ve ölümlere, Değirmende kına, hatmi çiçeği, çöğenotu, acıbakla, yaban kirazı vb. öğütmek ( ya da öğütüldüğünü görmek) borçları ödemeye, şifa bulmaya, üzüntü ve kederden kurtulmaya ve temizliğe, Değirmende içine un konulan tabutu (tekneyi) görmek hak ile batılın arasını ayıran hakime, ilim ve hidayete, Su değirmeni yağmura, yel değirmeni değişik kimselerin devamlı olmayan düşmanlığına delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Değirmenci.)


Seyyid Süleyman : Ebu Said'ül Vaaz su değirmenini, idare etme sanatında başarılı, kararlarında isabetli, aynı zamanda çok zengin bir adamla yorumluyor. Değirmenin çarkının kırılması; sahibinin vefatına işarettir. Değirmende un öğütmek; hayır ve menfaattir. Bu rüyayı gören kişi, başkalarına da faydalı olur. Değirmenin bozulduğunu, bu yüzden işlemediğini yahut taşının çalındığını görmek; değirmen sahibinin bir zarara uğrayacağına veya hastalanacağına delalettir. Değirmenin dönmesi; yolculuğa, rızkın toplanmasına, bir rivayete göre harbe delalettir.
Ibn-i Sirin (rahmetullah) diyor ki: Rüyada değirmen görmek; düşmanlık ve savaş işaretidir. Sahibi bilinmeyen değirmen, umumi bir harbe delalettir. Değirmen rüya sahibinin tanıdığı birine veya bizzat kendisine ait ise, düşmanlık bu iki kişi arasında vuku bulur. Değirmen taşının buğdaysız ve boş olarak dönmesi; yolculuktur. Değirmen taşının buğday veya başka bir hububat üzerinde dönmesi ise, umumi halin şöyle böyle devamına işaret eder.
Kirmani'ye göre, rüyasında değirmen taşının demirden veya bakırdan olduğunu görmek; şiddetli bir düşmanlık ve savaştır. Değirmen taşının şişeden olması, kadınlar yüzünden halk arasında meydana gelecek düşmanlığa işaret eder. Su değirmenini eliyle çeviren işlerini kimseden yardım almadan yürütür.
Cafer-i Sadık (R.A.), değirmen rüyasını beş türlü tabir eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada değirmen görmek, aile halkının sıkıntı ve darlıktan kurtulmasına yahut fakirlikten so a zenginliklerine, bekar erkek için eşe. bekar kız için kocaya işarettir.Değirmen bulunmayan bir evde değirmen görmek, şiddet ve zorluklara,düşmanlığa işarettir.Eğer değirmende ekmek, et veya bal öğütse, aile halkının bozucu, gösteriş maksatlısı ve sevici olmalarına işarettir.Değirmende buğday veya arpa veya kendisinden istifade edilen faydalı bir şey ögütse, aile halkının işlerinin kolaylığına ve rızıklarının yolunda gitmesine, hastalıklardan şifa bulmalarına, işlerini idare eden kimseyi yenilemelerine, işarettir.Şehir ve kasabanın ortasında görülen büyük değirmen, eğer o şehir ve kasaba harap ise meydana çıkacak savaşa işaret eder,hususiyle o değirmende ateş veya büyük taş ögütülürse, eğer şehir harap değilse ve orada öğütülen kötü kokulu arpa, su, çamur ve yahut et olursa salgın hastalığa işarettir.Bazı tabirciler, su üzerinde bulunan değirmen, işlere nezaret eden ve elinden çok mal geçen bir adamdır, dediler. Bir kimse o adama sığınsa. onun çalışma ve gayreti güzel olur.Rüyada değirmenin döndüğünü gören kimseye değirmendeki un miktarınca gelecek hayra işarettir.Bazen değirmenin döndüğünün görülmesi yolculuk, değirmenin buğdaysız dönmesi şiddet ve sıkıntıdır.Değirmenin eğrilik ve aksaklık ile dönmesi piyasanın pahalığına işarettir.Bir kimse kendisinin dolap ile dönen bir değirmenin olduğunu görse, temiz bir nzka işarettir. Bir şey Öğütmeksizin değirmenin döndüğünü görmek, yolculuktur.Değirmenin sebepsiz olarak döndüğünün görülmesi, ecelin yaklaşmasına işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna